Kohout, vzdělaný i agresivní člověk

Znamení Kohout je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v září. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Kohouta a v jakém prvku?

 • 26.01.1933 – 13.02.1934 Voda
 • 13.02.1945 – 01.02.1946 Dřevo
 • 31.01.1957 – 17.02.1958 Oheň
 • 17.02.1969 – 05.02.1970 Země
 • 05.02.1981 – 24.01.1982 Kov
 • 23.01.1993 – 09.02.1994 Voda
 • 09.02.2005 – 28.01.2006 Dřevo
 • 28.01.2017 – 15.02.2018 Oheň

Kladné vlastnosti

Víte, jak si já sama představuji pohádkové krále? Podle mě je to typický Kohout. Důstojné chování i vyjadřování, pronikavý pohled, přímost, ale i určitá okázalost, chrabrost, to je to, co je spojuje. Toto znamení, jako málokteré jiné, umí žít skutečně v přítomnosti. Kohout se raduje ze života. Na jeho energii a aktivním přístupu je to znát. Často investuje do svého těla a zdraví nemalé částky. Chce se udržet ve formě na dlouhý čas a daří se mu to. Tohoto tvora jen těžko uplatíte. Jediný dar, který si je ochoten vzít, je pochvala. Rád se vzdělává a rozšiřuje si obzory. Proto může být aktivní v debatě na jakékoliv téma. Z jeho gest snadno poznáte sebejistotu a tak trochu i jistou nadřazenost.

Záporné vlastnosti

Osoby narozené ve znamení Kohouta jsou plné protipólů. Kohout se rád nápadně a okázale obléká, přitom je extrémně konzervativní. Jeho chování se dá jen stěží pochopit. Jednou máte před sebou toho nejdobrosrdečnějšího člověka a po druhé je tu agresivní tyran. Náladovost je jeho typickým znakem. Je sice upřímný, ale také si do pusy nevidí, a tím často hluboce zraní druhé. Nikomu nedůvěřuje a vždy spoléhá jen na sebe. Věří, že jen on je vždy v právu, má pravdu. Na názory jiných nedá, spíš jsou mu lhostejné. Je to egoista. Rád se chlubí a je ješitný. Chce být středem pozornosti, být uctíván. To se mu podaří jen v úzkém okruhu přátel. Někteří se nevyhnou hazardu.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba i po telefonu.

Kohout a láska, vztahy

Člověk narozený v tomto znamení očekává od svého partnera i přátel vždy pokoru, pohodovou atmosféru a hlavně uznání. Netoleruje neupřímnost a nezodpovědnost. Toto sám však nedodržuje. V partnerském vztahu je to právě on, kdo podvádí a je často nevěrný. Paradoxem je, že se k nevěře umí obvykle přiznat a přebere za ni veškerou zodpovědnost. V intimních chvílích však budete jen těžko hledat lepšího společníka, mají své magické kouzlo. Muž Kohout potřebuje kolem sebe společnost žen, muže bere jako konkurenci, tak jich moc nenajdete ani mezi přáteli. Žena v tomto znamení není zdaleka tak přelétavá a rodina je pro ni vším. Upřednostňuje svého muže dokonce i před vlastními dětmi.

Kohout v práci

Snad každý Kohout má talent ze všeho vytěžit něco pro sebe. Snaží se ze sebe dostat svou pílí maximum. Dělá to proto, že vím, že zrovna jemu nespadne nic samo do klína. Často uspěje i tam, kde ostatní selžou. Skvěle se hodí pro práci v zemědělství, ale na funkce, kde je potřeba kontakt s lidmi. K životu potřebují jistotu a pravidelnost. Někdy volí profese jako úředník, policista či ve službách. Obvyklejší jsou však nižší zaměstnanecké posty, kde si mohou tvrdě a pilně makat bez přílišného zasahování druhých. Potřebují slyšet pochvalu, aby vše mělo pro ně význam. Co se týká financí, mnohdy padnou až na samé dno nebo se úpadku jen stěží vyhnou. Může za to jejich marnotratnost.

Kdybych tak mohla poradit stejně dobře sobě jako druhým!

Jde to. Jak na to? Pořiďte si své vlastní intuitivní výkladové karty. S mou pomocí si je vyrobíte, na-cítíte a budou k vám tak snadno promlouvat vaší řečí a ne formou příručky. Karty Magie života najdete zde.

Stručná fakta

 • element: kov
 • polarita: Jin
 • hodina Kohouta: 17:00- 19:00 hod
 • barvy: žlutá, zlatá, světle zelená
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 5, 7 a 8
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 3 a 9

Kohout v elementech, prvcích

Kohout ve dřevě

Tento Kohout bude věrnější, oddanější a také bude mít větší smysl pro své povinnosti než jiní. Na druhé však dřevěný Kohout působí hodně zamyšleně, uzavřeně a také chladně. Ve své podstatě je extrémistou. Když chce cokoliv, udělá pro dosažení maximum. Umí být velmi kritický k těm, co jeho sny nesdílí.

Kohout v ohni

Chcete mezi Kohouty najít toho nejlaskavějšího a nejméně útočného? Pak jste u ohnivého správně. Nemá rád konflikty, a proto se vždy snaží najít mírovou cestu či dohodu. Velmi často bývá úspěšný, obzvlášť v umělecké sféře. Úspěch je však mine, pokud se nenaučí ovládat své emoce a plánovat předem.

Kohout v zemi

Potkali jste Kohouta, který působí hodně tvrdě a nepřístupně, ale zjistili jste, že pod tvrdou slupkou je srdce ze zlata? Pak to byl Zemní Kohout. Má skvělou intuici. Domov je pro něj skutečně vším. Miluje mazlení i lásku jako takovou. Bohužel často na svém partnerovi nezdravě lpí a bere vše až příliš vážně.

Kohout v kovu

Tento typ chce mít vždy to nejlepší a ve všem. Často toho také dosahuje. Je rád obdivován a uctíván pro své postavení u vystupování. Je nesmírně náročný jako šéf i partner. Chyby nepromíjí a očekává naprostý respekt. Bohužel je nepřizpůsobivý, ukvapený, panovačný a neumí potlačit své návaly vzteku a emocí.

Kohout ve vodě

Už jen svým zjevem dává vodní Kohout najevo, s kým máte tu čest. Působí až impozantně a to mu pomáhá prorazit i hodně dřív než ostatním. Má velkou moc, je hrdý, ale i soucitný a starostlivý. Snad pro tuto kombinaci vlastností je nejčastěji ve vysokých vedoucích pozicích a snadno dosahuje svých cílů.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Kohout a Krysa

Velmi inteligentní a praktickou Krysu bude vždy sebevědomý Kohout minimálně rozčilovat. Ani jeden by si v tomto spojení nenašel tolik přínosů, aby ho to motivovat vydržet a překonávat rozdíly.

Kohout a Buvol

Tito dva mohou vytvořit krásný pár. Oba umí převzít zodpovědnost a jsou si také oddaní. Zásadovost a pracovitost Buvola se Kohoutovi líbí, umí mu mile zalichotit, to jeho egu prospívá.

Kohout a Tygr

Tento vztah moc šancí na úspěch nemá. Oba jsou až příliš akční a hádají se o každé maličkosti. Kohout je zaměřený na sebe a Tygr se také snaží dosáhnout svého vítězství za každou cenu.

Kohout a Zajíc

Ani zde Kohout svou spřízněnou duši nenajde. Každý z nich na tom druhém vidí jen jeho chyby, tak je ani nenapadne, že tam jsou i kladné povahové rysy. Začnou si lézt na nervi téměř od počátku.

Kohout a Drak

Snad jediný Drak se ho ve skutečnosti nebojí. Egocentrická agresivita ho nezastraší, dokonce oceňuje jeho silné sebevědomí, intelekt i další hodnoty. Mohou vytvořit skvělý a originální pár.Kohout a Had

Mlčenlivý a moudrý Had bere život až příliš vážně. Často se mu věkem vytrácí i radost ze života. Projasnit jeho dny a dodat důvod se opět smát však Kohout hravě zvládne. Vznikne pěkný vztah.

Kohout a Kůň

Tyto dva k sobě nic nepřitahuje. Kůň nepochopí posedlost Kohouta fakty, statistikami a čísly. On zase nerozdýchá proměnlivost nálad a chování. Naprosto přirozeně se k sobě spíš ani nepřiblíží.

Kohout a Ovce

Emočně naladěná a citlivá Ovce ho považuje za manipulanta, vypočítavého a příliš chladného. Jemu zase nesedí její neukázněnost a obvyklý postoj oběti. Nevidí důvod se litovat. Vztah nevyjde.

Kohout a Opice

Vztah může fungovat jen na pracovní rovině a to jen v případě, že mají hodně silný společný cíl. Partnerství je neustále jako na bojišti. Nezajímá je ten druhý a spíš se ještě popichují a stále hádají.

Kohout a Kohout

Víte, co se říká o dvou kohoutech na jednom smetišti? Tak tady to platí stejně, nejde to. Oba jsou čestní a poctiví, ale stále se přou o to, kdo z nich je lepší a dokonalejší. Nebude to fungovat.

Kohout a Pes

Pečlivý Pes dokáže Kohouta vytočit do nepříčetnosti. Oba jsou bystří, proto snadno prokouknou toho druhého a najdou slabá místa. Ty pak využívají k bolestivým ranám. Z hrdosti nikdo neustoupí.

Kohout a Prase

Kamarádské Prase snese opravdu hodně. Ale neustálou kritiku, podceňování a shazování nezvládne ani tento dobrácký tvor. I přes veškerou snahu Prasete partnerství končí velmi brzy po jeho začátku.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře