Pes, ochránce i chladný cynik

Znamení Pes je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v říjnu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Pes a v jakém prvku

 • 04.02.1934 – 03.02.1935 Dřevo
 • 02.02.1946 – 21.01.1947 Oheň
 • 18.02.1958 – 07.02.1959 Země
 • 06.02.1970 – 26.01.1971 Kov
 • 25.01.1982 – 12.02.1983 Voda
 • 10.02.1994 – 30.01.1995 Dřevo
 • 29.01.2006 – 17.02.2007 Oheň
 • 16.02.2018 – 02.02.2019 Země

Kladné vlastnosti

Pes je skvělý hlídač i obránce. Není se čemu divit, vždyť má vzor u svého zvířecího vzoru. Jen ztěžka ho zaženete do kouta nebo ho vyděsíte. Má úžasně vyvinuté smysly a umí reagovat i na drobné signály, které by mohly znamenat nebezpečí či hrozbu. Je vždy upřímný a mluví pravdu. Chce žít podle pravidel a má smysl pro vyšší princip. Na rozdíl od jiných „bojovných“ znamení je spolehlivý a umí udržet tajemství. Je také věrný a oddaný. Dokáže pomoci a můžete se na něj spolehnout za všech okolností. Nesnáší faleš, pomluvy, intriky, sporům a hádkám se vyhýbá. Raději žije svůj poklidný život, než by se zabýval někým jiných. Naslouchá a je kamarádem do nepohody.

Záporné vlastnosti

Je neustále ve střehu, proto ho jen výjimečně uvidíte odpočívat. Neumí vypnout a relaxovat. Ale pokud si konečně zaleze do pelechu, nevyrušujte ho. Jinak vás Pes pokouše. Působí na vás pedantským a strohým dojmem? Máte pravdu. Je puntičkářský a vyžaduje maximum od druhých i od sebe samotného. Nedůvěřuje, trvá věčnost, než vám dovolí ho poznat blíže. Špatně vyjadřuje své city a tak může působit jako chladnokrevný a tvrdohlavý. Je však také přehnaně kritický a má dost rýpavé a cynické poznámky. Přitom neřeší, zda tím někomu ublíží. Pes také často pesimistický, otrávený životem. Umí vymyslet tisíce katastrofických scénářů na jakoukoliv situaci.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete se konečně posunout? Chcete něco rozklíčovat či pochopit? Pak si u mě objednejte výklad. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba i po telefonu.

Pes a láska, vztahy

Toto znamení má mnohdy sebedestruktivní povahu. Snaží se všem vyjít vstříc, často za každou cenu. Tím sebe, své pocity a potřeby odsouvá. Ve společnosti je trošku nemotorný, ale časem si oblibu díky své povaze získá. Umí skvěle naslouchat, což je hlavně v partnerství ceněno. K lásce potřebuje více času a také společné sny a ideály. Ve vztazích to nemá snadné, pochybuje o svých citech, činech i důvěryhodnosti. Mnohdy si vše komplikuje tím, že za vším hledá problémy. Je však upřímný, oddaný, zodpovědný a věrný. Pes umí být i dost žárlivý. Často však chce být sám a odpočívat podle svého. I proto potřebuje parťáka pro život, který ho nebude nutit do ničeho, co zrovna nechce.

Pes v práci

Jeho pokoravelkorysost se projevuje i v práci. Pes není závislý na hmotě a penězích, jeho pracovním hnacím motorem je idea. Když věří tomu, co dělá, pak je jedno v jakém oboru to bude. Jako zaměstnanec bývá Pes velice ceněn. Do každého úkolu umí dát srdce i duši. Díky své vytrvalosti i smyslu pro povinnosti může dosáhnout snad jakéhokoliv cíle. Práce ho však musí bavit a naplňovat. Pokud to tak není, bez váhání zaměstnání mění. Bývá schopným vůdcem. Snadno se prosadí jako vedoucí pracovník, učitel s přirozenou autoritou, řečník, aktivista či vychovatel. Je týmovým hráčem, zvládá stres, i když není příliš ambiciózní. Někdy je i na pozici policisty či v armádě.

Kdybych tak mohla poradit stejně dobře sobě jako druhým!

Jde to. Jak na to? Pořiďte si své vlastní intuitivní výkladové karty. S mou pomocí si je vyrobíte, na-cítíte a budou k vám tak snadno promlouvat vaší řečí a ne formou příručky. Karty Magie života najdete zde.

Stručná fakta

 • element: kov
 • polarita: Jang
 • hodina Psa: 19:00- 21:00 hod
 • barvy: zelená, červená, fialová
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 3, 4 a 9
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 6 a 7

Pes v elementech, prvcích

Pes ve dřevě

Tento Pes není tak upovídaný jako ostatní, působí až odměřeně. Přitom je chápe potřeby druhých, dokáže se do jiných vcítit a také jim ochotně pomůže, když je to potřeba. Jeho věrnost a zároveň odvaha bojovat za svou rodinu je až životním posláním. Bohužel je také nejvíce kritický, k sobě i druhým.

Pes v ohni

Ohnivý Pes je milující, laskavý a dobrosrdečný. Toho však je často zneužíváno. Jakmile někdo jeho povahu prokoukne, snadno toho využije ve svůj prospěch. Obvykle pak má starostí, povinností a cizí problémů k řešení až nad hlavu. Má neskutečnou trpělivost nejen s přáteli, ale hlavně s dětmi. Umí to s nimi.

Pes v zemi

Zemní Pes není žádná povrchní snílek, je praktický a dokáže si poradit snad v každé situaci, i život ohrožující. Využívá také své vyvinuté intuice a skrze své charisma snadno přesvědčí druhé, aby dělali to, co chce. V práci dosahuje velkých úspěchů i díky své inteligenci. Někdy však potřebuje být sám.

Pes v kovu

Potkali jste člověka v tomto znamení, který působí jako z první republiky? Je noblesní, striktně dodržuje etiketu, je ušlechtilý a slušný? Pak je to kovový Pes. Hodně trpí, pokud má pocit, že není milován a respektován. Dejte si však pozor na jeho extrémní hlídání svých blízkých. Může to až omezovat.

Pes ve vodě

Všechny vlastnosti, jak ty kladné, tak ty záporné, se i tohoto elementu znásobí. Na jednu stranu je okouzlující, milující a šťastný, rád je v přírodě a ideálně tu i pracuje, ale na druhou stranu je hrdý až pyšný. Rád se ukazuje jako jedinečný a výjimečný. Neumí číst v lidech a nerozpozná, kdo to s ním myslí dobře.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Pes a Krysa

Těmto dvěma to bude skvěle fungovat v práci i v osobním životě. Oba jsou velmi inteligentní, komunikativní, respektující a nekonfliktní. V tomto týmu velí Krysa a Pes ji rád následuje.

Pes a Buvol

Tito dva nemají moc společného. Možná jen to, že oba odsuzují bezpráví a povrchnost. Ale někdy se toho sami dopouštějí. Pracovní vztah může být s kompromisy úspěšný, v osobním životě těžko.

Pes a Tygr

Jsou aktivní, pracovití a mají vysoké nároky. Spolu se cítí dobře, rozumí si. Chytrý Pes bude muset trošku Tygra nasměrovat, aby dosáhl svého úspěchu. Ten ho zase na oplátku podpoří a dodá odvahu.

Pes a Zajíc

Vztah mezi nimi bude pravděpodobně dlouhodobý, harmonický, trvalý a radostný. Ani jeden z nich nemá rád hádky a spory, umí spolupracovat, domluvit se a dát si vzájemně prostor pro seberealizaci.

Pes a Drak

Vztah mezi mini se nedá nazvat ani uspokojivým. Jsou to spíše neslučitelná znamení, každý si jde svým vlastním směrem. A pokud se cesty někde protnou, Drak ho zraní a Pes ho za to pokouše.

Pes a Had

Sice to není obvyklé spojení, ale zároveň není nereálné. Přátelství může fungovat skvěle, stejně tak i společná práce. V partnerském vztahu často ezoterický Had Psa uvádí minimálně do rozpaků.

Pes a Kůň

Tak toto je nádherné a šťastné spojení. Mají pro sebe vždy pochopení, uznávají se, respektují a dopřávají si o porci svobody a nezávislosti. Pes obdivuje charisma Koně a ten ho parádně rozvášní.

Pes a Ovce

Zde hlubší a dlouhodobější poměr jen ztěžka vznikne. Ovce je až příliš sentimentální a stále si na něco stěžuje. Pes zase ztrácí trpělivost. Něžnosti a porozumění zde nenajdete, za to problémy ano.

Pes a Opice

Tito dva jsou hodně rozdílní. Ke společné cestě životem by potřebovali extra dávku tolerance, pochopení i odpuštění. Pes také potřebuje věrnost a důvěryhodnost, tu Opice jen těžko nabídne.

Pes a Kohout

Zde ti bude fungovat jen za jasných podmínek. Předem si musí určit své pozice, domluvit se, rozdělit si radosti i starosti. Pes je příliš realistický a Kohout zase pyšný, tak vášeň rychle zhasne.

Pes a Pes

Obvykle jsou tyto páry zcela bezkonfliktní. Chápu se, podporují, rozumí si a dokážou se vcítit jeden do druhého, naslouchat si. Občas se stane, že si nesednou a jsou doslova nepřátelé na celý život.

Pes a Prase

Tato dvojice je také hodně rozdílná, přesto je spojení pro lásku příznivé. I když si vzájemně nikdy neustupují, dokážou vše spolu sdílet. Spory mohou nastat v tématech morálky a odpovědnosti.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře