Vepř, spolehlivý kámoš i důvěřivec

Znamení Vepř je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v listopadu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Vepř a v jakém prvku

 • 04.02.1935 – 23.01.1936 Dřevo
 • 22.01.1947 – 09.02.1948 Oheň
 • 08.02.1959 – 27.01.1960 Země
 • 27.01.1971 – 14.02.1972 Kov
 • 13.02.1983 – 01.02.1984 Voda
 • 31.01.1995 – 18.02.1996 Dřevo
 • 18.02.2007 – 06.02.2008 Oheň
 • 05.02.2019 – 24.01.2020 Země

Kladné vlastnosti

Vepř (nebo také Prase bývá někdy toto znamení označováno) je naprosto spolehlivý, vytrvalý a důvěryhodný. Sice působí velmi mile a přátelsky, ale ukrývá v sobě i velkou vnitřní sílu, odolnosti i vůli. Každému se snaží pomoci, poradit. Udělá maximum pro naprostou spokojenost všech lidí kolem sebe. O přes svou citlivost je to znamení, které se dokáže celkem rychle oklepat zrady či ztráty. Vepř umí odpouštět. A dokonce zvládá i usmiřovat druhé. Hádky a spory totiž nesnáší, stejně jako lži a nespravedlnost. Pokud najde cíl (v jakékoliv oblasti), jde si vytrvale za ním. Problémy a ani komplikace ho neodradí, vše zvládá bez většího úsilí. Má velké srdce i smysl pro humor.

Záporné vlastnosti

Také Vepř má své negativní vlastnosti. Věří v dobré úmysly všech. A také se každému snaží pomoci, často na úkor sebe samotného. Tak se díky své naivitě a důvěřivosti stává zranitelným a využívaným. Mezi jeho záporné vlastnosti patří také přílišné rozhazování a rozdání. Mnoho z nich se také neumí rozhodovat a raději to nechají na druhých. Paradoxně je Vepř také velmi umíněný. Když si něco zamane, nic ho neodradí a nepřesvědčí o nesprávnosti. Největším nepřítelem jsou však sami sobě. Mají na sebe vysoké nároky a nejsou-li dostatečně oceňování či neuspějí-li, propadají beznaději a někdy i depresi. Pokud je Vepř zahnán do kouta, reaguje velmi agresivně a až neurvale.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete se konečně posunout? Chcete něco rozklíčovat či pochopit? Pak si u mě objednejte výklad. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba i po telefonu.

Vepř a láska, vztahy

Snad každý Vepř miluje společnost a rád uzavírá vzájemně užitečná přátelství a spojenectví. Má velmi kamarádskou povahu a umí se dobře bavit. Možná i proto je často on sám pořadatelem velkolepých večírků a sešlostí. Nevyhýbá se ani menším oslavám. Své vydělané peníze rád investuje do večeře nebo dobrého pití. I když to tak na první dojem nemusí vypadat, umí udělat dojem a má u potenciálních protějšků velký úspěch. Než se natrvalo usadí vystřídá toho poměrně hodně. Ve vztahu je však oddaný, romantický a milující. Všechny si umí získat svou citlivou a jemnou povahou. I jeho velkorysost mu přidává bonusové body. Chce velkou rodinu, s dětmi to však neumí.

Vepř v práci

Bohužel Vepř není často tak sebevědomý, jak by bylo potřeba. Možná si ani neumíte představit kolik je mezi nimi nadaných a talentovaných umělců. Jenže jejich výtvory se mnohdy nedostanou na oči, protože se bojí. Ani ne neúspěchu, ale zesměšnění. Jsou však skvělí, svědomití a schopní zaměstnanci. Nejvíce jich najdete ve zdravotnictví i mezi veterináři. Je úžasné, pokud je jeho práce zároveň i koníčkem. Uplatnění najde i jako architekt. Ženy jsou úžasnými učitelkami, policistkami i vychovatelkami. Mužům se daří v zemědělství. V mládí se i v zaměstnání dlouho hledá a střídá je. Důležitý je pro něj přívětivý kolektiv a dobrá nálada při práci. Často příliš spoléhá na druhé a pak je zklamaný.

Kdybych tak mohla poradit stejně dobře sobě jako druhým!

Jde to. Jak na to? Pořiďte si své vlastní intuitivní výkladové karty. S mou pomocí si je vyrobíte, na-cítíte a budou k vám tak snadno promlouvat vaší řečí a ne formou příručky. Karty Magie života najdete zde.

Stručná fakta

 • element: voda
 • polarita: Jin
 • hodina Vepře: 21:00- 23:00 hod
 • barvy: žlutá, hnědá, zlatá a šedá
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 2, 5 a 8
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 3 a 9

Vepř v elementech, prvcích

Vepř ve dřevě

Toto je nejambicióznější Vepř ze všech. Je extrémně společenský, chce být vidět, hledá neustále nové kontakty a příležitosti. Pro svou píli bývá často také úspěšný. Přátelé si získá snadno díky své pozitivní a přívětivé nátuře. Někdy se toho naloží víc, než je schopen zvládnout. Neumí myslet na sebe, jen na druhé.

Vepř v ohni

Prosadí se za každou cenu a jde, jak se říká, přes mrtvoly za svým cílem? Pak je to jistě ohnivý Vepř. Je sebejistý, podnikavý a rozhodný. Neumí být opatrný, často zbytečně riskuje, nechává se unést bez zábran. Je také velmi štědrý, obzvlášť ke svým nejbližším. Na každém vidí to nejlepší a je ochotný pomoci.

Vepř v zemi

Největším praktikem a realistou je zemní Vepř. Nerad riskuje, miluje svůj klid a pohodu. Díky své vyrovnané povaze je skvělým kamarádem i partnerem. Rád si s druhými užívá života na plno. Bohužel má tendence se vždy a všem zavděčit. Mnohdy jí a pije víc než je zdrávo. Má vyvinutý šestý smysl.

Vepř v kovu

Jako jediný tento Vepř umí naplno říct, co si skutečně myslí a jak vše vnímá. Bohužel často dost nevybíravě. Díky jeho smyslu pro humor je mu však brzy odpuštěno. Je také cílevědomější a odhodlanější než jiní. Málokdy se podívá pod povrch věcí a jedná na základě první pohledu na situaci i lidi.

Vepř ve vodě

Vodní Vepř je pohodlný až tak, že někdy důležité věci přehlédne nebo odloží. Je nejcitlivějším a nejotevřenějším. Možná i díky tomu také nejvíce využívaným nebo rovnou zneužívaným. Měl by se naučit se postavit za sebe a jednat ve svůj vlastní prospěch, překonat lenost. Umí však upoutat na první pohled.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Vepř a Krysa

Tito dva si rozumí, chápou se a mají velmi mnoho společného. Přátelství mezi nimi je hluboké. Vztah bude pevný a funkční, pokud si jasně stanový své role a budou sdílet své představy i životě.

Vepř a Buvol

Mají dost rozdílné názory i povahu. Takže to bude skřípat. Mohou se pokusit to spolu zvládnout, jen to dlouhodobě nevydrží, nerozumí si v ničem. Buvol není tolerantní a Vepř ho nikdy nepochopí.

Vepř a Tygr

Vzájemně si rádi dělají radost. Dlouhodobě jim to bude klapat pracovně, na přátelské úrovni i v lásce. Problém nastane při jakémkoliv neúspěchu. Ani jeden za něj totiž nepřevezme zodpovědnost.

Vepř a Zajíc

Říká se, že protiklady se přitahují. A tady to platí určitě. Jsou každý z jiného těsta a přitom se doplňují, komunikace je bezproblémová a najdou pro druhého vždy pochopení. City časem zesilují.

Vepř a Drak

Bojovný Drak inspiruje svou odvahou a zároveň podněcuje k činům. Vepř toho po jeho boku může hodně dosáhnout. Ani jeden však neumí brzdit a Drakova krutost a posměšnost může hodně zranit.

Vepř a Had

Toto spojení je dost nepravděpodobné v práci a už vůbec ne v lásce. Pro Hada je Vepř až příliš jednoduchý a ten mu zase přijde chladný a bezcitný. Nechápou se, neoceňují a cestu ani nehledají.

Vepř a Kůň

Pokud Vepř překoná počáteční nedůvěru ke Koňovi, vztah má velkou šanci. Oba jsou družní a kamarádští, rádi se ve společnosti blýsknou. Měli by však myslet na budoucnost a ne jen na dnešek.

Vepř a Ovce

Společně mají život plný radosti, smíchu, ale i péče a porozumění. Vzájemně se podněcují k dobrodružství a zábavě, což ale nemusí nutně vést k prosperitě a plnohodnotnému životnímu stylu.

Vepř a Opice

Zde ti bude fungovat spíš jen dočasně. Jsou k sobě sice ohleduplní a zdvořilí, ale neproudí zde láska. Opice má ráda intriky a využívají jich i ve vztahu. Vepř je pro ni zase příliš průhledný.

Vepř a Kohout

Mohou se stát skvělými přáteli, pokud mají hodně společných zájmů. Ale i to spíš až v pozdějším věku. Partnerství by vyžadovalo velkou snahu z obou stran, vážit si jeden druhého a obdivovat ho.

Vepř a Pes

Z počátku může požitkářský Vepř být ze Psa na rozpacích, ale milovat se mohou. Oba jsou totiž tolerantní i k jinému pohledu na svět. Cítí se spolu dobře, nechybí respekt a spolehnutí na druhého.

VepřVepř

I když to tak na první pohled nevypadá, toto nebude fungovat. Dva Vepři se stále budou předhánět, kdo má pravdu, oba si chtějí jen užívat života a nedokáží se podpořit a ani utišit rozbouřené emoce.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

P.S. 2.: Chcete posílit svou jedinečnost podle slunečních znamení zvěrokruhu? Pak si pořiďte vůně přesně pro vaše znamení. Kompletní výběr v mužské i ženské variantě čeká tady.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře