Jarní rovnodennost s vůní nového života a svěžesti

Co je jarní rovnodennost? Možná si ještě pamatujete na učivo ze školy- nastává 21. března. Jenže, ono to tak není. Rovnodennost je to, když Slunce je v rovině s rovníkem a tak jeho paprsky dopadají kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost je okamžikem, kdy převezme nadvládu nad zvěrokruhem Beran. Podzimní je zase o znamení Vah. Dříve sice jarní rovnodennost nastávala 21. března, ale v tomto století se to stalo jen v roce 2011. Příště k tomu datu připadne až 81 let. Výjimečně stane, že je dokonce už 19. března. Nejčastěji však, stejně jako letos, bude 20. března.

Chcete-li více inspirace, zajímavostí a motivace? Pak mě sledujte i na sociálních sítích: Facebook, InstagramYoutube.

Energie prvního jarního dnešních

probuzeni zivota, prechod zimy do jara

Jarní rovnodennost je astronomický přechod od zimy do jara. Život kolem nás se začíná probouzet. Máte více snahy a tendencí udělat něco jinak, uvažujete o tom, co nového si chcete do života přitáhnout. Je dobré se vědomě zastavit a přehodnotit své priority. Pokud si nedáváte novoroční předsevzetí, ani vás neoslovuje východní astrologie (od února tu máme rok Kovového Buvola), pak si můžete udělat klidně start nového roku právě 20. března za jarní rovnodennosti, prvního jarního dne. Ideálním způsobem je nějaká oslava či rituál (na konci článku najdete pár typů ode mě).

Rovnováha

Toto je pro někoho skoro sprosté slovo. Já sama jsem narozená ve znamení Vah, takže o celoživotní snaze nalézt a udržet rovnováhu něco víc. Příroda kolem nás však má jasno. Den i noc jsou stejně dlouhé, dokonalá rovnováha tedy panuje mezi světlem a tmou. Ale, jak je to s námi? Mužské a ženské energie jsou také vyrovnány, dokonce i intuice a rozum jsou nyní v souladu. Tak v čem je tedy problém? Tyto energie jsou velmi intenzivní a my na ně můžeme reagovat různě. Často se stává, že prostě neustojíme něco, co se dostane na povrch. Řešení je jednoduché- nedělat stále stejné chyby dokola. Pokud budete dělat vše stejně, tak také můžete očekávat stejný výsledek. A věřím, že jistotu, stabilitu i vnitřní rovnováhu si přeje mít v životě každý.

Jak ven ze začarovaného kruhu?

Někdy není tak jednoduché vymotat se z kruhu. Pokud se pokoušíte a výsledek se nestavuje, pak mrkněte sem. Online kurz „3+2 kroky k životu jako v krásném snu“ vás s lehkostí provede základy podporujících životních nastavení.

Zaměřená pozornost

zakon pritazlivost, vedome tvoreni budooucnosti

Znáte nějakého Berana? Jeho energičnost, cílevědomost a rozhodnost za jarní rovnodennosti bude nápomocna i vám. Zamyslete se nad tím, které životní oblasti nejsou právě u vás v rovnováze. Stanovte si nejen jasné cíle, ale i konkrétní plány, co uděláte. Sluneční zář dokáže krásně rozproudit i docela líné tvory a také projasnit myšlenky. Takže chmury a deprese pomyslně pohřběte s paní zimou a radujte se. Svou pozornost zaměřte na to, co si chcete do života přitáhnout. Barvitě si svou novou verzi svého já a života představujte. A pokud zapojíte více smyslů, tak to bude účinnější a efektivnější. Jaká barvy symbolizuje vaše plány? Jak voní? Jaká hudba by tuto atmosféru skvěle doplnila? Jak se cítíte, co vnímáte? Skrze vlastní pocity se úžasně napojíte do sebe samotných a podpoříte se ve svých záměrech.

Jak na nezpracované energie jednotlivých znamení?

Mnohdy nás ovlivňují energie jiných znamení, než je to naše, a nevíme, jak s tím pracovat. Mám pro vás úžasnou novinku, která vás těchto starostí může zbavit. Učesejte si energie znamení a využijte naplno svůj potenciál. Vše dostanete v elektronické podobě, takže nemusíte netrpělivě očekávat pošťačku a ani nic shánět a nikam jezdit.

Jarní rovnodennost– využití jejího potenciálu a spojení se s přírodou

hojnost, volnost, priroda

Vím, že vás poslední dobou často tlačím do úklidu. Ale má to svůj důvod. Pokud si neuklidíte kolem sebe, tak jen těžko najdete rovnováhu v sobě samotných. Zavzpomínejte si, co dělávaly naše babičky? Vždy při jarní rovnodennosti, před velikonočními svátky, pořádně uklidily. S jarem přichází čerstvý závan. A ten byste nepořádkem jen brzdili. Starého, nefunkčního či nepoužívaného se zbavte, vyčistěte každý kout a umyjte okna. Tak k vám bude moci krásně proudit svoboda, volnost, nové příležitosti i hojnost. Nezapomeňte projevit vděčnost za vše, co již máte. To platí i u věcí, které již neslouží, svou službu udělaly.

Fantazie i pohádky

vila, vodni vila, rusalka, element vody, zivel

Dříve se si lidé více užívali snění a fantazírování. Věděli totiž, že čemu uvěří, to se také dokáže projevit do hmoty, do reality. Půjdete také za prvního jarního dne, za jarní rovnodennosti, pomoci přírodě? Jak? Docela jednoduše běžte na procházku, pokud máte děti získáte malou výhodu. Najděte si nějaký potok, řeku, rybník nebo studánku. Vyčištěním jejích okolí přivoláte snadněji víly a rusalky. Ty pomohou svým tancem k probuzení živlu vody. A právě voda je tím, co příroda nyní nejvíce potřebuje, aby mohl vzejít život znovu. Můžete si tyto pohádkové bytosti představit, s dětmi je namalovat nebo se rovnou ponořit hlouběji do své duše a třeba je skutečně spatříte. A pokud ne, tak si vnesete do života opět přijetí, porozumění i dávku svobody a volnosti. A k tomu jarní rovnodennost přesně nabádá.

Ztratili jste svou dětskou fantazii a chcete se znovu propojit se svou intuicí?

Pak právě na vás čekají „Karty Magie života“. S mou pomocí si je vyrobíte, na cítíte a naučíte se v nich číst (ať už rádi malujete nebo ne). Opravdu nic není nemožné,. Stačí jen uvěřit a jde to.

Únava a vyčerpání- co s tím

Jste bez energie? Top je bohužel po zimním období docela běžné. Nyní je čas probudit se ze zimního spánku. Všímejte si více toho pěkného kolem vás. Co všechno již kvete, co rodí, co vám vykouzlilo úsměv na tváři? Je toho dost, stačí jen správně zaměřit svou pozornost. Pokud jste unaveni, tak se cíleně zaměřte na činnosti, které vám přinášejí radost a pocit naplnění. Začněte skutečně žít a ne jen přežívat. Energeticky vás krásně dobije i východ a západ Slunce. Vždy musí něco skončit, aby se mohlo něco nového zrodit. A každý den máte novou příležitost udělat něco jinak a lépe. Magická síla Slunce vám dodá tvořivost, energii i dobrou náladu.

Oslavy a rituály

zivel vody, ziva voda, koupel, rosa

Každý máme své osobní rituály. Někdo začíná den sprchou, jiný kávou a další třeba cíleným lenošením o pár minutek déle v posteli. V čase jarní rovnodennosti je třeba také podpořit živel vody. To uděláte tak, že se osmělíte a vykoupete se třeba v potoce. Nejste zrovna otužilci? Nevadí, tak se osmělte a projděte se bosky v ranní rose. Můžete také doma změnit dekorace a udělat prostředí kolem sebe více jarní. Žlutá, zelená i modrá barva vám v tom pomohou. Do měkčích pastelových tónů můžete také vyladit své oblečení či doplňky.

Pro lepší já

soukromy magicky klub, predzajem

Můžete si také sami pro sebe pomyslně uzavřít jedno životní období. Pusťte k vodě vše a všechny, kdo s vámi nejsou v souladu. Přehodnoťte i své vlastní návyky a ponechte jen ty, které vám prospívají. Rekapitulace uplynulého období vás nasměruje tak, abyste si mohli obnovit životní síly a nebo se rovnou znovu zrodit ve své nejlepší podobě. Je tu pro vás i soukromý Magický klub. V něm budete na sobě pracovat a půjdeme hodně do hloubky. Prostor zde je i pro osobní konzultace. Kapacita je omezená a připojit se můžete zde.

Přijetí darů přírody

Nejen své zdraví, ale i své tělo můžete krásně podpořit tak, že mu dáte kvalitní potraviny. V přírodě se to začíná pomalu zelenat, tak se poohlédněte po bylinkách nebo si najděte nějaké kvalitní potraviny třeba od soukromých farmářů (vejce, sýry, maso, med,…). Jezte v klidu a s úctou. Vyjádříte tak své díky i přírodě za její dary. Začněte něco nového, vrhněte se do nových záměrů a plánů, vdechněte nový život sobě i všemu, co si chcete do života přitáhnout. Matka Země vám posílá svou energii a je jen a jen na vás, jak ji využijete pro radost i prospěch všech.

Užijte si naplno jarní rovnodennost i magický čas rovnováhy!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře