Hojnost a bohatství v životě

Kdo by nechtěl mít více peněz, aby sobě i svým blízkým mohl dopřát vše? Po něčem toužíte, ale váš sen se s každým dalším krokem jen vzdaluje. Vždy přijde něco akutního k placení, něco se rozbije nebo je potřeba koupit. Znáte to? Nepochybuji o tom, že ano. Hlavně pokud máte rodinu, vždy se najde něco, co má přednost před vašim vlastním snem a přáním. Jak z tohoto bludného kruhu ven?

Před časem jsem dávala na Facebook a Instagram anketu, jaké životní oblasti nejvíce řešíte. Pomyslnou zlatou medaili vyhrály finance a celkově hojnost v životě. Na druhém místě jsou pak vztahy. A i proto jsem se rozhodla se těmto tématům více věnovat. Existuje mnoho „osvědčených“ metod, jak dosáhnout toho či onoho. Ale jaká ta správná? Jednou z možností, opravdu staletími vyzkoušenou a prověřenou, je prastará metoda- učení Feng Shui.

Feng Shui pro běžný život

Sama jsem absolvovala několik kurzů kolem tohoto tématu a mohu vám odpřisáhnout, že to opravdu funguje a je to daleko jednoduší, než si myslíte. Podle Feng Shui se prostor dělí do 9 kvadrantů. Každý představuje jednu životní oblast. Dnes zaměříme pozornost na HOJNOST, BOHATSTVÍ. Kde tento sektor najdete? Představte si svůj byt, vešli jste vstupními dveřmi. Roh hojnosti a bohatství je v nejzazším levém koutě. Totéž platí i pro jednotlivé místnosti a také pro každé patro zvlášť.

Jak posílit své bohatství?

Nyní víte, kde se nachází váš roh hojnosti, v bytě, domě i v místnostech nebo třeba v kanceláři. Do tohoto místa je vhodné dát symboly. Co pro vás představuje bohatství? Pro někoho jsou to mince, pro jiného kamínky, pro dalšího cokoliv, čeho je prostě a jednoduše hodně. Hlavně tuto oblast udržujte v čistotě, pokud ji chcete posílit. Musí působit příjemně a vy se zde cítit pohodlně a přátelsky. Barvy, které představují tuto energii, jsou často zelená, zlatá, červená nebo bílá. Vždy respektujte své osobní preference a pocity.

Do tohoto prostoru si tedy umístěte např. čínské mince, sošku slona s chobotem směrem nahoru či Ganeshu, mísu s kamínky nebo rostlinu, která směřuje svými listy nahoru. Hodně je doporučovaná rostlinka s lidovým názvem Tlustice. Někdo si vytváří přímo svůj magický oltář v rohu hojnosti. Jiný zde má úspory, odkládá si sem peněženku při příchodu domů nebo třeba klasické prasátko. Každopádně neshromažďujte zbytečnosti ani zničené věci doma, na pracovišti a už vůbec ne v tomto koutě. Mnoho lidí si ani neuvědomujte, že třeba i sklep nebo půda mají svůj sektor bohatství. Tak schválně, vypadá to tam tak, aby se tam s láskou usadila vaše osobní Štěstěna (paní Hojnost)?

Jak si přitáhnout hojnost do života, když zrovna nejste doma?

Ano, doma je sice každý rád, ale nemůžete tam být stále. Jak podpořit své bohatství mimo svůj drahý domov? Penízky také milují červenou barvu. Je to barvy naší základní, kořenové čakry. A ano, peníze vám přináší pocit jistoty, klidu a stability. Proto Feng Shui také doporučuje červenou barvu peněženky. Uklidním vás, pokud zrovna nejste milovníky této barvy, červená má mnoho odstínů. Vyberte si ten, který je vám nejblíže. Já osobně miluji opravdu klasickou červenou. Kdo mě zná osobně, může potvrdit, že je i v mém šatníku bohatě obsazena, a nejen v něm. Snažte se mít v peněžence vždy alespoň jednu bankovku, aby mohla k sobě lákat další sestřičky. To platí i případě, že jste zvyklý platit kartou. Ty šustivé papírky a cinkající mince mají zcela jinou energii než „pouhé“ číslo na bankovním účtu, že?

Snažte se také regulovat své myšlenky. Pokud se vám hlavou budou honit samé negace:

Jak zaplatím účty?“

To do výplaty nezvládneme!“

Co se zase pokazí?“

Takhle mizerně jsem na tom s penězi dlouho nebyla, nevím, zda se z toho vymotám.“…

Celkově přemýšlením o nedostatku ho přitahujete, i když si přejete opak. Pokud se těmto myšlenkám nemůžete ubránit, alespoň si uvědomte a na chvíli se zastavte. Řekněte si „Jaké by to bylo kdyby,… „ a doplňte si svou ideální vizi. Ve Vesmíru opravdu funguje jednoduché pravidlo: vše je jen energie a ta se neustále mění. Mění jsou formu, ale nikam se neztrácí. I peníze jsou forma energie.

Na toto téma by se dalo povídat do nekonečna. Pokud si chcete alespoň trochu pomoci a přitom se ještě více nezadlužit nebo neohrozit finanční rozpočet své rodiny, pořiďte si úžasně napsanou knihu. Nestojí moc a díky ní získáte všechny potřebné základy Feng Shui. Pokud vím, tak ji úžasná Zuzana Adam před pár měsíci nechala znovu dotisknout a je stále k mání. Na internetu je knížka Osvoboď se s Feng Shui k objednání zde.

Přeji vám hodně hojnosti ve všech jejich podobách!

S láskou Dana Chara

P.S.: Pokud raději posloucháte, mrkněte na webinář na toto téma. Je zdarma a přihlásit se můžete zde.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře