Krysa, inteligentní vtipálek a zmatkař

Znamení Krysa je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v prosinci. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Krysa a v jakém prvku

 • 24.01.1936 – 10.02.1937 Oheň
 • 10.02.1948 – 28.01.1949 Země
 • 28.01.1960 – 14.02.1961 Kov
 • 15.02.1972 – 02.02.1973 Voda
 • 02.02.1984 – 19.02.1985 Dřevo
 • 19.02.1996 – 06.02.1997 Oheň
 • 07.02.2008 – 28.01.2009 Země
 • 25.01.2020 – 11.02.2021 Kov

Kladné vlastnosti

V každé společnosti vždy vynikne Krysa svou vtipností, smyslnostíchytrostí. U tohoto znamení se také můžete setkat s pojmenováním Myš nebo Potkan. A jak už tato zvířata napovídají, jde o velmi kreativní, odolné a pilné tvory. I přes to, že umí ukázat pěkně ostré zuby (tedy lokty), pro její šarmantnost se na ni nikdo zlobit dlouho nebude. Krysa má vytříbený vkus, ráda se blýskne a baví. Má kolem sebe velký okruh přátel a obdivovatelů. To si i díky svému důvtipu a inteligenci zaslouží. Je charakterní a má zdravě vysoké sebevědomí. Umí si poradit snad v každé situaci. Snadno najde řešení a přenese se přes překážky. Má ráda jistoty, proto bývá na stáří dobře zabezpečená.

Záporné vlastnosti

Na první pohled působí vyrovnaně a vesele, umí však být velmi útočná a bojechtivá. Neumí se zklidnit a stále něco děla. Má dojem, že jí něco unikne, o něco přijde. Tím si Krysa vytváří kolem sebe neustále zmatky a komplikace. Ke svému okolí je hodně kritická a dokonce si libuje v pomluvách a drbech. Je to způsobené její zvědavostí. Možná i proto mají sice hodně známých, ale jen málo skutečných přátel. Krysa má i další negativní vlastnosti, třeba žárlivost, výbušnost a agresivitu. To se projeví vždy, když není podle ní. Některé Krysy utrácejí za zbytečnosti, které shromažďují. Je mezi nimi také dost hazardních hráčů. Umí být pěkně vypočítavá a chladná.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete se konečně posunout? Chcete něco rozklíčovat či pochopit? Pak si u mě objednejte výklad. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba i po telefonu.

Krysa a láska, vztahy

I když je Krysa egoistka, tak rodina je pro ni vším. Je praktická a má skvělý vkus, možná i proto své děti zahrnuje především hodnotnými dary a hmotným majetkem. Kvůli své rodině je ochotna i dost riskovat. Pro své nejbližší vždy udělá maximum. Má však silné sklony k promiskuitě. Není to tím, že by nemilovala, spíš je na vině její vášnivá povaha. A jakmile toto kouzlo vyprchá a začne se nudit, kde jinam. Hodně osob tohoto znamení je také žárlivých. Ve skutečnosti je to tak, že právě zamilovaná Krysa se nádherně projeví ve své podstatě, taková, jaká je. Nesnáší samotu, ale potřebujete mít i svůj osobní prostor, do něj nechá málokoho vejít. Žije velmi aktivně, tak spoustu přátel.

Krysa v práci

Znáte rčení „účel světí prostředky“? Tak to s největší pravděpodobností pochází od ní. Krysa není zlá, spíš nenasytnázávislá na svém úspěchu. Je to však velký dříč, je flexibilní, schopnápracovitá. Uznání a úspěch jsou pro ni stejně důležité jako peníze. Práci si ráda vybírá takovou, kde může být svým pánem a projevit svou nezávislost. Často se s ní můžete setkat právě ve finančnictví, bankách či právník, ale i jako šéf skladu nebo kontrolor se neztratí. Jako podřízená je svědomitá a vytrvalá, jako vedoucí působí chaoticky. Umí intrikovat, aby dosáhla svého, na podřízené je náročná a dost kritická. Mnohdy jí však chybí cílevědomost a zaměřená pozornost na jeden cíl.

Kdybych tak mohla poradit stejně dobře sobě jako druhým!

Jde to. Jak na to? Pořiďte si své vlastní intuitivní výkladové karty. S mou pomocí si je vyrobíte, na-cítíte a budou k vám tak snadno promlouvat vaší řečí a ne formou příručky. Karty Magie života najdete zde.

Stručná fakta

 • element: voda
 • polarita: Jang
 • hodina Krysy: 23:00- 01:00 hod
 • barvy: zlatá, modrá a zelená
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 2, 3
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 5 a 9

Krysa v elementech, prvcích

Krysa ve dřevě

Kdo je největším bojovníkem při prosazování svých zájmů? Je to dřevěná Krysa. Je bojovná, působí chladnokrevně a má vyvinuté logické myšlení. Cizí lidí jsou jí jedno, ale pro své blízké by se rozdala. Umí tvrdě pracovat a je ve společnosti velmi oblíbená, pro svou postit se do všeho, co má větší smysl.

Krysa v ohni

Ohnivá Krysa je tou nejlaskavější ze všech. Snadno nazuje přátelské vztahy, nemá ráda spory a násilí. I přes svou vášnivou a energickou povahu je schopná kompromisů. Neumí však být v klidu, ale nesnese nikoho, kdo jí snaží nastavit hranice a mantinely, které ve skutečnosti potřebuje. Rady neposlouchá.

Krysa v zemi

Velmi citově založená zemní Krysa nedokáže žít bez lásky a jistého domova. I přes svou dokonalou intuici a instinkty je velmi opatrná a vážná. Neumí riskovat, tak si mnohdy nechá příležitosti proklouznout mezi prsty. Její fantazii jí klade překážky, protože si tvoří předem katastrofické scénáře.

Krysa v kovu

Kovová Krysa to skvěle umí s financemi a je velmi uznávaným investorem, ráda poradí druhým. Na první pohled působí jako veselá a silná, ale často se trápí víc, než je ochotná přiznat. Je až chorobně neklidná, ambiciózní a tvrdohlavá, někdy i zlá. Odpočinek nezná a dokonce je to pro víc než sprosté slovo.

Krysa ve vodě

Která Krysa je nejatraktivnější? Je to ta vodní. Dokáže skvěle zapůsobit, je hrdá a umí svých předností využít. Svou bystrost a schopnost rychle chápat ráda využije při vzdělávání i cestování. Neumí však dotahovat věci do konce a měla by se naučit soustředit se na svůj cíl. Bojí se nejvíce samoty.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Krysa a Krysa

Pokud se setkají dva partneři tohoto znamení, je vyhráno. Vztah nemá konflikty a větší rozepře, okolí je má rádo. Spojení se hodí jak do manželství, tak i na pracoviště. Jsou skvělým týmem.

Krysa a Buvol

Ani tento pár mít problémy nebude. Vzájemná přitažlivost je skoro vidět. Jsou si velmi sympatičtí, umí se doplnit a respektují se navzájem. Fungovat to bude v práci i v partnerském svazku.

Krysa a Tygr

S Tygrem to fakt fungovat nebude, nemají skoro nic společného, kromě toho, že oba chtějí mít navrch. Konflikty nejsou sice výrazné, za to velmi časté. Přitažlivost zde není, ani city a emoce.

Krysa a Zajíc

Zajíc bývá oslněn a nesmírně přitahován. Vychází spolu skvěle, jsou to parťáci do nepohody. Jejich vztah je velmi pěkný. Tím to však začíná i končí, láska mezi nimi není, ale přátelství na dlouho ano.

Krysa a Drak

Toto je perfektní spojení, v práci jsou efektivní a dosahují blahobytu. Mezi přáteli jsou oblíbenou dvojicí a v manželství je to vyloženě trefa do černého. Vztah je láskyplný, podporující a šťastný.

Krysa a Had

Uzavřený Had potřebuje více času, aby mohl důvěřovat. Pokud si Krysa získá důvěru, pak spolu mohou dosáhnout velkých úspěchů v práci. Vzájemné pouto a obdiv však k lásce stačit nebude.

Krysa a Kůň

Tito dva jsou vždy rivalové. Oba jsou sobečtí. Konfliktů je příliš, bojů o moc také a dokonce hádek na život a na smrt. Raději by si měli jít zavčas z cesty, než si vzájemně zničí zdraví a psychiku.

Krysa a Ovce

Zde je láska či jakékoliv jiné spojení spíš vyloučené. Krysa na Ovci nevidí nic zajímavého a ano jedna z nich nemá potřebu se nějak sbližovat. Ani mluvit nemají spolu o čem, nic je nespojuje.

Krysa a Opice

Opět krásné spojení, které je naplněno porozuměním, vzájemným respektem a úctou. Společně se podporují v touze růst. Efekt to má v mnoha směrech. Funguje to úžasně v práci i v manželství.

Krysa a Kohout

Znovu je tu souboj dvou egoistů. Oba chtějí vyhrát za každých okolností. Moudřejší z nich se raději kontaktu vyhne. Ze vztahu by nic pozitivního a dlouhodobého nevzešlo ani při velké snaze.

Krysa a Pes

Jde o spojení plné úcty, respektu a porozumění. Dokáží spolu i v klidu žít či spolupracovat. Ale chybí zde vášeň a láska. Jde tedy spíš o svazek z rozumu či prospěchu jedné nebo obou stran.

Krysa a Vepř

Spolu umí vytvořit krásný a mírumilovný domov s pevným zázemím. Krysa se totiž v tomto spojení projevuje daleko citlivěji. Spojují je i plány do budoucna, které jsou jasně stanovené a definované.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, InstagramYoutube.

P.S. 2.: Chcete posílit svou jedinečnost podle slunečních znamení zvěrokruhu? Pak si pořiďte vůně přesně pro vaše znamení. Kompletní výběr v mužské i ženské variantě čeká tady.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře