Opice, veselý společník i manipulátor

Znamení Opice je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v srpnu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Opice a v jakém prvku?

 • 06.02.1932 – 25.01.1933 Voda
 • 25.01.1944 – 12.02.1945 Dřevo
 • 12.02.1956 – 30.01.1957 Oheň
 • 30.01.1968 – 16.02.1969 Země
 • 16.02.1980 – 04.02.1981 Kov
 • 04.02.1992 – 22.01.1993 Voda
 • 22.01.2004 – 08.02.2005 Dřevo
 • 08.02.2016 – 27.01.2017 Oheň

Kladné vlastnosti

Osoby narozené ve znamení Opice jsou velmi inteligentní, zároveň zvídaví a sečtělí. Rychle chápou a snadno se učí, tedy alespoň to, co jim dává smysl a vědí, že to budou potřebovat. Jejich optimismus a srdečná povaha jim dává do vínku také schopnost vcítit se do druhých a vědět, jak jim pomoci. Milují dobrodružství, tak si v jejich společnosti často užijete spontánnost a nebo rovnou neplánované výlety do neznáma. Nezkazí žádnou zábavu a nuda je pro ně sprosté slovo. Je to nejveselejší, nejzvědavější, nejživelnější a také nejsoutěživější znamení zvěrokruhu. Má vždy originální nápady, skvělou fantazii a elánu na rozdávání. Dokáže najít společnou řeč snad s každým.

Záporné vlastnosti

Typická Opice musí být za všech okolností ujišťována, že je tou nejlepší. Pokud to tak není, neváhá se vrhnout do intrik a pomluv. Je to rozená manipulátorka, vše umí zaonačit ve svůj prospěch. Díky své upovídanosti je často přenašečem klepů. V hovoru se neumí držet tématu. Jediný názor, co ji zajímá, je její vlastní. Do pusy si nevidí, proto často zraní svými nemístnými poznámkami lidi kolem sebe. Neumí být trpělivá a je dost povrchní. Není čitelná. Působí, chová se a mluví jinak, než jak to ve skutečnosti myslí. Doslova kličkuje životem, jak se jí to momentálně hodí. Jednou je impulsivní, vášnivá a vypočítavá, podruhé použije chladný selský rozum. Život je pro ni jen hra.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Opice a láska, vztahy

Dalo by se říct, že Opice je pro lásku ochotná udělat vše. Najednou jde alespoň dočasně jejich sobeckost stranou. Pokud se zamiluje, nebojí se ani podrazů a neférového jednání, aby svého vysněného partnera získala. Na svého miláčka pak nedá dopustit a chrání ho tělem i duší. Bohužel, když ji omrzí, stejně rychle vše opustí. Ráda objevuje nové, to platí i ve vztazích. Do manželství se příliš nehrne, svoboda je pro ni důležitá. Partner jí musí dodávat pocit, že jsou zjednodušeně řečeno „dost“ (dobří, jedineční, schopní,…). V ložnici je něžná i vášnivá zároveň. Někdy však trvá než se otevře. V kamarádských a přátelských vztazích je velmi žádaným společníkem pro svou veselou povahu.

Opice v práci

Díky své nezávislé povaze často najde uplatnění jako umělec či jiný kreativní podnikatel. Těžko Opici naleznete ve fabrice nebo připoutanou ke kancelářské židli. Leda, že by měla jiné ambice, jak se dostat rychle po kariérním žebříčku nahoru. Umí skvěle taktizovat, manipulovat a nebojí se intrik. Volí práci, kde se příliš nenadře, ani fyzicky a ani psychicky. Má spoustu nápadů a ráda improvizuje, tak mnohdy v zaměstnáních jen sbírá zkušenosti, aby se mohla vrhnout do vlastního projektu. Potřebuje být vidět a zaujmout, tak musí mít i v práci kolem sebe hodně lidí. Mezi kolegy bývá oblíbená. Za svými pracovními cíli jde systematicky, ale na okolí to tak zdaleka nepůsobí, spíše naopak.

Stručná fakta

 • element: kov
 • polarita: Jang
 • hodina Ovce: 15:00- 17:00 hod
 • barvy: oranžová, bílá, zlatá
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 4 a 9
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 2 a 7

Opice v elementech, prvcích

Opice ve dřevě

Tato čestná a pravdomluvná Opice se pro své blízké umí obětovat a být se za jejich práva. Je více uzavřená než jiné, zvládá také kritiku. Vše se však musí vyvíjet, jaksi představuje, jinak ji to velmi zneklidní. Skvělou představivost snadno využije díky své vytrvalosti a pracovitosti. Jako jediná umí být i věrná.

Opice v ohni

Ohnivá Opice dokáže tvrdě a zodpovědně pracovat. Přitom se spoléhá hlavně na sebe samotnou. Má velké množství zájmů a zálib, s tím je spojený i široký okruh přítel. Tato kombinace často odvádí její pozornost od důležitého a životních priorit. Snaží se ovlivňovat i manipulovat se slabšími jedinci.

Opice v zemi

Zemní Opice je nejvnímavější a nejintuitivnější ze všech. Snadno dosahuje úspěchů v jakémkoliv povolání, ve zralém věku dosahuje bohatství. O něj se pak ráda podělí s jinými jedinci. Miluje svou rodinu a hlavně děti. Bohužel je také až příliš pedantská a puntičkářská. Tyto povahové rysy se jí nedaří zkrotit.

Opice v kovu

Tuto tvrdohlavou Opice jen tak někdo nezlomí. Ctí své vlastní hranice a morálku, chce být za všech okolností nezávislá. Je mimořádně vřelá a starostlivá, proto je vítána na všech společenských akcích. Umí zacházet s penězi, jen v některých případech se neubrání hazardu. Vrozený hráč v ní vyhraje.

Opice ve vodě

Už jste si někdy pomysleli, že je někdo z jiné planety? Ano, Opice ve vodě takto vždy působí. Jen stěží někdo pochopí její záměry, ani o nic otevřeně nemluví, a prokoukne její tajemnou povahu. Působí hrdě a impozantně. Je však také povýšená a využívá faktu, že zvládne snadno získat lidi na svou stranu.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Opice a Krysa

Mají podobné vlastnosti a dokáží si vyhovět. V partnerství Opice vše naplánuje a Krysa vytvoří krásný domov. Výhodnější je však pro ně vztah kamarádský nebo pracovní, než milenecký.

Opice a Buvol

Opice je bláznivá, potřebuje rozruch a změny, to jen těžko pomalý a vážný Buvol akceptuje. Vzájemně si nedovolí ukázat své kladné stránky, tak to nebude mezi nimi nikdy fungovat.

Opice a Tygr

Oba potřebují svou svobodu a stát na výsluní, proto spolu budou vždy bojovat. Jednou o to, kdo bude středem pozornost, po druhé kdo má pravdu nebo lepší nápad. Naprosto chybí pochopení.

Opice a Zajíc

Nemají žádné společné zájmy, za to velmi odlišné povahy. Opice chce velet a Zajíc nenechá převálcovat a podmanit. A extrémní vynucování si dominantní pozice neustojí ve vztahu nikdo.

Opice a Drak

Oba jsou silní a velmi ambiciózní. Umí si vyhovět a krásně se sladit. Je to asi nejlepší kombinace, ať už v lásce nebo při práci vytvoří stabilitu a prosperitu. Opice Draka jako jediného respektuje.

Opice a Had

Had potřebuje cítit jistotu a zázemí, je pro něj nutná úzká vazba. Opice naopak chce volnost. Necítí se spolu dobře, žárlí na sebe, nemají pochopení pro slabiny toho druhého. Nebude to fungovat.

Opice a Kůň

Jak dlouho toto spojení vydrží závisí na tom, jak zvládnou oba svá ega ukočírovat. Opice si nevidí do pusy, což Kůň není schopný ustát. Musí si vyjasnit své pozice ve vztahu, pak to lze zvládnout.

Opice a Ovce

Optimistická Opice nebere vážně pesimistickou Ovci. Lépe bude fungovat kamarádský vztah než partnerský. Pokud pochopí, že se mohou vzájemně od sebe mnoho naučit, pak to má budoucnost.

Opice a Opice

Je to extra silná dvojice, která rozveselí každé společenství. Sice nebude o hádky, soupeření a výbuchy nouze, ale přestanou-li si závidět, může to být úžasné a dlouhodobé partnerství.

Opice a Kohout

Zvládnou spolu skvěle rozebírat snad vše, ne však na osobní úrovni. Aby mohli vytvořit pár je nutné najít společné zájmy a uvědomit si vlastní chyby a dělat hodně kompromisů. Není to nemožné.

Opice a Pes

Cítí k sobě silnou náklonnost. Pokud mají společné zájmy vyjde to. Jsou oba inteligentní a v případě nutnosti si umí ustoupit. Spolu jsou uvolnění, sami sebou a nemusí si na nic hrát a ovládat se.

Opice a Prase

Mají mnoho společného, milují zábavu a vzrušení. Tato pohádka však obvykle vydrží jen z počátku. Později je zlomí každodenní starosti. Opice projeví bezohlednost a Prase přílišnou velkorysost.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře