Tygr, odvážný i riskující dobrodruh

Tygr je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v únoru. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Tygra a v jakém prvku?

13.02.1926- 01.02.1927 oheň

31.01.1938- 18.02.1939 země

17.02.1950- 05.02.1951 kov

05.02.1962- 24.01.1963 voda

23.01.1974- 10.02.1975 dřevo

09.02.1986- 28.01.1987 oheň

28.01.1998- 15.02.1999 země

14.02.2010- 02.02.2011 kov

01.02.2022- 21.01.2023 voda

Kladné vlastnosti

Zahlédli jste někoho, z koho dynamika, srdečnost i optimismus doslova čiší? Pak to pravděpodobně bude Tygr. Je velmi aktivní, sebejistý, smělý a i divoký. Takže jej jen těžko přehlédnete. Nekonvenční Tygr má vždy svá vlastní pravidla. O své pravdě vás velmi jednoduše umí přesvědčit. Je okouzlující, odvážný, vynalézavý i soutěživý. Vůdčí schopnosti jej často dovedou velmi vysoko a i méně odvážní lidé ho rádi následují a důvěřují mu. Umí dělat i několik věcí naráz a problémy jsou pro něj výzvami. Zároveň je však výborným stratégem a má vždy záložní plán, s jeho využitím však nepočítá. Hrdý Tygr působí bezstarostně a umí skvěle komunikovat.

Záporné vlastnosti

Odvážný a sebejistý Tygr to také často přežene a vrhne se zbytečně do nebezpečných situací. Neumí poslouchat, takže autority uznává velmi ojediněle. Zato jeho pokyny musí být dodrženy do nejmenších detailů. Vyžaduje slepou poslušnost. Pokud neukočíruje své ego, je až nesnesitelný pro svou umíněnost a tvrdohlavost. Reaguje přehnaně na jakýkoliv náznak kritiky, nebere ani vtipy na svou osobu. Proto mu jen málokdo umí říct pravdu do očí. Je-li moc pyšný, pak přichází velmi rychle o zdravý úsudek. Velmi často pak končí vyčerpaný a uhnaný. To si mnohdy uvědomí až je téměř pozdě. Navenek působí vyrovnaně, ale vnitřní boj a neprojevené emoce s ním cloumají.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Tygr a láska, vztahy

Ve vztazích potřebuje Tygr cítit určitou formu nadvlády. Svou povahou, která je kombinací romantiky i vášně, si snadno lásku získá. Horší pro ně je si ji udržet. Po čase má pocit, že potřebuje ucítit opět volnost a svobodu. Na trvalo se usadí až v pozdějším věku. Aby se doma cítil dobře, je nutné zajistit hodně světla i barev. Ty totiž Tygra udržují v dobré náladě a emoce tak nekolísají. Pokud mu na partnerovi skutečně záleží, pak je nejen citlivým milencem, ale i věrným a ochranitelským druhem. Partner si však musí umět udržet jeho obdiv a přízeň. I když tvrdí, že lidi kolem sebe nepotřebuje, opak je pravdou. Je skvělým společníkem, který umí zvednout náladu a přátelé a rodina jsou pro něj vším.

Tygr v práci

Typického Tygra málokdy najdete v nějakém podřadném zaměstnání. Spíše mu sedí práce, kde bude dostatek náročných úkolů a může velet či rozhodovat samostatně. S autoritami má často problémy. Pokud tuto svou část povahy neukočíruje, pak často mění práci. Potřebuje výzvy a dobrodružství, aby se nezačal nudit. Zaměstnání by mělo být spíš posláním a neustále mu dodávat vyšší smysl. Peníze pro něj nejsou prioritou, i když si rád dopřává kvalitní věci, také se rád o ně podělí. Umí jejich moc využít, aby se cítil dobře. Tygrův potenciál nejlépe vynikne v roli důstojníka, velitele, organizátora, závodníka či v managementu. Ocenění a dobré postavení přichází často velmi brzy.

Chybí vám živé akce? Na titulní stránce webu najdete informace o těch nejbližších, kde se můžeme společně potkat.

Stručná fakta

  • element: dřevo
  • polarita: Jang
  • hodina Tygra: 3:00- 5:00 hod
  • barvy: bílá, modrá, šedá i oranžová
  • šťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 3 a 4
  • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 6, 7 a 8

Tygr v elementech, prvcích

Tygr ve dřevě

Dřevěný Tygr má snad jako jediný smysl pro povinnost. Pokud ji vezme příliš vážně, vytratí se jeho zábavná část povahy a začne se projevovat uzavřeně, až chladnokrevně. Ve skutečnosti je velmi oblíbený, zábavný, mnohdy je tento Tygr rovnou králem večírků. Zájmy své i svých nejbližších brání do roztrhání těla.

Tygr v ohni

Toto je nejvíce energický Tygr. Má neuvěřitelný smysl pro humor a touhu být vždy středem pozornosti. Ambicióznějšího tvora byste jen těžko hledali. Je excelentní vyjednávat a komunikační schopnosti jsou na vrcholu, umí přesvědčit opravdu každého. Ve vyšším věku se může uplatit i v uměleckém světě.

Tygr v zemi

Tento Tygr je nejklidnější ze všech a také nejpraktičtější. Bere vše až příliš vážně. Sice umí využít svého šarmu i inteligence, ale chybí zde Tygří dravost. Je velmi požitkářský a rád si dopřává nejen kvalitní věci, ale přímo luxusní. Nemá problém si na ně vydělat, stejně jako na své finančně náročné zájmy. Miluje sám sebe.

Tygr v kovu

Soutěž o nejambicióznějšího Tygra bezpochyby vyhrává kovový. Pokud chce něčeho dosáhnout (často se to týká kariéry), pak ho nic a nikdo nemůže zastavit. Ví přesně, co chce, i jak toho dosáhnout. Jako bystrý přítel je k nezaplacení, ale za nepřítele si jej nepřejte. Může vás klidně rozsápat za živa.

Tygr ve vodě

Tento Tygr je nejvíce empatický a nejcitlivější. Také velmi ochotný pro spolupráci s druhými. Kromě vyvinuté intuice má i skvělý úsudek. Bohužel je často i nerozhodný a velký snílek. Svým vzhledem si snadno podmaní každého. Působí až magicky neodolatelně, přitom neztrácí nic na své důstojnosti a eleganci.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Tygr a Krysa

Krysa potřebuje jistotu, Tygr rád riskuje. Vztah s Tygrem může zvládnout jen, pokud ji dokáže uklidnit a brát na ni ve všem ohled. Toto pouto vzniká jen výjimečně, nemají nic společného.

Tygr a Buvol

V práci budou tito dva spolu neustále bojovat. Ve vztahu musí dopřát Buvolovi jistoty a být spolehlivý. Tygr by měl získat potřebnou volnost. Bez tolerance dojde k brzkému konci.

Tygr a Tygr

Sice se krásně doplňují, ale je tu hodně střetů a vyhrocených situací, chybí trpělivost. Musí si poskytnout volnost a svobodu, jinak rychle láska přeroste v ignoraci nebo rovnou nenávist.

Tygr a Zajíc

Jako partneři najdou jen těžko společnou řeč. Oba mají rádi svou nezávislost, ale Tygr je příliš riskantní pro Zajíce. Dobrovolně by jen těžko spolu vytvořili pár, nejsou si sympatičtí.

Tygr a Drak

Tito dva se krásně doplňují, respektují se, mají podobné dobrodružné a odvážné povahy. Své spory umí vyřešit. Pokud však dojde k silnému narušení rovnováhy, jen těžko to napraví.

Tygr a Had

Rozvážný Had jen stěží pochopí spontánního Tygra, spíš ho neustále rozčiluje. Nepochopení a střety jsou snad na denním pořádku. Pokud to má fungovat, pak to bude čistě o kompromisech.

Tygr a Kůň

V tomto trochu chaotickém vztahu se nikdo rozhodně nudit nebude. Oba jsou aktivní, milují vše, co život přináší- lidi, místa, příležitosti. Tento pár je téměř ideální, jak v práci, tak i osobní rovině.

Tygr a Ovce

Pokud se zvládnou dohodnout na konkrétních pravidlech, tak to s přimhouřenýma očima fungovat může. Je potřeba hodně respektu, bezpečí a jistoty. Ovce by se měla vyhnout kritice obloukem.

Tygr a Opice

Toto spojení by mohlo fungovat, pokud by Opice byla otevřená a Tygr trpělivý a tolerantní. Rivalitu a spory spolu jen ztěžka vyřeší. Oba jsou ale chytří, podnikaví a mají dobrodružnou povahu.

Tygr a Kohout

Kohout je oproti Tygrovi spíš materialista a kariérista, tak se v životě hodně míjí.. Chtějí-li spolu vycházet, pak je potřeba jasné komunikace, trpělivosti a přesné vyjadřování pocitů a emocí.

Tygr a Pes

Tento vztah, ať už partnerský nebo pracovní, bude úspěšný. Opatrnější Pes varuje Tygra v nebezpečí a na oplátku získá jistotu a pevnost spojení. Mají i společné cíle a plány.

Tygr a Prase

Dlouhodobá harmonie a štěstí, tak by se dalo spojení jednoduše nazvat. Vzájemně se podporují i stahují zpět, když je to potřeba, hlavně Prase Tygra. Mohou spolu krásně žít i spolupracovat.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře