Nový lunární rok, rok Draka

Nový lunární rok Draka začal v sobotu 10. února 2024 a potrvá do 28. ledna 2025. Nahradil tak na pomyslném trůnu vodního Zajíce. Po něm bude následovat rok Hada. Drak je obecně brán jako ohnivé znamení,  letos to konkrétně bude rok dřevěného Draka.  Sama jsem narozená pod tímto znamením (včetně ohnivého elementu), tak se na tento čas velmi těším. A věřím, že radost přinese každému. Proč? Jde totiž o nejpozitivnější rok. S sebou ponese rok Draka velké změny, přelomové události, ale i spoustu energie a optimismu. Nebudeme se tak bát jít do změn, akcí a přemostit své sny a nápady do reality.

Dřevěný Drak

Podle čínské filozofie je dřevo považováno za symbol počátku, růstu, vývoje a pokroku. Pokud k němu přimícháme i typicky Dračí vlastnosti, jako je kreativita, vášeň, odvaha a inovace, pak nám vyjde mix obrovského plamenu, který nic nezastaví. Tyto okolnosti pomohou dořešit různé krize ve světě, v našem okolí i nás samotných. Jedním slovem- transformace. Uzemníme se, zapustíme pevné kořeny, ale zůstane nám nadhled a svoboda.

Kdo půjde do akce, získá co si přeje

Ano, rok Draka slibuje všem, kdo se nebude bát trošku zariskovat, pustit se jistoty, učit se novým věcem a hlavně jít do akce bez odkládání velké zisky. Ať už teď toužíš po čemkoliv, s rokem Zajíce odešla i určitá lenost a prokrastinace. Dostaneme do zásoby akci, produktivitu, energii a zcela nový náboj a chuť do života. Nechej to v sobě probudit co nejdříve a jednej. Každý krok se počítá. Nezáleží na tom, zda bude malý a vrtkavý, hlavní je pohyb vpřed. Snaha bude po zásluze oceněna. Tak s chutí a bez obav a strachů do dalších dobrodružných dní! Na odkládání a nepřekonatelné hory “Ažpaky” teď není prostor.

Chceš ve svém životě opravdu odstartovat novou etapu? 

Věnuješ ochotně svému snu pár minut denně po jeden měsíc?  Pak tu něco mám, co ti s tím pomůže, dokonce jen za opravdu symbolický poplatek. Co to je? Nakopávač bohatství se skupinovým startem. Cena 30 denního e-mailovou programu je jen 197 Kč a k tomu vedení společní sdílení ve faceboukové skupině s mou osobní podporou za 88 Kč. Startujeme už 22.2.2024 a přidáš se tu. Pokud toto čteš později, nezoufej, další společný start proběhne za měsíc až dva a budu s tebou počítat. Všechny informace dostaneš včas.

Pracovní život a rok Draka

V této oblasti bude také rok Draka velmi příznivý. Máme před sebou skvělé vyhlídky i na finanční zisky. Podaří se rozjet zajímavé projekty, pro které dlouho nebyl ten správný čas. Mnoho lidí změní profesi nebo alespoň obor. Způsobeno to bude tím, že si uvědomí, co jim již postrádá smysl či v čem nevidí dál svou budoucnost. Silnější a daleko přirozenější bude intuitivní vedení, kterému budeme nejen naslouchat , ale konečně se jím i řídit. Vytrvej, soustřeď na svůj úkol, ať už je jakýkoliv, hlavně nezahálej. Krize, zda se dá zvládnout, přijde v říjnu. S lenochy nemá Drak žádné slitování a padnou pěkně hluboko na dno. On totiž rok Draka bude více nadržovat podnikatelům a umělcům. Ochranná křídla rozprostře i nad těmi, co si jdou jasně za svým cílem, ale čistou a férovou taktikou.

Osobní sféra a rok Draka

Plánuješ svatbu letos? Tak pokud jste již prověřený a stabilní pár, pak bude manželství pevné, trvalé a šťastné. Pozor však na rychlé lásky. Znamení Draka nepatří zrovna mezi srovnané, mnohdy si nebere servítky a rovnou očekává spíš flirt či románek. Miluje zřídka kdy, když k tomu dojde, pak pro partnera i rodinu udělá vše. Je tvůj vztah problémový a dlouho se ti nedaří ho ukončit? Tak rok Draka ti v tom pomůže. Mocný Drak nemá slitování a chuť se babrat a trápit, chce být šťastný, proto to nestrpí. Nezadaní, s touhou po dlouhodobou vztahu, dostanou příležitost na kvalitní seznámení a ne jedno. Ani ti, kdo se vázat nechtějí o své nepřijdou. Horší období přijde na přelomu srpna a září.

Jaký bude rok Draka pro jednotlivá znamení?

Snad všechny znamení budou mít příznivý rok, možná jen Zajíc by měl být trošku obezřetnější, s Drakem to moc vycházet letos nebude. Nejlépe na tom budou samotní Draci a jejich favorité Krysy a Opice. Potřebuješ spíš osobní konzultaci, pohnout se správným směrem nebo dlouhodobé vedení? Ozvi se mi a zjistíme, co by bylo nejpřínosnější.  

Kryso,

díky odhodlání a úsilí vynaloženému v předcházejícím období se ti bude dařit a vše krásně vycházet.  Bude to rok pořádných změn. Přijde hodně cestování, učení se novým věcem, zajímavých lidí, ale i zbavení se zlozvyků. I sebevědomí půjde zdravě nahoru, tak se překážky téměř sami z cesty odstraní.

Buvole,

nepropadej panice, ani když přijde pocit, že je náročné období. Hlavně v práci a ve financích může přijít. Vždy bude nablízku někdo, kdo pomůže a poradí. Předejdeš tomu, když se vynasnažíš vyhnout se konfliktům, ohlídáš si zbytečné výdaje a budeš plnit si své povinnosti. Lenost je letos nepřípustná.

Tygře,

ostražitost zachovej hlavně na cestách. Čeká tě i pár životních turbulencí, častější spory a zbytečné konflikty. Na rok Draka se připrav na čas připomínající houpačku, jednou hodně dole a příště zase nahoře. Skvěle povede v manželství a také v nových a inovativních pracovních projektech a plánech.

Zajíci,

striktně se vyvaruj všech půjček. A je jedno od koho nebo za jakým účely. Přineslo by to spousty komplikací. Ve vztazích se mohou projevit nepochopení, špatná komunikace nebo si vše svou nerozhodností pokazíš. Je tu však šance začít novou kapitolu života s čistým štítem, bez křivd a ran.

Draku,

tvá jiskra se velmi rychle rozhoří na pořádný plamen. Svou vášnivostí a horlivostí letos dosáhneš velkých úspěchů a růstu. Pokud bude tvá hlavní mise na rok Draka pomáhat druhým, pak tě nemine ani bohatství a hojnost ve všech jejich podobách. Nemusíš se bát ničeho, vše bude vycházet a dařit se.

Hade,

ani tebe pozitivní změny neminou. Staneš se svědkem svého velkolepého růstu. Neriskuj však za každou cenu. Investuj s rozmyslem, svůj čas i peníze. Otevřeně projevuj své city a emoce, jinak nastanou komplikace v partnerství. Udělej si také přesný plán konkrétních akcí k dalším krokům.

Koni,

zůstaň soustředěný a vytrvalý. Čeká tě velký kariérní posun, pokud se nenecháš svést z cesty. Nedůslednost a netrpělivost by se ti vážně nevyplatila. Udržuj i  svou hladinu stresu v nižších úrovních, ať nehrozí přepravování. Také je dobré si pro rok Draka jasně určit hranice a mít i osobní život.

Kozo,

nadešel tvůj čas pro splnění snů. Vychutnej si zaslouženou odměnu. Sice je tento čas pro většinu rychlý, ale pro tebe je to rok poklidný. Pokud zůstaneš dál pracovitá, pak tě úspěch a nové příležitosti neminou. Nezanedbávej své potřeby a pak se také skutečná a pravá láska může dostat do tvého života.

Opice,

pro tebe bude rok Draka plný výzev. Zůstaň soustředěná, nakonec se vše podaří. Neber si toho na sebe však víc, než jsi schopná zvládnout. Nepřepínej se a spíš si vybírej práci a činnosti, které tě baví. Ve vztazích lépe komunikuj, ať není disharmonie. Tento rok můžeš naplno využít a posunout se vpřed.

Kohoute,

v práci začne skutečně dařit lépe. To se se předtím stále protahovalo a nefungovalo se uvolní. Vyhni se přehnané kritičnosti. Dopřej si daleko více sebelásky, netlač na nikoho a ani na sebe. Zvládneš-li to, pak budeš mít i štěstí v lásce. Soustřeď se hlavně na upřímnost a pravdomluvnost za všech okolností.

Pse,

i tobě se mnoho věcí posune správným směrem. Vyhni se touze vybočit a strhnout na sebe pozornost. To by tě stáhlo dolů. Největší letošní překvapení, v dobrém slova smyslu, tě čeká v pracovní sféře. Nepotlačuj ani negativní emoce. Dočasné finanční krize se nelekej, brzy přijde pořádná záplata na ni.

Vepři,

pokud jsi už teď alergický na slovo transformace, tak charakterističtější slovo na rok Draka pro tebe není. Bude to náročné, ovšem z výsledků se budeš moci těšit. Buď kreativní a své výzvy zvládneš a přeměníš v posuny a zkušenosti. Zůstaň optimistou a pozitivním náhledem na život a bude takový.

Přeji ti opravdu krásný rok Draka!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře