Jak na očistu prostoru i negativní vlivy podle Feng Shui

Určitě vás nepřekvapí, že možností je hned několik. Co je však nejednoduší a zároveň nejúčinnější? Starý dobrý úklid. Já takovému úklidu říkám- generální. Co to znamená? Doslova všechno, co již postrádá smysl, bez výjimky pryč. V tomto případě nezáleží na tom, zda začnete uklízet v jednotlivých místnostech (jednu po druhé) nebo se vrhnete na „kouty“ podle sektorů. Pokud vás například trápí finance, pak se upřednostněte čistku v každé místnosti v nejzazším levém rohu od vstupních dveří. Jsou-li trable ve vztazích, vrhněte se na pravý zadní roh od vstupu, atd. Nezapomínejte ani na nepoužívané místnosti, sklepy a půdy. Tak se obvykle schovávají největší energetičtí škůdci.

Čeho se zbavit?

Nemilosrdně zlikvidujte vše, co je rozbité, nefunkční, nepoužívané nebo se vám prostě a jednoduše nehodí nebo nelíbí. A i když to možná nebudete chtít slyšet, toto se vztahuje i na dárky! Je vám líto něco vyhodit? Pak to darujte, prodejte nebo předejte někomu, kdo to využije. Dávno jsou pryč časy, kdy se vše vystavovalo. Dnešní doba je spíš o minimalismu. A ruku na srdce, opravdu se chce pořád dokola utírat prach ze všech vystavených drobných předmětů? Mně rozhodně ne.

Systém v generálním úklidu

Klidně si udělejte poznámky, abyste skutečně nic nevynechali, včetně data, do kdy to má být hotovo. Tak sami sebe donutíte, si opravdu prostor kolem sebe pročistit. Někdo začne tam, kde hrozí nejmenší citové problémy s vyklízením a vyhazováním, jiný zase jako první udělá tu nejhorší část. Tou nejobtížnější bývá pro mnoho žen šatní skříň. Je to váš případ? Pak si řekněte, že za každou odstraněnou věc si budete moci pořídit novou. A váš pocit z vyladěného, slušivého a hlavně obnoveného šatníku, bude k nezaplacení.

Často se nepořádek skrývá velmi dobře. Mnoho lidí by ho nehledalo v dokladech či v počítači. Proberte i šanony a krabice s účtenkami. Věřte, že fakturu od telefonu, který již pět let nemáte, fakt skladovat nemusíte. Naše digitální skříně- počítače, tablety, notebooky a mobily jsou kapitolou samy pro sebe. Upřímně, i když se fakt snažím, tak pravidelně netřídím e-maily a nemažu nepotřebné soubory. Vy ano? Pak vám gratuluji. Já jsem si už několikrát dala cíl, že minimálně jednou za měsíc toto udělám. A udělám, vždy asi tři měsíce, a pak jsem se sama sobě vymluvím na to, že to udělám zítra, dnes to nestíhám. A to zítra pak trvá plynule až do doby, než si dám sama sobě opět výzvu na pravidelnou údržbu technologických pomocníků.

Chcete další tipy a mnohem víc? Jak udělat pořádnou očistu prostoru kolem sebe, aby vás podporoval? Jak dosáhnout snadněji svých snů? Pak je tu pro vás elektronický průvodce životem „Magie pro šťastný život bez kompromisů.

A co dál? Úklid uleví, ale nemá to to správné kouzlo a magično

Ano, to je pravda. Určitě pak pokračujte úklidem v sobě samotných. Zaměřte svou pozornost na lidi kolem sebe. Říká se, že jsme průměrem pěti osob, se kterými se nejčastěji stýkáme. Kdo je to u vás? Libí se vám takové vaše „průměrné“ já? Pokud ne, snažte se omezit kontakt s negativními lidmi nebo těmi, kteří vás stahují dolů a nepodporují. Je to těžké, protože to jsou často ti, kdo jsou mám nejbližší – vlastní rodina. V těchto případech komunikujte více s osobami více podobnými vám nebo těmi, kdo mají podobné vize, cíle a sny. Potřebnou energii a životní sílu také naberete tím, že budete více pobývat sami se sebou. Snadněji si utřídíte své myšlenky, přehodnotíte priority a zosnujete přesné a konkrétní plány na to, jak budete pokračovat dál. Můžete si také udělat vizualizaci svého dokonalého a podporující prostředí kolem sebe.

Víte, že v knize „ Osvoboď se s Feng Shui od Zuzany Adam najdete také obrovské množství tipů a triků, jak si své prostředí vyladit k dokonalosti? Voňavou knížku si můžete objednat zde.

Jak se zbavit negativní energie?

Očista kolem vás i ve vás udělá opravdu velký kus práce. Chcete víc? Pak si dodejte trošku více magie a zapojte si třeba nějaký rituál. Když budete mít místnost „uklizenou“, pak si ji projděte se zavřenýma očima. Vnímáte tu lehkost a jak energie proudí? To je skvělé. Teď si můžete z prostoru vyhnat i zbytky negací a negativních emocí. Někdy totiž umí pěkně pozlobit. Zhmotnělým energiím tohoto typu se říká fantomové. Je- li to až přes čáru, pak se mohou dokonce i projevit ve hmotě. Lidé se pak bojí, že mají doma duchy nebo rovnou poltergeistry. Jak na to? Opět jednoduše, udělejte hluk– dupejte, tleskejte, bubnujte. Projděte celou místnost, rozhýbejte každé zrnko prachu, každou neviditelnou částečku.

Po pořádném rozruchu vyvětrejte. Průvan je ideální. Na závěr můžete dát do každého rohu místnosti, na okenní parapety i na prahy dveří trochu soli. Je to málo? Pak si do rohů dejte rovnou misky se solí. Pozor z těchto nádob pak nikdy nesmíte již jíst, tuto sůl také již nepoužívejte. Sůl absorbuje vše negativní velmi rychle. A když budete mít časem pocit, že zase něco není v pořádku, tak si tento rituál znovu zopakujte. Jako třešničku na dort si do míst, která chcete posílit můžete dát nějaký talisman, symbolizující to, co chcete dosáhnout.

Přeji vám harmonické prostředí kolem vás i ve vás samotných!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře