Drak, energická i impulsivní bytost

Znamení Drak je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v dubnu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Draka a v jakém prvku?

 • 23.01.1928- 09.02.1929 země
 • 08.02.1940- 26.01.1941 kov
 • 27.01.1952- 13.02.1953 voda
 • 13.02.1964- 01.02.1965 dřevo
 • 31.01.1976- 17.02.1977 oheň
 • 17.02.1988- 05.02.1989 země
 • 05.02.2000- 23.01.2001 kov
 • 23.01.2012- 09.02.2013 voda
 • 10.02.2024- 28.01.2025 dřevo

Kladné vlastnosti

Vždy optimistický Drak vás nepochybně okouzlí svou originalitou, přirozenou elegancí a naprostou upřímností. Díky své temperamentní povaze má kolem sebe vždy hodně přátel. Ti si však od něj vyslechnou pravdu, která nemusí být vždy milá. Pomocnou ruku má však Drak vždy nachystanou. Jeho energie působí až nevyčerpatelným dojmem, má v životě štěstí a umí o svůj úspěch zabojovat. S vrozenou touhou, vášní i vysokým intelektem si snadno vyletí až ke svým snům. I když chce být za svou snahu pořádně odměněn, tak peníze pro něj nejsou motivací či cílem, ale jen součástí životní cesty. Snadno navazuje důležité známosti a ve společnosti vyniká nejen svým šarmem.

Záporné vlastnosti

Drak má k diplomacii daleko, říká věci někdy až příliš natvrdo. Je neustále něčím zaměstnaný a není zrovna trpělivý. Chce mít vše a hned. Jeho spontánnost a impulsivnost ho často přivádí do nepříjemných situací. Má silné majetnické sklony, hlavně, co se týká lidí. Pokud nenajde své poslání a nenaučí se porvat s neúspěchy, stává se věčným začátečníkem. Pak stejně rychle, jak cokoliv s nadšením začne zase ukončí. I když je popudlivý, svéhlavý a výbušný, tak je také snadno ovlivnitelný a velmi důvěřivý. Snaha po dokonalosti všech směrech ho nutí klást vysoké nároky na sebe i ostatní. Bývá velmi kritický a pyšný. Je za každých okolností přesvědčený o své pravdě.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Drak a láska, vztahy

Drak dokáže pořádně okořenit jakýkoliv vztah. Není žádný taktik, tak mluví a jedná, jak to zrovna cítí. Intriky a přetvářku u něj nehledejte. neskutečnou fantazii a je hodně odvážný, to se často projeví i v posteli. Dalo by se říct, že milují lásku samotnou a také milují sex. Toto nadšení vyžadují i od svého partnera. Jakmile mají dojem, že kouzlo vyprchalo, hledají ho jinde. Tak mohou působit promiskuitně, i když to tak uvnitř necítí, ke svému štěstí potřebují nutně prožívat naplno, všechno, je to věčný hledač dokonalosti. Bývají často milováni, ale sami se opravdu zamilují jen zřídka. To se netýká jeho dětí, za ty by klidně položil život. Pro svou důvěřivost je velmi zranitelný, umí odpustit, ale nikdy nezapomene.

Drak v práci

Být vidět a oslňovat je pro Draky důležité, stejně jako rozdávat úsměvy a pozitivní náladu. Najdete je nejčastěji ve veřejných funkcích, na vyšších postech nebo mezi umělci. Je neustále v pohybu a směřuje k úspěchu. Žádný cíl pro něj není příliš velký, snadno se tak prosadí snad v jakékoliv profesi. Peníze si umí lehce vydělat. Jsou pro něj prostředky k realizaci dalších plánů, nejsou cílem. I když o vše přijde, lehce začne znovu a ještě s větším ziskem. Drak je inovátorem, vytváří nové příležitosti. Potřebuje změnu a pohyb, proto ho jen těžko udržíte při monotónních činnostech. I přes svůj úspěch často mění zcela obor své práce či podnikání. Chce zkusit vše a daří se mu to. Je však velmi kritický k sobě i druhým, má vysoké nároky.

Stručná fakta

 • element: dřevo
 • polarita: Jang
 • hodina Draka: 7:00- 9:00 hod
 • barvy: zlatá, stříbrná a šedá
 • šťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 6 a 7
 • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 3, 8 a 9

Drak v elementech, prvcích

Drak ve dřevě

Tento Drak je v životě nejméně spokojený, je totiž až příliš kritický a citově chladný. Oplývá však až neskutečnou krásou. Chce být vždy obdivován. Na druhou stranu je velmi praktický a vždy ochotný podat pomocnou ruku. Má skvělý smysl pro humor a zajímavé nápady, které umí prosadit. Je chytrý i štědrý.

Drak v ohni

Ohnivý Drak je pracovitý, vstřícný a zábavný. Umí krotit i svůj temperament, když je to potřeba. Bohužel je také často využíván pro svou srdečnou povahu. Je otevřený, pohotový a poctivý, proto nemá problém vyniknout v čemkoliv. Má silné vůdčí schopnosti. Nedokáže však vzít v úvahu názory jiných.

Drak v zemi

Jen tento Drak je schopný diplomacie. Svou rodinu miluje nade vše a je ochoten udělat pro ni cokoliv. Často se u zemních Draků vyskytují jasnozřivé schopnosti. Je zároveň nejskromnějším a nejklidnějším Drakem. Umí pracovat s financemi a vytvořit velký majetek, vděčí za to svým organizačním schopnostem.

Drak v kovu

Tento Drak je velmi čestný, ale působí až stroze a strojeně, někdy naopak velmi výstředně. Má přímo aristokratické vystupování a etiketa je mu vlastní. Lpí však na zavedeném řádu a pravidlech, nesnáší jakékoliv novinky či změny. Pro své okolí je vždy přínosem, lidé si ho váží pro jeho morální zásady.

Drak ve vodě

Vodní Drak je nejvíce trpělivý. Je skvělým řečníkem a moudře se o své zkušenosti dělí s okolím. Umí si vychutnávat svou cestu k cíli. Bohužel se nezvládne dlouho soustředit a dělá mnoho věcí naráz, tak se mu cíle oddalují. Upřímně se raduje z každé lichotky a pochvaly, neumí prokouknout záměry druhých.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Drak a Krysa

Jsou si vzájemně dokonalými partnery, jak v osobním, tak i v pracovním životě. Navzájem se podporují a vyjadřují si náklonnost, když je to potřeba. Štěstí a úspěch je společně nemine.

Drak a Buvol

Pokud se zvládnou podělit o povinnosti i radosti, pak to mohou spolu vydržet. Umí se naučit se vzájemně respektovat a neútočit jeden na druhého. Buvol zmírní Drakovu divokou povahu.

Drak a Tygr

Jiskření mezi nimi lze jen těžko přehlédnout. I když bojují každý za svou pravdu, dokážou se semknout a jít za společnými cíli. Konflikty se mohou naučit vyřešit a dokázat velké věci.

Drak a Zajíc

Těmto dvěma to spíš bude fungovat v práci než v soukromí. Jsou schopni se tolerovat a vždy se mohou jeden na druhého spolehnout. Musí se však snažit najít to společné, aby byla motivace.

Drak a Drak

Vzájemná konkurence, bojová atmosféra a touha vyniknout je jim motorem, jak být lepší a dokázat toho mnohem víc. Skvěle si sednou jak v soukromí, tak i v práci. Společně zvládnou nemožné.

Drak a Had

Propojením Hada s Drakem vzniká až mystické spojení. Soulad najdou v obchodní sféře i v partnerství a lásce. Výborně si spolu rozumí a chápou se. Spolu bývají šťastní a spokojení.

Drak a Kůň

Oba mají prudkou a impulsivní povahu, takže klidné spojení to nebude. Stále budou bojovat o vedoucí roli. Ale vzájemně se respektují . Pokud se zvládnou ovládnout, vyjde jim to dobře.

Drak a Ovce

Zde budeme jen těžko hledat nějaké spojení či podobné zájmy a priority. Obvykle však k sobě láskou ani sympatiemi nezahoří. Pokud ano, tak Ovce trpí nevšímavostí i výstřelky Draka.

Drak a Opice

Dokonalý pár spolu tvoří jako manželé. Rozumí si po citové stránce i té rozumové. Vytváří spolu krásný domov a společně si užijí i spoustu zábavy. Na veřejnosti jsou spolu přímo okrasou.

Drak a Kohout

Tito dva se spolu setkávají často za dramatických okolností. Cítí k sobě hluboké a nepopsatelné vazby. Pokud překonají konkurenční spory, pak je jejich vztah trvalý a vytvoří nerozlučný pár.

Drak a Pes

Oba jsou umínění a odmítají změnit svůj názor či přiznat chybu. O partnerství snad ani nikdy neuvažovali. Draka by podezřívavý a pedantský Pes brzy vyprovokoval k silnému konfliktu.

Drak a Prase

I když se to nezdá mají oba podobné povahy. Jsou to romantici se srdcem na dlani. Tento pár se umí vzájemně podržet a jít společně za sny, plány a touhami až s neuvěřitelným nasazením obou.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka a ohnivý Drak Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře