Jak si vykouzlit krásnější budoucnost

Dá se ovlivnit budoucnost? Nepochybně ano, není to však tak jednoduché, jak mnozí tvrdí. Neznám nikoho, kdo se alespoň v některém ohledu nechtěl mít lépe než je tomu nyní. Dnes si povíme, co pro ni udělat a jak „osudu“ malinko pomoci. Mrkneme na to, s čím začít, jak proměnit skrze přítomnost svou budoucnost, i kde se tento sektor nachází podle Feng Shui. Nevynechám ani to, jak podpořit či to, co naopak rozhodně nedělat.

Kde začíná budoucnost?
zivot jako ucitel- kdy je vlastne ted

Toto je otázka, na kterou nelze přesně odpovědět. Pokud jste již přečetli předchozí odstavec, tak to je již minulost, teď posouváte do hlavy další informace, takže to je přítomnost. A budoucnost jsou už všechna další slova článku. Budoucnost začíná vlastně už teď. Co však musíte udělat nejdříve je, srovnat své myšlenky a priority. Tady a teď, v přítomnosti.

Možná ve všem malinko tápete a nejste si zcela jisti sami sebou. Nic se neděje, každý má někdy tokové období. Na pomyslný restart vám pomůže online kurz „3+2 kroky k životu jako v krásném snu. V něm vás provedu všemi základními životními oblastmi a budete tak mít znovu pevné základy.

Revize minulosti

A také nepopírat události a zkušenosti z minulosti. To, co bylo, vás rozhodně nesmí ovládat. Lze se poučit z předcházejících chyb, ale nelpět na „starých dobrých“ časech. To vám rozhodně k dalším úspěchům nepomůže. Z toho, co již bylo si ponechte v myšlenkách to, co vás posunulo, naučilo a přimělo k něčemu dobrému a pozitivnímu. Neopakujte stejné chyby zase a znovu. Představte si, že se před vašim domem opravuje chodník a je tam díra. Pokud do ní jednou z nepozornosti spadnete, uděláte po druhé stejnou chybu? Myslím, že rozhodně ne, víte již jistě, že tam je, tak jednoduše projdete jinudy. Zajímavé je, že v jiných životních situacích se často jinak nezachováme. Nenechte se tedy tím co bylo, vlákat do staré známé pastičky.

Budoucnost a její příprava

budoucnost a jeji priprava

Než se vrhnete do velkolepých plánů, na chvíli se zastavte. Vezměte si v klidu papír a tužku (nebo si minimálně srovnejte své myšlenky). Zaznamenejte si vše, za co jste již nyní vděční, z čeho máte radost, co se již povedlo a chcete to tak stejně zachovat i nadále. Když budete mít hotovo, pak přijde teprve řada na snění a malování si budoucnosti na růžovou. Co ještě chcete do svého života dodat? Pojmenujte si vše naprosto konkrétně a přesně. Jaký má plán časový interval? Znáte odpovědi na tyto otázky? Pak si vše rozdělte na malé a ještě menší části, jednotlivé kroky i docela malinké krůčky.

Potřebujete větší pomoc a oporu? Pak si objednejte průvodce „Magie šťastného života bez kompromisů“. Navede vás doslova krok po kroku a ještě má na cestu přibalený bonus v podobě pracovního sešitu, kam si vše zaznamenáte. Všechny potřebné informace získáte zde.

Feng Shui- budoucnost/ děti

Feng shui, sektor budoucnost, deti

Podle tohoto starého učení je tato oblast umístěna vpravo uprostřed. Můžete se setkat kromě označení „budoucnost“ i s názvem „děti“. Nedává vám to smysl? Přece se říká, že děti jsou naše budoucnost. To však není jediným důvodem. Dalším je totiž to, že k této oblasti náleží i kreativita, tvořivost a přirozená komunikace. Potom už je symbolika naprosto jasná. Naše vize, plány a projekty jsou taky takové naše děti, i když v jiné formě a podobě. O těch fyzických ani nemluvím.

Jak poznáte narušený proud energie v oblasti budoucnost?
 • lehkomyslné utrácení peněz, narůstající dluhy
 • nedospělé uvažování, překrucování pravdy, nezodpovědný přístup k životu
 • chronické stěžování si, časté hádky a spory s druhými
 • pocit, že život nemá smysl, nedostatek energie pro cokoliv
 • únava a nechuť začínat něco nového nebo učit se, deprese
 • nedostatek fantazie, nápadů a neschopnost improvizace

Chcete-li se rychle zorientovat v základech Feng Shui a nemáte zrovna tisíce navíc, pořiďte si praktického průvodce- tištěnou knihu.Zuzana Adam je autorkou knihy Osvoboď se s Feng Shui,která vám jednoduše provede podstatou tam, abyste ji mohli ihned použít u sebe doma či v práci.

Pozorujte děti

rodina, deti jako vzor, pozorovani a uceni

Od našich vlastních dětí se máme skutečně co učit. Hlavně zaměřte svou pozornost na jejich vnímání světa. V ničem nevidí problém, pokud narazí na překážku, tak ji obejdou nebo najdou jinou cestu, jak ji překonat. Rozhodně se v tom nepitvají a neanalyzují si problém jako dospělí. My „dospěláci“ umíme velmi snadno udělat z komára (drobného problému) velblouda (obří, téměř nepřekonatelný). A jak jsou na to emocemi? Nedusí je v sobě, neřeší kdo si co pomyslí, prostě je vypustí. Kdybychom si i my tyto vlastnosti opět vzali za své, dařilo by se nám daleko lépe. A mimochodem, každé dítě umí nejlépe malovat, tančit, zpívat a vlastně cokoliv zrovna začne dělat. Víra v sebe samotné udělá pořádný zázrak a nic pak není nemožné.

To jsem nikdy nedělala, to mi půjde!“ Pipi- dlouhá punčocha

Jak sektor budoucnost podpořit?

 • napište dopis Vesmíru (pište v přítomném čase, ideálně na žlutý papír, vynechte „ale“ a „ne“), uložte do na tajné místo v této oblasti
 • šipky směřující nahoru ze zlatého papíru nebo kamenů
 • rosliny s kulatou korunou, např. fíkus Benjamin nebo kvetoucí zeleň v květináči
 • dekorace s tématikou růstu či rodiny
 • kovové prvky a materiály
 • barvy- bílá, zlatá a stříbrná

Přeji vám kouzelnou budoucnost!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře