Zajíc, citlivý a nedůvěřivý tvor

Znamení Zajíc nebo Kočka je jedním z dvanácti znamení čínského horoskopu. Svou pomyslnou nadvládu přebírá v březnu. Podle přesného data narození i hodiny náš horoskop však ovlivňují až čtyři zvířata (znamení čínského horoskopu). Jedno znázorňujete vlastnosti a naše projevy vnitřní, další vnější. Třetí ty skryté a čtvrté ty skutečné, reálné. Všechny dohromady tvoří celkový obraz naší povahy. My se v tomto ročním cyklu článků budeme věnovat pouze hlavnímu znamení, protože je tu mnoho dalších faktorů, které tyto horoskopy ovlivňují. Východní země počítají i s lunárními cykly a také prvky, elementy (země, oheň, kov, voda a dřevo).

Kdo je narozen ve znamení Zajíce a v jakém prvku?

02.02.1927- 22.01.1928 oheň

19.02.1939- 07.02.1940 země

06.02.1951- 26.01.1952 kov

25.01.1963- 12.02.1964 voda

11.02.1975- 30.01.1976 dřevo

29.01.1987- 16.02.1988 oheň

16.02.1999- 04.02.2000 země

03.02.2011- 22.01.2012 kov

22.01.2023- 09.02.2024 voda

Kladné vlastnosti

Zajíc opravdu vybrané způsoby, je laskavý, vnímavý. To z něj dělá skvělého společníka a kamaráda. Na své okolí Zajíc působí až uklidňujícím dojmem. Je diskrétní, má smysl pro humor. Dokáže naslouchat a je trpělivý. Miluje poklidný a zabezpečený život. Je velmi citlivý a dokáže snadno odhalit přetvářku. Ale dokáže se na-cítit i do lidí zlomyslných. Je to nejcitlivější znamení ze všech, proto je často vyhledáván jako rádce. Přetahování o posty či uznání není nic pro něj. Má obrovský talent vycítit skvělou příležitost. Zajíc má výborný vkus a osobitý styl. Je to estét se zálibou v módě, na výstřelky si nepotrpí. Má široký okruh zájmů a zálib. Život si umí vychutnat.

Záporné vlastnosti

Umí být pěkný egoista, jeho vlastní bolest ho často zajímá víc než druhých lidí. Snaží se zamaskovat svou bázlivost a konzervativnost, často se přetvařuje. Někdy bývá neupřímný. Zajíc je nedůvěřivý a tak se mu nevyhýbají černé myšlenky. V hlavě má vždy tisíc katastrofických scénářů. Chybí mu síla a neprosazuje se, takže mu často někdo doslova vyfoukne příležitost před nosem, u když ji viděl první. Je velmi váhavý a nerozhodný. Zdaleka není tak mocný, jak by si přál, aby ho druzí viděli a vnímali. Jeho přecitlivělost mu často bere vnitřní klid. Bývá náladový, neumí se přesně vyjádřit a tak i v konverzaci kličkuje. Pokud se něco děje, tak se schová, situaci neřeší.

Osobní výklady a konzultace

Potřebujete navést na své cestě? Chcete něco rozklíčovat či se posunout? Pak si u mě objednejte výklad nebo se staňte členy Magického klubu. Možnosti najdete zde. A ani větší dálky se obávat nemusíte, vše zvládneme třeba po telefonu.

Zajíc a láska, vztahy

Věrný je Zajíc jen pokud opravdu miluje. I když nebývá často nevěrný v žádném vztahu, nevěra je pro něj příliš nebezpečná a nevěděl by, jak vše zamaskovat. Z komplikací má hrůzu. Ale i tak vám dá hodně práce dostat jej před oltář, svou svobodu miluje nade vše. K partnerovi je vstřícný a romantický. Každopádně rodina mu dává pocit bezpečí a je ochotný pro ni udělat snad cokoliv. Pro své blízké je starostlivý a ochraňující. Často mívá hodně dětí. Pokud je z jakéhokoliv důvodu nemá, pak u něj najdete spousty zvířat a květin. S láskou o vše pečuje. Ve společnosti také nevyhledává vášeň a dobrodružství, za to je citlivým a něžným přítelem. Má hodně přátel, ale pokud se s nimi dostane do konfliktu, tak s nimi končí.

Zajíc v práci

Umí skvěle vystupovat a jednat. Proto pro Zajíce není problém omotat si každého, aby si zajistil, co potřebuje. Také často manipuluje a někdy také lže, aby dosáhl svého. Sále se projevuje velmi kultivovaně, tak to málokdo rozpozná. V kolektivu je oblíbený, snadno se adaptuje a umí stmelit lidi. Zajíc má pohotové reakce. Mnoho lidí z tohoto znamení najdete i v politice. Své postupy při dosahování svých pracovních cílů pečlivě plánuje. Dobrý obchod vycítí už na dálku. Úspěch v práci ho zajímá jen pokud mu zajistí pohodlný život. Změny má rád, aby se nezačal nudit, ale nesmí být moc velké. Uplatnění najde všude, kde je potřeba vytříbený vkus či komunikační dovednosti. Obvykle je i manuálně zručný a umí pracovat se svou energií.

Stručná fakta

  • element: dřevo
  • polarita: Jin
  • hodina Zajíce: 5:00- 7:00 hod
  • barvy: červená, modrá, růžová a fialová
  • šťastná čísla (a jejich kombinace): 3, 4, 9
  • nešťastná čísla (a jejich kombinace): 1, 7 a 8

Zajíc v elementech, prvcích

Zajíc ve dřevě

Tento Zajíc je nejodvážnější ze všech. Také je nejbojovnější a umí se postavit, i když jde o konflikt. V prosazení svých názorů je i on však zdrženlivý. Měl by se naučit otevřenější komunikaci, usnadnil by tak život. Dává přednost práci v týmu, potřebuje totiž od druhých povzbuzení. Je společensky oblíbený a k přátelům štědrý.

Zajíc v ohni

Pro změnu je Zajíc v ohni tím nejhodnějším a nejmírumilovnějším ze všech. Je laskavý, má dobré srdce a jeho pracovní morálka je hodně vysoko. Bohužel bývá často zneužíván. To mu ale nezabrání v jeho pokusech dělat svět krásnější a příjemnější. Rád diskutuje a umí stáhnout dav na svou stranu. Při správném zázemí je i cílevědomí.

Zajíc v zemi

Všechny vlastnosti Zajíců je v zemním Zajíci doslova znásobeny, ty dobré i ty špatné. Je nesmírně inteligentní a umí okolí přimět k tomu, aby konalo v jeho prospěch. Je nejrealističtějším ze všech, proto také dosahuje svých cílů. Má vyvinutou intuici a umí vytrvale pracovat. Kolegové i přátelé si ho váží a cení.

Zajíc v kovu

Tento Zajíc má v sobě nejvíce noblesy. Je přirozeně kultivovaný a přímo vzorem pro eleganci. Naprosto reprezentativní typ je předurčen pro vyšší postavení či jako partner vlivných lidí. Také má nejméně emotivní chování, proto je schopen v životě se snadno uplatnit a dosáhnout jakýchkoliv cílů a snů.

Zajíc ve vodě

Vodní Zajíc je zase tím nejtajemnějším. Jeho vzhled působí až nadpřirozeně. A tak si snadno podmaní každého. Je to manipulant, který potřebuje uznání a obdiv druhých. Je ale až příliš přecitlivělý a úzkostný. Problémy své i druhých si bere na svá bedra. Je důkladný, důsledný a má mimořádnou paměť.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Zajíc a Krysa

Tyto dva se zvládnut domluvit, najít společné zájmy. Krysa je pro něj příliš bezprincipiální a komanduje ho. Zajíc se také může stát pro Krysu nebezpečným, pokud ji „stáhne“ z kůže.

Zajíc a Buvol

Zvládnou spolu spolupracovat, ale nejde to na dlouho. Je tu dost rozdílů a nedorozumění, přitom se hádat spolu nechtějí. Negativní Buvol leze optimistickému Zajíci krkem a na opak.

Zajíc a Tygr

Jsou povahově naprosté opaky. Toto spojení není dlouhodobě možné. Jediná schůdná varianta je ta, že Tygr řeší běžné starosti a zázemí a Zajíc pečuje o rodinu. Obvykle zde vázne komunikace.

Zajíc a Zajíc

Dva Zajíci se umí vzájemně podpořit a předat si vědomosti a zkušenosti. Dosahují společně velkých úspěchů. Funguje to spíš pracovně než v soukromý. Tam dochází k vyostření situace a rozpadu.

Zajíc a Drak

I zde platí, že jsou spíš dobrý pracovní tým, než partneři v soukromém životě. Každý si jde za svými cíli jiným způsobem a proto dochází často k neshodám. Mají však mnoho společných zájmů.

Zajíc a Had

Tito dva se mohou určitým způsobem přitahovat, ale o vášni tu řeč být nemůže. Funkční by mohl být vztah založený na přátelství. Mají toho dost společného, tak snadno najdou společnou notu.

Zajíc a Kůň

Partnerský vztah mezi nimi je téměř nemožný. Neshodují se snad v ničem. Bohužel ani po pracovní stránce jim to nevyjde, nespolupracují. Každý je jiný a Kůň je až příliš temperamentní pro Zajíce.

Zajíc a Ovce

Tato dvě znamení vytvářejí opravdu harmonický pár. Jejich životy provází láska a pochopení. Zůstávají bok po boku po celý život. Pokud jsou však nevyzrálí, pak je krize odloučí navždy.

Zajíc a Opice

Vzájemná soutěživost, nedůvěra a spory i kvůli maličkostem je jen krátký výčet, proč jim to nemůže fungovat. A pokud náhodou ano, tak jen na krátký čas. Nic je nespojuje, jsou to spíš opaky.

Zajíc a Kohout

Pro Zajíce je Kohout příliš arogantní a pyšný. Kohouta zase rozčiluje Zajícův věčný optimismus a až moc vstřícná povaha. Neshodují se snad v ničem a jen těžko spolu kdy mohou tvořit pár.

Zajíc a Pes

Vztah mezi Psem a Zajícem bude docela jistě prosperovat a fungovat. Vzájemně mají ze sebe užitek a jsou si prospěšní v mnoha ohledech. Rozumí si, hluboce si důvěřují a respektují se.

Zajíc a Prase

I když jsou povahově spíš opakem, chápou se. Vzájemné sympatie a přitažlivost mezi nimi jsou docela časté. Dalo by se říct, že jsou naladěni na stejné frekvence, i když to tak na pohled nevypadá.

Přeji krásné dny!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S.: Chcete být se mnou více ve spojení? Zde jsou některé možnosti- Facebook, Instagram, Youtube.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře