BERAN = odvážný optimista nebo netaktní tvrdohlavec?

BERAN

= odvážný optimista nebo netaktní tvrdohlavec?

optimismus a nadseniKdo jiný než idealistický a ambiciózní Beran nám může přinést jaro? Je průbojný a srdečný a jeho nadšení a radost z něj právem udělalo průkopníka. Snad proto je Beran velmi často uváděn jako první znamení zvěrokruhu. Pokud s někým diskutujete a najednou se někdo do vašeho hovoru vmísí a sděluje své dojmy a zážitky (na váš předchozí hovor a ani téma nebere ohled), pak je to skoro jistě právě osoba tohoto znamení. Je už takový, bezprostřední a bez diplomatických schopností a opatrnosti.

Mnozí z nich by se měli naučit více vnímat pocity a potřeby druhých. A hlavně trpělivosti. Častokrát si ani neuvědomí, jak moc jim jejich přímočarost může ublížit. Svá slova a činy zpět už nevezmou. Pokud se nepostaví svému strachu a obavám, pak si nesplní své touhy, anebo se rovnou budou řídit heslem: „Nejlepší obrana je útok“. Pak budete jen těžko věřit tomu, že ten vztekloun se vlastně jen bojí, proto tak vyvádí.

Ohnivá povaha a milování života

energie a aktivitaBeran patří k ohnivým znamením, tak je velmi odvážný a podnikavý, ale i (možná až příliš) upřímný a prchlivý. Když něco poznamená na vaši adresu, neberte si to osobně, je to jeho momentální myšlenkový pochod. Urážet se nemá smysl, on si to za chvilku stejně nebude pamatovat. Ale pokud má pocit, že se něco děje nesprávně nebo neprávem jemu nebo jeho blízkým, pak si buďte jisti, že vše bude okamžitě řešit.

Typický Beran nemá předsudky a miluje život se všemi jeho vůněmi. Tak se nedivte, že nemá naspořené hory peněz na bankovním účtu a ani v trezoru doma. Raději podnikne něco úžasného s rodinou nebo přáteli. Takže až budete hledat parťáka na cestu do neznámých končin, nebudete vědět, jak se tam dostanete a ani, co vlastně máte očekávat, pak se obraťte právě na Berana. Nepochybně uspějete, i kdyby totéž už zkoušel, on se ze svých chyb nikdy nepoučí.

 

Jak zapůsobit na muže/ ženu v tomto znamení?

Pokud milé dámy toužíte po partnerském vztahu, který vám přinese jistotu, bezpeční a nekonečnou pohodu, pak se Beranům vyhněte obloukem. On totiž bezhlavě realizuje každý svůj momentální nápad (rychlostí blesku) a bude jen na vás, zda udržíte jeho tempo. Chcete-li život plný vzrušení a podpořit jeho tvůrčí ambice a živou energii, pak si rychle naskočte, jízda životem začíná.

protancujte zivotemZamiluje-li se opravdu tento muž, pak máte vyhráno (možná i na celý život). Nic nedělá jen tak napůl, tak vám opravdu dá celé své srdce. Nemusíte mít obavy, že vám pokukoval po jiné, flirtoval nebo dokonce byl nevěrný. Máte ho celého pro sebe, se vší šíleností, která k němu patří. Musíte však navždy zůstat tou kouzelnou a křehkou vílou, do které se zamiloval. Sebejisté a samostatné ženy nejsou zrovna jeho typ. Buďte prostě jen krásná a okouzlující, pečujte o něj i o sebe, pak vše bude fungovat.

Pánové, chcete mít po svém boku poslušnou ženušku, která bude s vámi za všech okolností souhlasit? Tak u žen ve znamení Berana jste totálně vedle! Tyto ženy jsou naprosto samostatné a zvládnou toho daleko více než většina mužů. Spíš počítejte s tím, že se budete muset přizpůsobit vy jí, než ona vám. Ale zase si budete naprosto jisti tím, že se jí líbíte. Nedivte se, když pozve na rande ona vás. Nemá totiž v povaze na něco nebo někoho čekat.

Chcete-li si omotat tuto ženu, pak jí nic nezakazujte, neříkejte jí, co má nebo nemá dělat, a dopřejte jí tolik volnosti, kolik bude potřebovat. Také se s vámi nesmí nudit, tak zbytečně neprotahujte ani rozhovory, o kterých víte, že jsou konfliktní. Pod maskou velké holky se také skrývá něžná žena, na to nezapomínejte. Občas také potřebuje něhu, pomazlit, pohladit a jen tak se přitulit a přitom vědět, že se vás může kdykoliv opřít a schovat se ve vaší bezpečné náruči.

 

Stručná charakteristika

  • Aktivita, odhodlání, hrdost, otevřenost, soutěživost, optimismus a silná vůle
  • Spontánnost, impulsivnost, nadšení, které silně motivuje ostatní, bezstarostnost
  • Ale také netrpělivost, tvrdohlavost, útočnost, agresivita
  • Zdraví nejvíce ovlivní hlavu (bolesti a úrazy; oči, zuby; mozek a životní síla)
  • V lásce přebírá iniciativu, potřebuje vzrušení k životu. Časté střídaní partnerů, než se doopravdy zamiluje.
  • Nejvíce se shodne s Berany, Lvi, Střelci, Vodnáři a Blíženci. Kompromis najde i s Rybami, Býky, Pannami a Štíry.
  • Jeho barvou je červená, živlem oheň a kameny obvykle achát, ametyst, akvamarín, diamant, citrín, jaspis a rubín.
  • Mezi jeho talenty patří cokoliv osobitého v uměleckém podání, musí však věřit své vlastní intuici.
  • Necítí se dobře mezi starými věcmi (hlavně plné skříně nenositelného oblečení je iritují).

 

          Je kartou Berana Císař nebo Blázen?

Podle mě k Beranům jednoznačně patří tarotová karta Císaře. On také potřebuje mít svou moc nad vlastním královstvím pevně ve svých rukou. Má silnou potřebu vládnout, ale i chránit (a to i za cenu potlačení vlastních citů). Symbolizuje silnou vůli, touhu po seberealizaci, pomoc slabším a nemohoucím, i moc a silný charakter. Ke svému okolí se chová tak, jak by chtěl, aby se chovali oni k němu (a pokud ne, tak by to tak měl dělat).

prichazi jaro, 1. jarni znameniMožná proto, že je Beran prvním znamením zvěrokruhu, tak i karta Blázna je první (i když má číslo „0“) v pořadí karet. Tak se někde uvádí právě Blázen jako karta pro Berany. Jsou zde také nějaké společné rysy- bezstarostnost, spontánnost a žití tady a teď. Je to symbolika pro malé dítě, dětskou radost a vnímavost, a všeho kolem právě v tuto konkrétní chvíli. Tak si milí Berani vyberte, jste spíše Císaři nebo Blázni? Pokud chcete daleko větší výklad, dozvědět se něco o sobě a jak na sobě zapracovat, aby se vše konečně pohnulo tím správným směrem, pak si objednejte konzultaci u mě.

 

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak nás tyto energie ovlivňují, i když Beran není vaše znamení?

Pokud nemáte zpracovaná některá z typických témat znamení Berana, mohou se u vás probudit zdravotní problémy. Jaké? Třeba bolesti hlavy (migrény), bolest zubů, v krku nebo v uších.  Může se projevit i zvýšená nervozita (nevysvětlitelného charakteru a různé druhy poruch spánku. A co, že si to máte vlastně vyřešit, aby se vám nic takového nedělo? Zjednodušeně řečeno- své nitro (kdo jste a jací ve skutečnosti jste).

Témata Berana:

Beran je nesmírně aktivním znamením, takže pokud se stále vymlouváte, proč něco nejde (nebo nejde vám), tak je to jasné. To, že byste nebyli něčeho schopni (naučit se, pochopit, udělat,…) si vůbec nepřipouštějte. Vezměte život do vlastních rukou, vnímejte svou intuici a běžte si plnit své sny (klidně i ty z dětství, ty jsou totiž nejlepší).

ohen a ohniva povahaJe toho na vás poslední dobou moc? Vyberte si k řešení jen ty situace, které jsou pro vás důležité. Ty ostatní uzavřete a ukončete. Nestojí na vás celá tíha světa. Nemáte žádnou povinnost řešit problémy ostatních a nést za ně zodpovědnost. Každý je pánem svého vlastního života. Totéž platí i na důležitá rozhodnutí a životní volby. Můžete si poslechnout názory ostatních (stejně jako oni ten váš), ale v důsledku musí být každý samostatný a rozhodnout se sám za sebe.

Nezpracované energie Berana se mohou projevit i zpožděnými reakcemi. Tím nechci nikoho urazit, jen poukázat na rychlost reakcí, které jsou v dnešní době nutné. Na druhou stranu vás nebudu navádět ke zbrklosti, jen uvažujte akčněji. Pak vám nikdo příležitost nevyfoukne před nosem jen proto, že jste si to chtěli ještě promyslet. Věřte sobě, svému vnitřnímu vedení, své intuici, sami sebe určitě nezklamete. Nechte se více unášet příjemným proudem života. Pokud potřebuje na své cestě pomocnou ruku, nahlédněte na stránku s eBookem „Magie pro šťastný život bez kompromisů“.

 

Krásné dny všem, nejen Beranům!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře