Buvol, spolehlivý i tvrdohlavý jedinec

Buvol je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v lednu, proto začínám tímto znamením. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Buvola a v jakém prvku?

07.02.1973- 26.01.1914 voda

26.01.1925- 13.02.1926 dřevo

12.02.1937- 31.01.1938 oheň

30.01.1949- 17.02.1950 země

16.02.1961- 05.02.1962 kov

03.02.1973- 22.01.1974 voda

20.02.1985- 08.02.1986 dřevo

07.02.1997- 27.01.1998 oheň

26.01.2009- 13.02.2010 země

12.02.2021- 31.01.2022 kov

Kladné vlastnosti

Buvol- jistota, stabilita

Lidé narození ve znamení Buvola jsou naprosto spolehliví, pokud vám dají své slovo, pak jim můžete stoprocentně věřit. Mají klidnou a vyrovnanou povahu, jsou důslední, upřímní, pracovití a trpěliví. I přes svůj tak trochu neotesaný vzhled Buvol budí důvěru. Ostatním je sympatický. Má originální myšlenky a vysokou přirozenou inteligenci. Sice je obvykle uzavřený, ale je-li to potřeba stane se hovorným. Věřím, že by byl šťastnější, kdyby měl větší smysl pro humor. Ze srdce nemá rád dluhu, tak si je nedělá, a pokud ano, tak je co nejrychleji splatí. Určitě nepropadne hazardu, to by šlo proti jeho vnitřnímu přesvědčení. Vše si snaží si zajistit sám svou pílí a výkoností.

Záporné vlastnosti

I přes svou rozvážnost a lásku k samotě je to cholerik. Buvolova horkokrevná povaha se projeví hlavně, když někdo chce změnit jeho vlastní plány. Pak se projeví i tvrdohlavost a výlevy vzteku nejsou zase tak ojedinělé. V těchto chvílích je lepší držet se stanou a nechat ho vychladnout. Pokud ho vydráždíte, mohl by se stát i nebezpečným a agresivním. Rozum má v těchto chvílích zatemněn. Buvol také také nemá rád novinky, módní výstřelky a celkově je hodně staromódní. Má velmi silné předsudky a jen těžko ho přesvědčíte o své pravdě nebo jinému pohledu na svět či situaci.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Buvol a láska, vztahy

Ve věcech lásky dokáže být velmi naivní. Potřebuje hodně času, aby si zvykl na intimní vztah. Bojí se riskovat, tak se do vztahů nevrhá rychle. Potřebuje k sobě někoho jemného a citlivého a hlavně věrného. Jistota a důvěra jsou pro něj vším. Pokud se zamiluje, pak je to u něj na celý život. Jen té romantiky si s ním partner moc neužije. I postelové hrátky bere spíš jako fyzickou potřebu. Své děti miluje. Mezi přáteli je oblíbený pro svou upřímnost, zásadovost a věrnost. Kritiku i rady přijímá. I malé a nepodstatné problémy ho však vyvedou z míry. Ženy ve znamení Buvola jsou skvělé hospodyňky a na péči o domov lpí. Buvol muž očekává slepou poslušnost a uznání své autority.

Buvol v práci

Snad každý je dříč, pracuje velmi tvrdě, často až do vyčerpání. Někdy však nebývá kolegy pochopena jeho vytrvalost a neústupnost. Není asi rychlý, ale o jeho houževnatosti nikdo pochybovat nemůže. Svou práci vždy dokončí. Je velmi zodpovědný a vyžaduje přesný řád a systém, aby byla nasycena i jeho touha po jistotě. Když se rozhodně podnikat, tak bývá úspěšný. Jako obchodní partner hraje fér, ale s konkurencí nemá slitování. Nehodí se pro zaměstnání, kde je hodně stresu či častý kontakt s úřady nebo s větším množstvím lidí. Dokonalá by pro něj byla práce z domu. Ani cestování nepůsobí dobře na jeho fyzické i psychické zdraví.

Stručná fakta

  • element: země
  • polarita: Jin
  • hodina Buvola: 1:00- 3:00 hod
  • barvy: žlutá až hnědá, některým imponuje bílá a modrá a jiným zase červená a fialová
  • šťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 9
  • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 3, 4

Buvol v elementech, prvcích

Buvol ve dřevě

Tyto osoby jsou ještě více uzavřené a také chladnokrevné. Tento typ je velmi razantní, bez zábran hájí své zájmy a dokonce se také rve a je hodně hlasitý při jakýchkoliv sporech. Nesnáší ze srdce intriky, pomluvy a nečestnost. Jako jediný má i smysl pro humor a také občas zkusí něco nového.

Buvol v ohni

Ohnivý Buvol je nepředvídatelný, dalo by se říct, že má typicky Býčí povahu. Musí se cítit plně využitý, jinak neví, co dělat. Nuda ho tráví za živa. Potřebuje být obklopen prací a být maximálně vytížen. Je dobrosrdečný a laskavý, protože se často stává obětí podvodníků. Při konfliktech se stáhne raději do ústraní.

Buvol v zemi

Země dodává tomuto znamení vyvinutý šestý smysl a skvělou intuici. Je úžasný metodik, všimne si každého detailu. Má velmi vysokou inteligenci. Tento jedinec je také mazlivější, přítulnější a něžnější než ostatní Buvoli. Jeho spolehlivost, cílevědomost a také trpělivost jsou až nepředstavitelné.

Buvol v kovu

Pokud spatříte Buvola, který nepůsobí neohrabaně, ale naopak elegantně až vznešeně, pak si můžete být jistí, že je kovový. Často sklízí obdiv a uznání okolí. V každé životní oblasti má úroveň. Je to rozený manager. Pozor by si měl však dát na ukvapené závěry, reakce a jednání. Jako jediný má vášnivou povahu.

Buvol ve vodě

Vstoupil do místnosti někdo, kdo nemusel nic říct a respekt z něj sálá? Pak je vodní Buvol. Působí výrazně, majestátně a důstojně. A najdete ho ve vedoucích pozicích častěji než ostatní Buvoly. Je velmi hrdý, i když působí vážně až stroze. Dokáže však být velmi empatický a umí dobře naslouchat. Je to rozený diplomat.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Buvol a Krysa

Oba mají rádi nezávislost a svobodu. A ví, že ji musí dopřát i protějšku. Umí se krásně doplňovat. Buvol zajistí vše potřebné a Krysa je společenská a má čich na příležitosti. Ten pár je stabilní.

Buvol a Buvol

Oba hrají na jistotu a vztahy budují na stabilních základech. Často ale dochází rychle ke stereotypu. Mlčení a lhostejnost hrají výraznou roli. Pro partnerství není tento vztah příliš vhodný.

Buvol a Tygr

Pro Tygra je Buvol stabilním a oddaným partnerem. Ten však nemůže ustát jeho pojetí svobody. Nedůvěřují si. V takovém partnerství dochází často ke střetům, což často přerůstá až v nenávist.

Buvol a Zajíc

Oba hledají spolehlivost a pocit bezpečí. Rovněž rodina je pro ně vším. V tom si rozumějí, ale pesimistického Buvola může přehnaný optimismus Zajíce dohnat až k hranici šílenství.

Buvol a Drak

Toto spojení může fungovat spíš po pracovní stránce (oba jsou silní, jako spojenci zvládnou hodně), než té partnerské. On totiž hledá klidné zázemí, což mu temperamentní Drak nedodá.

Buvol a Had

Tito dva mohou vytvořit stabilní a harmonický pár. Buvol se postará o chod domácnosti a je Hadem naprosto chápán, tak se i uvolní. Had realizuje nové nápady a využívá příležitostí k růstu.

Buvol a Kůň

Mohou si sice být sympatičtí, ale jen stěží najdou společnou řeč. Pokud spolu budou komunikovat, pak jen v hádce. On je důsledný a pomalý a Kůň naopak odvážný a příliš chaotický.

Buvol a Ovce

Může se stát, že nápaditá Ovce Buvola očaruje tak, že převezme zodpovědnost za vše na svá bedra. Ale i při nejlepší snaze tento vztah nikdy vášnivý nebude. Neshodnou s otázkách morálky.

Buvol a Opice

Opice si ráda hraje a miluje změny a to přesně Buvol nemá rád. Aby tento vztah fungoval, muselo by se velmi zapracovat na důvěře. Buvol by tak činorodou Opici spíš jen zpovzdálí sledoval.

Buvol a Kohout

Tito dva se mohou krásně doplňovat. Kohout začne rýsovat plány a Buvol je nadšeně dokončí a dotáhne. Oba zároveň musí respektovat zájmy a potřeby toho druhého, pak porozumění přijde.

Buvol a Pes

Vztah může fungovat, pokud budou mít společný cíl a oba na něm pracovat. Buvol dokáže Psa uklidnit a Pes si ho váží. Oba jsou oddaní a věrní. Někdy se ale také stávají ihned nepřáteli.

Buvol a Prase

Toto spojení nemá dlouhodobou budoucnost. Prase si myslí, že je Buvol hloupý, toho zase iritují jeho zvyky a považuje ho za nezodpovědného a lehkovážného. Hádky jsou paradoxně výjimečné.


Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře