Hojnost a finance, jak si je přitáhnout

Hojnost je bohatství projevené ve hmotě i v psychice, Pokud finanční situace stagnuje, tak se to odráží i uvnitř nás. Máme pocit nedostatku v jakékoliv formě. Začátek je u peněz, ale chybí i láska, zdraví nebo se nám začnou dít zvláštní nehody. Společně se teď mrkneme na to, jak posílit hojnost v životě, na co si dát pozor i kde se sektor hojnosti podle Feng Shui nachází.

Zamyšlení na úvod

Věnujte si trošku času a v klidu si odpovězte na následují otázky. Je to důležité, protože tak možná už teď zjistíte, kde máte své bloky a proč se vše nevyvíjí tak, jak očekáváte.

  • Máte vše, co potřebujete? Zde je potřeba rozlišit potřebu od touhy.
  • Víte kam směřujete? Máme svůj osobní plán a cíle i na několik let dopředu?
  • Jaký máte postoj k penězům? Jsou pro vás nutným zlem nebo si s lehkostí přiznáte, že je máte rádi?
  • Co vám v hlavě zůstalo z dětství o financích? Zamyslete se, co jste o penězích slýchávali a co z toho někdy použijete vy sami.
  • Děláte úžasnou práci? Baví vás, naplňuje a přináší dostatek peněz?
  • Vnášíte si radost do života denně či alespoň pravidelně? Mohou to být drobnosti, nemusí to být zrovna dovolená každý měsíc nebo nové auto každý rok.
  • Dopřáváte si pravidelně dovolenou a odpočinek? Pravidelně není po pěti letech a není tím myšleno ani víkendové dření se na chalupě (pokud vás to nebaví a nenabíjí).
A další podotázky, které jsou však také důležité:
  • Jaká je skladba vašeho jídelníčku? Máte na talíři to, co si vaše tělo žádá a dopřáváte si hojnosti chutí a pestrost nebo kupujete jen to nejnutnější a nejlevnější?
  • Jaká je vaše finanční situace? V tomto bodě nemám na mysli, zda vyděláte 10 000 nebo 100 000, ale rozdíl příjmů a výdajů. Jste v plusu a vytváříte si i rezervu?
  • Využíváte příležitostí a nových možností? Někdy si je totiž necháme vymluvit od svého okolí a jindy si to rozmluvíme my sami, aniž bychom se pokusili a vyzkoušeli jiné cesty.

Pokud víte, že je toho víc, kde máte slabiny, pořiďte si průvodce životem „Magie pro šťastný životbez kompromisů. S lehkostí vás povede, téměř za ruku, až k vašim snům a cílům.

Čím dodat hojnost do života

kohoutek hojnosti, proud hojnosti a bohatstvi

I když se vám to možná nebude zdát, povolte. Povolte pomyslný kohoutek, více si dopřávejte. Zní to divně a nerealizovatelně, obzvlášť pokud je váš finanční rozpočet napjatý, ale je to tak. Říká se, že kam je zaměřená pozornost, tam to roste. A myslím si, že více dluhů, úvěrů a vyšších nájmů a výdajů a složenek určitě nechcete. Pokud si alespoň trošku více dopřejete a přestanete si utahovat opasek, pak se z kapek stane potůček a z něj řeka. A nekonečný proud hojnosti je přesně to, co potřebujete. Své myšlenky proto směřujte na to, co ve skutečnosti chcete a potřebujete. Nedovolte negacím, aby ovládali a požírali vaši mysl.

Hojnost přijímám i vydávám s láskou

Častokrát nám jde daleko lépe dávat než přijímat. Chápete, že v obchodě za nákup zaplatíte, ale pokud se vám někdo chce revanšovat za vaši službu či ochotu, odmítáte. Slova jako: „To nestojí za řeč“, „Vždyť mě neubylo“, apod., snižují vaši sebe-hodnotu a blokují příliv hojnosti. Pokud skutečně nechcete přijmout platbu a máte pocit, že je to tak v pořádku, řekněte třeba: „Rádo se stalo“, „S radostí jste to udělala“,… Takto neshodíte sami sebe a přitom se otevřete další možné zpětné vazbě. Pokud máte vy něco zaplatit, pak to také udělejte s láskou, s láskou k penězům. Je to energie, která je jako všechny ostatní neustále v oběhu. A určitě chcete, aby se k vám s radostí vracela. Proto i penízky posílejte s láskou a požehnáním, ať se brzy vrátí (a klidně i s kamarádkami).

Před nějakou dobou jsem již o penězích a hojnosti psala, pokud chcete další informace, klidně mrkněte i na tento článek zde.

Pozor na…

uklid, ocista prostoru

Možná jste již slyšeli, co všechno, i zdánlivé maličkosti, může hojnost blokovat. Pokusím se vám shrnout alespoň ty nejčastější prohřešky kolem nás. O tom, že nepořádek blokuje jakékoliv energie, snad ani mluvit nemusím. Ať se nám to líbí nebo ne, uklízet pravidelně by mělo být doslova až rituálem. V tomto případě nejde o běžný úklid, ale o ten pořádný, kdy se zbavíte všeho nepotřebného, nevhodného a nefunkčního. Před pár týdny jsem o takové čistce, generálním úklidu, jak ho nazývám já, psala. Nakouknout můžete zde.

Detaily. ale důležité

Mrkněte i po dekoracích, není náhodou některá vyobrazením chudoby nebo smůly? Mnohdy to jsou třeba vtipné dárky (obraz s postavou v otrhaném oblečení, stojánek na tužku s holým zadkem apod.). Samostatnou kapitolou by mohli být květiny. Bonsaje jsou sice krásně, ale… Všimli jste si, že jsou svázané, nesvobodné a nemohou přirozeně růst? Stejně tak by blokovali i váš růst. Stejné je to i s kytkami, které mají listy nebo květy směrem dolů. Stahují se a drží se při zemi. A tak drží i vás.

Proč mám v peněžence průvan?
pruvan v penezence, prazdna penezenka

Smutné prázdno v peněženkách často způsobují nevhodné věci v nich uložené. Co tam nepatří? Jsou to bločky a účtenky, je to již mrtvá energie a rozhodně živou nepřinese. Musíte nebo chcete si schovávat? Pak jim vyhraďte jiné místo než peněženky nebo je alespoň ihned po návratu domů přesuňte mimo ni. Do děravé a ošuntělé peněženky se také honosné paní hojnosti nebude chtít pokládat své děti. Mnoho lidí má také v peněžence fotky svých milovaných, ty tam také nepatří. Patří do ní i symboly hojnost, bankovky, mince, případně i platební karty, ale určitě ne věci, které energeticky představují opak.

Sektor hojnosti

Sektor bohatství a hojnosti podle Feng Shui najdeme v levém zadním rohu od vstupu. Zde se promítá nejen vaše hojnost a bohatství, ale také paní Štěstěna i zhmotnění vašich plánů, snů a cílů. Pokud se v této oblasti nedaří, začněte pořádným úklidem hlavně této oblasti. A to jak na celkovém plánu bytu, tak i v jednotlivých místech nebo i na pracovním stole.

Pokud vás Feng Shui láká, určitě se vrhněte do studia. Toto staré učení vás navede ve všech životních oblastech. A je-li vysvětleno jednoduše a na praktických příkladech, pak vám vše bude připadat i naprosto logické a aplikovatelné ihned do vašeho života. Pustit se zkoumání souvislostí můžete i u Zuzany Adam v online kurzu „Váš start s Feng Shui“.

Co do tohoto sektoru určitě nedávat?
sektor hojnosti a bohatstvi

Jsou to právě již zmiňované dekorace, vyjadřující neúspěch nebo nezdar, staré doklady a účtenky, neuspořádané skladiště čehokoliv a také knihy. Mohlo by se zdát, že knihy symbolizují hojnost, protože nás nutí se zdokonalovat, ale nemusí to tak být. Knihám bude lépe v sektoru minulosti. Nechávejte si jen ty knížky, o kterých víte, že se k nim budete průběžně vracet. Ty ostatní věnujte někomu dalšímu. Jaké knihy do oblasti hojnosti a bohatství rozhodně nikdy nedávat? Jsou ty s válečnou či apokalyptickou tématikou (určitě nechcete, aby váš rozpočet byl věčný boj o přežití), horory (zhmotnělé noční můry) a ani třeba růžová knihovna (naivní, nerealistický pohled na svět).

Zelená je tráva, tak proč ne život

Možná už tušíte, prvkem této oblasti je dřevo a barvou právě zelená. Dopřejte této oblasti dostatek přírodních materiálů (dřevo, ratan a kytky s listy a květy směrem nahoru). Pokud máte staženou nápovědu k prvkům a barvám, pak víte, že tento sektor podpoříte vodou. Ideální je fontánka, kde voda nejen cirkuluje, ale také zdržuje, například v malém jezírku. Vhodné je také akvárium. Tam bylo být vždy devět rybiček. Snažte se tento počet pro svou hojnost dodržet. Radí se také, že by mělo být osm červených nebo zlatých (na podporu hojnosti a příznivé energie) a jedna černá (na odvod negativních vlivů). Naopak hojnost vám ze života postupně odstraní unikající voda. Kontrolujte pravidelně, zda vám nekapou kohoutky, dobře odtékají odpady a i prkýnko na záchodě vždy dávejte dolů.

Troška kouzel a magie na závěr

Do sektoru hojnosti se zavěste tři čínské mince na červené stužce. Délka závěsu by měla mít násobek devíti, tedy 9, 18 nebo 27 cm. Pokud si chcete bohatství do života přitáhnout co nejrychleji, pak podobnou stužku s mincemi darujte. Krásně ji zabalte a s láskou pošlete hojnost dál. Vrátí se vám násobně. Na to, jak naspořit penízky, i když jich zrovna není nazbyt je spousta fíglů. Já sama mám svou mísu hojnosti. Do ní dám vždy začátkem měsíce nějakou bankovku, které nebude v rozpočtu chybět, přihodím pěkné kamínky, lístky. A jednou za rok si opravdu udělám radost něčím, co je jen pro mě.

I mince mohou přitáhnout hojnost
hojnost a finance v zivote

Dalším úžasným trikem je odkládání mincí. Měla jsem velkou pokladničku, usměvavé prasátko, a to jsem plnila jen padesátikorunami. Nevěřili byste kolik tisíc se do něj vešlo. A tom, že se hodili, když to bylo akutní, ani nemluvím. Ono se totiž s věcmi, jako operací psa, těžko dopředu počítá.

Přeji vám krásný život v hojnosti!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře