Ovce, soucitný parťák i pesimista

Znamení Ovce je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v červnu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Ovce a v jakém prvku?

 • 17.02.1931 – 05.02.1932 Kov
 • 05.02.1943 – 24.01.1944 Voda
 • 24.01.1955 – 11.02.1956 Dřevo
 • 09.02.1967 – 29.01.1968 Oheň
 • 28.01.1979 – 15.02.1980 Země
 • 15.02.1991 – 03.02.1992 Kov
 • 01.02.2003 – 21.01.2004 Voda
 • 19.02.2015 – 07.02.2016 Dřevo

Kladné vlastnosti

Hledáte jemného, soucitného a přátelského parťáka do nepohody? Pak jste u ní správně. Ovce mají neskutečný talent rozdávat kolem sebe laskavý přísun příjemné atmosféry. Dalo by se říct, že jsou nositeli harmonie a míru. Umí urovnat každý spor. Mnohdy se o to nemusejí ani snažit, bohatě postačí jen jejich přítomnost. Vše se uklidní jako mávnutím kouzelného proutku. Ovce jsou taktní a diplomatické. Nechtějí nikomu ublížit a každý svůj krok předem plánují. Pokud se stane, že i přes veškerou snahu někoho zasáhnou, pak to ihned napravují. Jako skoro jediné znamení umí odpouštět. Je to tím, že na druhých chyby ani nevidí. Rádi cestují a poznávají nová místa i lidi.

Záporné vlastnosti

Aby Ovce mohla ze sebe vydat maximum a plně rozvinout svůj potenciál potřebuje láskyplné vedení. Nutně potřebuje vnímat je přijímaná a v bezpečí. Při jakýchkoliv komplikacích se totiž velmi rychle dá na ústup. V jejím případě spíš zběsilý úprk. Neumí přijmout zodpovědnost. Je také velmi nepraktická a zasněná. Často už v mládí udělá velmi zásadní chybu v rozhodování. Až z přibývajícím věkem a zkušenostmi se může poučit. Je až přehnaně šetřivá, což jí brání v nahromadění majetku. Po něm ve skutečnosti touží, jen to maskuje za jistotu a bezpečí. Neumí ovládat své emoce, tak to maskuje arogancí. Je nedochvilná, nespolehlivá, pesimistická a ješitná.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Ovce a láska, vztahy

Jako dítě bývá poslušná a vyjadřuje úctu rodičům. I v dospělosti je ohleduplná ke svým blízkým a rozvážná ve svých krocích. Ona potřebuje cítit od partnera naprostou jistotu. Chce být chráněna a chována jako v bavlnce. Na druhou stranu nechce mít dojem, že je její svoboda omezena. A to dělá citlivé Ovci v hlavě někdy pořádný zmatek. Díky svému šarmu je pro partnery velmi přitažlivá a snadno si získá přízeň a zájem okolí. Pokud partner ustojí její náladovost a nerozhodnost, dostane velmi krásné a útulné zázemí. Ovce nebo také Koza (jak je někde uváděno) vytvoří domov, který budou všichni závidět. Vyplatí se jí často lichotit, potřebuje zájem, aby neztrácela motivaci pokračovat.

Ovce v práci

Každá Ovce potřebuje vnímat pohodu. Ve stresu není schopná podávat žádné valné výkony. Také by v žádné případě neměla volit povolání, kde je třeba hodně rozhodnosti a rychlého uvažování. Je pilným a vytrvalým pracantem, jen si vše musí dělat po svém. Kritiku, i tu věcnou, bere jako křivdu a ublížení. Ovce díky své pečující nátuře ráda setrvává v zaměstnání, kde může pečovat o druhé. Uplatnění najde ve zdravotnictví jako zdravotní sestra, psycholog či psychiatr. Velmi jí sedí i umělecké profese. I mezi knězi či duchovními najdete mnoho osob tohoto znamení. Také výtvarný talent bývá velmi častý. O jako osobitý umělec je však raději v kolektivu lidí. Některé jsou také zručnými řemeslníky.

Stručná fakta

 • element: země
 • polarita: Jin
 • hodina Ovce: 13:00- 15:00 hod
 • barvy: zelená, červená, fialová
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 3, 4 a 9
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 6, 7, a 8

Ovce v elementech, prvcích

Ovce ve dřevě

Tyto Ovce jsou nejpracovitější a nejvytrvalejší. Jejich píle jim časem přinese zasloužený úspěch. Bohužel jsou také nejpesimističtější a nejostražitější. To jim do života vnáší zbytečnou kritičnost a odměřenost k okolí. Paradoxně však bývají i přes oblíbení na pracovišti. V soukromí jsou oddané a věrné.

Ovce v ohni

Která z nich je nejvíce náladová? Vyhrává ohnivá. Často si nechá příležitosti uniknout doslova před nosem, protože zrovna neměla náladu. Jindy se zase naprosto rozhodí něčím, co nemají ani ověřené. Lpí na svém domově i vnitřních hodnotách. Nejvíce umělců, kteří skutečně prorazí, najdete mezi nimi.

Ovce v zemi

Tato Ovce nejvíce diskutuje ze všech. Jako jediná umí uznat jiný názor, ale i tak si dá tu práci, aby vás přesvědčila o své pravdě. Argumenty jí nikdy nechybí. I když není prototypem krásy je nejšarmantnější a nejpřitažlivější. Bývá neskutečně mazlivá a dokáže milovat už jen pro lásku samotnou.

Ovce v kovu

Kovová Ovce je nejjemnější a nejcitlivější. Snadno ji lze obelhat a využít. Ale ona zase a znovu odpustí a uvěří. Má naštěstí hodně přátel, kteří ji ochrání. Pro své nejbližší je vždy noblesní, elegantní a má vytříbený vkus. Ráda se blýskne, ale jen v úzkém okruhu přátel. Je i netrpělivá a vznětlivá.

Ovce ve vodě

Tato nadpozemsky krásná Ovce není takový šetřílek jako ostatní. Pokud v něčem vidí smysl, tak ráda podpoří zajímavé projekty nebo investuje své úspory na ušlechtilé účely. V její přítomnosti se budete vždy cítit jako na jiné planetě. Atmosféra nadpřirozeného, mystického a čarovného zní úplně čiší.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Ovce a Krysa

Obě jsou okouzlující a dokáží být i věrné a něžné. Krysa je však proti ní až moc energická a do všeho se vrhá po hlavě. Sice se spolu nehádají, ale o důvěře mezi nimi také nemůže být řeč.

Ovce a Buvol

Mají naprosto odlišný styl i životní hodnoty. Je málo pravděpodobné, že by o sebe zavadili. Fungovat by to mohlo jen pod podmínkou, že na sebe Buvol vezme otěže a zajistí stabilitu domova

Ovce a Tygr

Moc si nevyhovují. Ovce má od Tygra očekávání, která splnit nemůže. On chce rychlost v jednání i v životě. Ona pochopení, city a přívaly lásky. Potřebovali by si dopřát vzájemně dostatek respektu.

Ovce a Zajíc

Tato kombinace je skvělá. Oba jsou vnímaví a pečující. Možná by se dalo říct, že to jsou spřízněné duše. Vzájemně se uklidňují i sní. Bohužel ani jeden nemá nadhled, což může život komplikovat.

Ovce a Drak

Důvtipný a dominantní Drak může oddanou a milou Ovci snadno zatlačit do kouta. Ovce je fascinována vidinou dobrodružství, ale je vše pro ni příliš rychlé. Není to vůbec vyrovnaný vztah.

Ovce a Had

Pokud mají spolupracovat v časovém presu, budete to mezi nimi hodně váznout. Ale oba si rádi užívají života a vnímají svět podobně. Při troše snahy a tolerance by vztah mohl dobře fungovat.

Ovce a Kůň

Trošku roztěkaný, energický a vášnivý Kůň potřebuje bezpečné zázemí, to mu Ovce umí vytvořit. Ovce chce na oplátku ujištění o jeho zájmu. Pokud ho časem přestane dostávat, bude velmi strádat.

Ovce a Ovce

Tyto rodinné typy si vyhovují svou ohleduplností a samostatností. Nejsou na sobě závislé. Problém však nastane, pokud si nerozvrhnou běžné povinnosti. Rády spolu cestují, plánují i nakupují.

Ovce a Opice

Vzájemně se nevyhledávají, mají odlišný životní styl i postoje. Často však jí leze Opice rovnou na nervy. Je pro ni příliš složitá a vychytralá. V nesnázích jí však Opice ráda přispěchá na pomoc.

Ovce a Kohout

Pedantská a pečlivá Ovce je stěží pochopí energickou povahu Kohouta. Na druhou stanu si oba rádi vyjdou do vybrané společnosti a ona se ráda v očích Kouta blýskne. Oba chtějí víc nezávislost.

Ovce a Pes

Pes se v její přítomnosti neustále lituje a na něco si stěžuje. Je jí dost protivné ho stále konejšit. K tomu jí často kritizuje. Vztah mezi nimi je jen zcela výjimečně harmonický, dlouhodobý a stabilní.

Ovce a Prase

Tito dva se nádherně doplňují a v klidu vyrovnávají nedostatky toho druhého. Poskytují si dostatek svobody, prostoru a neutlačují se v ničem. Vzájemná úcta je i pro jejich manželství dokonalá.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře