Minulost- strašák nebo odrazový můstek

To, co bylo, co stalo, jednoduše řečeno- minulost, ve vás zůstává minimálně jako podvědomá informace. Ale to, co se stane nyní v přítomnosti, a jak to ovlivní vaše budoucnost, je jen na vás. Každý sám za sebe je pánem svého vlastního života. Vždy máte na výběr, zda se budete vymlouvat na prostředí, okolnosti, lidi nebo třeba počasí a vládu, nebo přijmete zodpovědnost za svůj život. Vím, že se lehce řekne a hůř udělá.

Na co dnes můžete těšit?

Začneme praktickou ukázkou, jak zvládnout překonat strasti z minulosti, podíváme se i na to, jak neopakovat chyby, pozvu vás ke zhlédnutí video rozhovoru a prozkoumáte společně minulost z pohledu Feng Shui.

Jak tedy na to?

drobnohled a zaroven nadhled, pod lupou i se shora

Trápí-li vás nějaká situace z minulosti, nepopírejte ji. Nezpracované emoce vybuchnou vždy v ten nejhorší možný okamžik. Na celý stav se podívejte pod drobnohledem a zároveň z nadhledu. Ano, teď to vypadá, že si pěkně protiřečím, ale není to tak. Nejprve si rozklíčujte a přesně pojmenujte, co konkrétně vám vlastně vadí nebo vás jakýmkoliv způsobem svazuje či stahuje dolů. Uvedu příklad a všimněte si, jak se dá pracovat s realitou a vnímám „problému“. Vy si tam dosaďte to první, co vás napadne. A až pak budete moci nestranně mrknout na vše z nadhledu a uvědomit si, jak toto vše na vás působí.

Příklad:

Má mamka má raději sestru, vždy to tak bylo a je.“

Toto konstatování sice působí na první pohled bez emocí, ale jsou tam, jen řádně potlačené. Takže to zkusíme znovu a zapojíme pořádně city a pocity, abychom mohli najít skutečnou příčinu i následek.

Mám pocit, že moje maminka vždy upřednostňovala mou sestru a já se cítila odstrčená a nemilovaná.“

Pokud chcete něco změnit, je dobré vhodně pracovat se slovy. Mají neuvěřitelnou moc a sílu, stejně tak, jako vaše myšlenky. V upravené větě jsem hned na začátku místo slova „ona použila „já mám pocit“. Pokud máte z něčeho pocit, tak je to proměnlivý stav a neurčujete si dopředu, že je to fakt a realita, jako v první větě. Také se změnila doba z přítomnosti do minulosti (ano i minulý čas udělá divy). Stále sice upozorňuji na stejný fakt, ale již jsem to přijala jako minulost, tím pádem dávám do svého podvědomí signál, že jsem vše zpracovala a přijala, a nemůže mě to dále tak silně ovlivňovat.

Jádro problému

rodina, zazemi, prostredi, detstvi, vliv na dospelost, nezpracovane emoce

Každý rodič (obvykle) se snaží pro své děti udělat maximum, dát jim do života vše, co potřebují. Jenže, každé dítě je jiné, odlišně se projevuje a má jiné potřeby. Troufám si říct, že téměř každý z nás si nese do dospělosti nějaké nezpracované emoce a nevhodné vzorce chování z dětství. Jádro pudla v našem konkrétním problému je tedy pocit, že tato osoba není dost dobré, musí soupeřit o pozornost i lásku.

A následek…

V dospělosti pak jsou tendence např. se porovnávat, shazovat své úspěchy, nepřijímat sebe sebe či jakékoliv lichotky. A hlavně vyžadovat po partnerovi důkazy lásky. Dojem chybějících citů a projevů lásky v dětství pak vygraduje v pubertě či dospělosti tak, že očekáváte, že si vše vynahradíte. Pokud se to nestane nebo je zvolená forma odlišná od představ, přichází opět ten starý známý pocit- „Jsem odstrčená a nemilovaná“.

Pozvánka ke starému známému tanci

Je nutné vše přijmout, zpracovat si to a odpustit. Odpustit neznamená zapomenout, ale uvědomit si, že každý vždy jedná tak, jak si myslí, že je v tu chvíli nejlepší. Samozřejmě vzhledem ke svým zkušenostem, možnostem i svému vnímání. Objeví-li se vám znovu stará známá negativní emoce z minulosti či zopakuje podobná situace, zpozorněte a na chvilku se zastavte. Určitě nechcete otevřít starou ránu a vrátit se opět do začarovaného kruhu.

Pokud jste, jak se říká v pasti, a neumíte si poradit sami nebo potřebujete získat názor a řešení od někoho jiného, neváhejte a objednejte se ke mně na osobní konzultaci. Popis, všechny potřebné informace i ceník mých služeb najdete zde.

Zraněné vnitřní dítě

Můžete obejmout sami sebe, své vnitřní dítě, ale nyní jste dospělí a není důvod nechat si tento zraněný postoj. Co můžete udělat jinak? Jak se zachováte, aby jste průběh momentálního stavu pozměnili tak, aby se vše pohnulo jiným, příjemnějším směrem? Z minulosti se dá poučitnemuset tak opakovat stejné chyby. A co když to neuděláte? Pak vám život lekci rád zopakuje. Určitě si, stejně jako já, vzpomenete na několik situací, kdy jste podvědomě zareagovali stejně a vše se vám jako bumerang opět vrátilo. Možná to mělo trošku jinou podobu, tvář či formu, ale bylo zase zpět.

Nechci, aby vám něco uniklo, takže:

I o těchto tématech jsem se bavila v rozhovoru, nejen o Feng Shui, ale i o životě jako takovém, s expertkou na tento prastarý obor Zuzanou Adam. Pokud vám unikl, můžete ho zhlédnout zde.

Ve videu je zmiňovaný kurz, přímo Feng shui Akademy. Ta obsahuje dvě druhy studia: Feng shui pro život a Feng Shui profesional. Zjistit více nebo se rovnou přihlásit můžete tady. Sama jsem opravdu nadšeným žákem už mnoho let. Výhodou tohoto oboru totiž je, že jej můžete velmi snadno a jednoduše aplikovat do života. A o tom, že výsledky získáte jako mávnutím kouzelného proutku, ani mluvit nemusím. Stačí vám jediné- skutečně jít do akce a něco pro sebe a život svůj i vašich blízkých udělat!

Je vaše minulost odrazovým můstkem nebo věčným strašákem?

Vždy máte možnost volby. Minulost vás může svazovat a být strašákem už na vždy nebo se můžete pořádně odrazit a udělat krok jinak. Není důvod se obávat, že to bude špatné nebo ještě horší. Když to nevyzkoušíte, tak to nezjistíte. A pokud uděláte nějakou chybu? No a co, každý je občas dělá. A tak přesně získáme svou moudrost a své zkušenosti. Najděte si chvilku pro sebe a vyjmenujte si své strašáky z minulosti. U každého si najděte pod drobnohledem jádro a pak se z nadhledu mrkněte, jak to celé na vás působí. Co si z toho nesete dál? Jak to můžete proměnit a změnit?

Mnoho věcí se dá pochopit a velmi lehce zpracovat. Hodně se tomuto tématu věnuji i ve svém kurzu „3+2 kroky k životu jako v krásném snu“. V něm vás provedu všemi základními životními stavebními kameny. Všechny informace najdete tady.

Minulost, kde ji najdeme podle Feng Shui

sektor predku podle feng shui, oblast minulosti

Tento sektor má také různá označení- předci, minulost apod. Najdeme ho vlevo uprostřed v místnosti nebo na půdorysu. Zde jsou ty správné nánosy vašich křivd, ublížení a zranění z minulosti a dávných i nedávných dob. Tato oblast odpovídá i tomu, jak přijímáte/ nepřijímáte nejen své rodiče a předky, ale také učitelé, šéfa či jakékoliv jiné autority.

Co ohrozí proudění energií v této oblasti?

Asi vás nepřekvapí, že je to nepořádek. Pokud si nevyřešíte svou minulost, tak se těžko můžete vrhnout vstříc růžové budoucnosti. Také chaos nebo pochybné uspořádání věcí zde, způsobí totéž ve vašem životě. Mrkněte také, zda tu není temné zákoutí. Nedostatečné osvětlení skryje pravdu, přijetí a pochopení. Lži a ukrytou realitu také nepotřebujete. Nepatří sem vybledlé a zničené věci a už vůbec ne vzpomínky na nepříjemné události nebo lidi. Nezapomínejte ani na citový odpadky. To jsou milostné dopisy, fotky bývalých a různé cetky (pardon, chtěla jsem říct dárečky z dovolených).

Jak sektor předků a minulosti podpořit?

kvetina, kytky, rust a vyvoj
  • živlem je dřevo, to symbolizuje růst a nové začátky
  • ratanové a dřevěné materiály či prvky
  • zelená barva ve všech odstínech
  • živé a zdravé rostliny a kytky
  • fotografie (s příjemnými emocemi) rodiny, příbuzných nebo lidí ke kterým vzhlížíte a vážíte si jich
  • trojúhelníkové tvary a symboly znázorňující trojku

Přeji vám dořešenou minulost, úžasnou přítomnost a skvělou budoucnost!

S láskou Dana Chara

P.S. A sektor minulosti se dá také krásně pročistit skrze pátou čakru- komunikační. Takže zpívejte, mluvte (samozřejmě pěkně) a říkejte si mantry.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře