Je tu jaro i s mystickým novem a pečujícím úplňkem

Už se nám blíží jaro. Já ho pocitově dávno mám v sobě, i dva keře na zahradě už několik dní krásně žlutě kvetou. Březen je sice prvním jarním měsícem, ale astronomicky začíná jaro až dnem, kdy svou nadvládu převezme Beran, letos tedy 20. března. V magii se však tento den, kdy jaro oznámí svůj příchod, značí jako březnové novoluní. A to je tu už ve středu 2. března. Ještě před jarní rovnodenností nás čeká také úplněk. Ten tu bude v pátek 18. března. Takže si můžete vybrat rovnou z několika termínu, kdy uznáte, že jaro je skutečně tu. A společně se mnou se můžete těšit také na živé akce, vždyť nemusí být vše jen on-line a na dálku.

Mystické novoluní

novoluni v Rybach, magicke svitani

Ve středu 2. března tu máme novoluní ve znamení Ryb, nastane pár minut po půl sedmé večer. A jak už jsem zmínila, symbolizuje konec zimy a počátek jara. Během dní kolem novu sice je dost možné, že pocítíte hodně nedostatek sil a energie, ale je to vhodný čas na jarní detoxikaci. Vyzkoušejte půst, odlehčete stravu nebo se zamyslete nad tím, jaké máte stravovací návyky a co na nich změnit, abyste se cítili lépe. Pokud bojujete s nějakou závislostí a chcete se jí zbavit, pak to raději nechte na jindy. Temný Měsíc by vám moc nepomohl a psychicky byste na tom byli ještě hůř.

Nejen jaro voní magií i mystikou

Ano, znamení Ryb je opravdovým mistrem ve fantazii, mystice i ezoterice. A pokud je Luna v tomto znamení, tak to krásně přenese i do vás samotných. Nakoukněte do svého nitra, jděte více pod povrch. Meditace, vizualizace a uvolnění se půjde téměř každému. Pokud se neumíte zklidnit, pak si nalijte třeba sklenici vody (Ryby vodu milují a vám to dovolí nechat vše jen tak proudit bez zasahování), zapalte svíčku a pusťte si nějakou jemnou hudbu. Chvíli jen tak buďte a vnímejte, jak to na vás působí. Naslouchejte své intuici. Možná vám přijdou nějaké vize, myšlenky nebo zajímavé nápady. Vše si poznamenejte. Tyto dny jsou také vhodné na tvorbu či umění. Nesnažte se za každou cenu být těmi s nohama pevně na zemi, stejně to asi nepůjde.

Kouzlo přírody využité pro magii běžného dne

I za novoluní se dají krásně nabíjet kameny. Hlavně ty, které toho již moc načerpaly. Nechte je přes noc nabít na okenním parapetu. Pokud chcete jít hlouběji, pak dejte na okno vodu se svým kamenem a nabijte i ji. Ráno ji vypijte nebo použijte pro své domácí mazlíčky či na dosycení květin. Tato voda se dá krásně použít i při úklidu. Přidejte ji k vodě na vytírání a odstraníte tak zbytky negativních energií i svého domova. Jeden z nejúčinnějších kamenů je šungit. Nejen, že vyčistí všechno negativní, ale zároveň dodá ochranu, uzemní a také má vysoké vibrace, tak vám pomůže zvládat i těžké životní situace snadněji. Z esenciálních olejů bych doporučila šalvěj. Ta také čistí a uvolňuje. I s napojením na vlastní intuici vám pomůže.

Otevřete svá srdce a dovolte si snít

Za novoluní tu bude i velká šance na uzdravení ran z minulosti. Odpusťte druhým i sobě samotným. Vždyť každý obvykle reaguje tak, jak si myslí, že je v danou chvíli nejlepší, a podle toho, jaké má on sám zkušenosti a jakou moudrost si již od života převzal z jeho lekcí. Není proč se dále utápět v bolístkách. Dovolte si milovat a znovu důvěřovat. Vaše duše vám ukáže cestu, jak to udělat. Ony i sny a přání se zhmotňují, tak se zaposlouchejte do toho, co ve svých myšlenkách vysíláte. Jděte naproti svým touhám. V těchto dnech bude i fantazie bohatší, tak to půjde snadněji.

Symbolika snů

Věnujte pozornost i tomu, co se vám v noci zdálo. Proberte to ze svými nejbližšími. Možná zjistíte, že některé podněty jsou podobné, či mají na sebe návaznost. A třeba je společně rozluštíte. Sny mluví vždy symbolicky. A kdyby ne, tak získáte alespoň nestranný náhled někoho jiného. A krásně si popovídáte.

Pojďme se potkat na živo

Věřím, že nejsem sama, komu chybí potkávání, sdílení a také i to objetí. Proto jsem pro vás nachystala hned několik akcí na živo v Brně. Postupně k termínům budu přidávat i detaily, tak nezapomeňte sledovat můj web nebo i sociální sítě. Aktuální informace vždy najdete na titulní stránce webu nebo ve skupině na Facebooku. Pokud tento článek čtete hned, jak vyšel, pak ještě budete mít šanci se připojit na nedělní akci se živly. Podrobnosti i rezervaci místa najdete zde.

Úplněk ještě jaro zcela nezavolá

V pátek 18. března po čtvrt na devět ráno nastává úplněk. Ovládne ho pečlivá Panna. Tento úplněk obvykle bývá důležitý pro stanovení data Velikonoc, ale letos to tak nebude. Jaro se totiž oficiální přihlásí až za jarní rovnodennosti. Ta přijde až dva dny po úplňku. Takže Velikonoce, pro mnoho lidí teprve to skutečné jaro, oznámí až plný Měsíc v dubnu. Každopádně už teď si můžete naplánovat výlety s rodinou a třeba i jarní prázdniny (pokud už u vás nebyly). Když už jsme u rodiny, právě jen správný čas vymanit se z negativních rodinných vzorců. Jděte příkladem svým dětem a překonejte své hranice. Ukažte jim svůj vlastní příběh, zaměřte se na silné stránky, poučte se z chyb svých i předků a najděte přínos pro budoucí generace.

Pečlivost i učenlivost

sen o bydleni za uplnku v Panne

Březnový úplněk bude hodně pod vlivem horlivé Panny. Všechny činnosti, které vyžadují pečlivost a systematičnost vám půjdou od ruky. Toto znamení dokáže nádherně uzemnit, což bude energeticky pravým opakem novoluní na počátku měsíce. Takže pracujte na svých plánech a připravujte se na následující období. Jen na peníze buďte opatrnější. Kontrolku s nápisem „ostražitost“ můžete vypnout, pokud chcete zainvestovat do nemovitostí či své bydlení pořídit, a klidně i včetně hypotéky. Je skvělý čas i pro učení. Zajděte si na nějaký seminář nebo kurz, věnujte se sebe rozvoji. Určitě se to také vyplatí.

Blíží se jaro a s ním i péče o fyzické tělo

Když je Luna v Panně, tak se snaží dát rovnováhu mezi práci a odpočinek. A dejme si ruku na srdce, jak to máme normálně. Je harmonie i v těchto oblastech. Dovolím si odpovědět za většinu z nás, ne. Někdo je až příliš ponořen do práce a úplněk ho ještě nabije v tomto směru, a jiný je zase v posledních dnech či týdnech líný a nejde mu se dokopat k jakékoliv činnosti. Patříte-li k té druhé skupině, tak tato směs esenciálních olejů vás z toho dostane- Get up.

Moje tělo, můj chrám

Věnujte ve dnech kolem úplňku větší pozornost svému tělu. Neozývají se nějaké staré nemoci či bolístky? Máte dost energie a vitality i po zimě? Pokud ne, udělejte něco pro sebe. Protože pokud vy sami budete zdraví, pak teprve tu můžete být i pro druhé. Dopřejte si více spánku, hodně pijte, dbejte na kvalitní stravu a dodejte tělíčku i něco navíc, třeba vitamíny a pravidelný pohyb.

Zdraví i hojnost

Nemáte čas zjišťovat informace, co je či není tělu prospěšné (často si totiž protiřečí), ale zároveň vám není zdraví vaše a ani vašich blízkých lhostejné? Toužíte se rozvíjet, jít si za svými sny a být v kontaktu s pohodovými lidmi? Pak se k nám přidejte. Klub přátelského podnikání má otevřené dveře nejen pro podnikatele.

Vraní či červí úplněk

Staří indiáni tomuto úplňku říkali vraní. Často se totiž ozývalo hlasité krákání odlétajících vran. S nimi i paní zima opouštěla krajinu a jaro se hlásilo o své slovo. Postupně se začínají vracet i stěhovaví ptáci z teplých krajin a tak je už ve vzduchu a v korunách stromů veseleji. A proč červí úplněk? Pozorně se podívejte do záhonů nebo polí. Určitě tam najdete první stopy žížal- červů. Někdy se tomuto plnému Měsíci také říká postní úplněk. Letos to platit nebude, protože Velikonoce určí až ten dubnový, ale o tom jsme si již pověděli. Také můžete někdy setkat označením úplněk mízy. Nejen míza ve stromech, ale i životní síla v nás a celé přírodě se začíná probouzet. Za sebe mohu upřímně prohlásit, že jaro je tu.

Přeji nádherné dny, ať je jaro podle vás tady nebo si na něj ještě počkáme!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře