Pětka- číslo dynamiky, svobody a spontánnosti

Akce, pohyb, zmena

Číslo 5 symbolizuje akci, pohyb a svobodu ve všech jejich směrech a podobách. Pětka je proměnlivá a reaguje spontánně. Její energičnost téměř nemá hranice, proto často dělá několik věcí naráz. I když to tak na první pohled nevypadá, je často nervózní. Na druhé však působí vyrovnaně. Její touha po dobrodružství a cestování jí může zavát kamkoliv. Nebojí se učit se novým věcem a celý život se vzdělávat. Pětky jsou často velmi bohaté a dožívají se vysokého věku. Je to díky jejich usilovné snaze po zdokonalování se a samostatnosti a také pozitivnímu náhledu na život. Umí být také pořádně netrpělivá a vznětlivá.

Dozvíte se také, jak je to s lidmi narozenými 5. v měsíci, jaká osobnost životního čísla pět a taký je rok pod nadvládou tohoto numera.

Charakteristika čísla „5“

  • Pětka je nezávislost, svoboda a inspirace
  • Vlastnosti– pohyblivost, spontánnost, dynamika, ale také vznětlivost a složitá povaha
  • Planetou je Jupiter
  • Barvami je stříbrná, šedá, světle zelená i modrá a červenooranžová
  • Drahé kameny- stříbro,platina a akvamarín
  • Tarotová karta– Velekněž (ochrana a vedení na cestách i při učení)
  • Živel– oheň

Rychlou nápovědu, jak si vypočítat svůj den narození, osudové číslo i osobní rok najdete v úvodním článku k této numerologické sérii v rubrice „Magie čísel“ zde.

Den narození pod vibrací čísla 5

5. v měsíci

Lidé narozeni v tento den milují komunikaci ve všech jejich podobách, rádi poznávají nové tváře a studují mentalitu jiných krajin. Domluví se snad s každým, i bez znalosti daného jazyka. Milují zábavu, večírky, ale i přednášky, cestování i odbornou literaturu. Dalo by říct, že jsou neustále v pohybu a vše se u nich mění. Svou spontánností, inteligencí a zvídavostí dovedou učarovat jiné osoby. Pozor by si měli dát na svou přelétavost, povrchnost a neschopnost přizpůsobit se druhým. V některých případech mohou působit konfliktně a mít hrubé chování. To je zapříčiněno nezvládáním stresu.

14. v měsíci
narozeni 5. v mesici

Pro tyto osoby je pohyb životem, protože přináší změnu a aktivitu. Někdy potřebují více prostoru pro sebe, aby našly vnitřní klid a mohly srovnat své myšlenky. Rozhodně se jim vyplatí věřit své intuici. Mají-li cíl, pak za ním jdou naplno, jsou systematické, ambiciózní a kreativní. Tyto pětky se rychle učí, myslí i mluví. Jsou pracovité, vytrvalé a umějí číst v symbolech i číslech. K životu však potřebují alespoň něco jistého, tím je domov a práce. Někdy nesprávně odhadnou situaci i lidi a tak promarní skvělé příležitosti. Svou zbrklostí si také přivodí nemalé problémy. Křivdy nezapomínají.

23. v měsíci

Narodili jste se v tento den? Pak jste snílci, ale ne klasičtí. Umíte si jít za svým, disciplinovaně pracovat na svých snech a plánech. Dalo by se říct, že opravdu žijete svůj vlastní život, a ne někoho jiného. Vašim snem je útulný domov s rodinou. Vaše sny a předtuchy jsou pro mnoho lidí až nadpřirozené. S dobrou pamětí, pracovitostí i důvtipem jste skvělými a vyhledávanými společníky. Někdy okolí děsí vaše upřímnost a přímost. Díky své povaze věčného dítěte a nepořádnosti dostáváte od života pěkné kopance. Měli byste se naučit zodpovědnosti, soustředění a dodat do jednání více taktu.

Potřebujete zapracovat na svém životě a řád a systém svým životním plánům? Pak si objednejte elektronického průvodce „Magie pro šťastný život bez kompromisů“. Navede vás, jak vše z lehkostí udělat. Pořídit si ho tady.

Životní, osudové číslo „5“

Nezávislé pětky milují ze všeho nejvíc svou svobodu. Tu si nedají ničím a nikým vzít. Možná i proto je najdete často ve vedoucích pozicích nebo rovnou na volné noze. Jsou ambiciózní, rychle se učí a nic nového a neozkoušeného pro ně není zádrhel. Je to naopak výzva. Mají sice složitější povahu, ale mezi hlavní rysy patří energičnost a spontánnost. Takže vás asi neudiví, když rozjedou jeden projekt a hned se bez mrknutí oka pustí do jiného, který jim bude dávat momentálně větší smysl. Díky své všestrannosti se mohou blýsknout snad v jakémkoliv odvětví a oboru.

Hurá do akce!
osobni kouzlo, sarm, pritazlivost

I když je pohyb a změny pro tyto osoby vším, v jednom chtějí jistoty. Obvykle jsou to vztahy a pocit jistého zázemí a příjemného domova. Ať v životě dělají cokoliv, vždy je to naplno a s otevřeným srdcem. Jsou velmi milující, emotivní a komunikativní. Snad neexistuje pětka, která by nebyla šarmantní a neměla své zvláštní osobité kouzlo. Možná by se to dalo nazvat až magnetickou přitažlivostí. Proto nemá problém navazovat kontakt i s cizími a zdánlivě vzdálenými lidmi.

Na čem zapracovat?

Pokud máte toto životní číslo, pak je dobré na některých věcech opravdu zapracovat, aby se vám ještě lépe dařilo. Hlavním nešvarem je nestálost. Udržte své myšlenky a věnujte se jen jedné věci, až ji dokončíte, vrhněte klidně na něco dalšího. Vraťte si do života rovnováhu, jak po psychické, tak i materiální a pracovní stránce. I když pravidla nejsou zrovna tím, co máte rádi, některá ať chcete nebo ne, se dodržovat musí. Vytyčte si priority a přesněji plánujte své kroky. Jen tak se vyhnete zapomínání na důležité věci a nebudete osočování z nedbalosti či povrchnosti.

Mágové a čarodějky mezi pětkami

Do vínku dostali „pětky“ i dary intuice, kreativity a častokrát i schopností tzv. mezi nebem a zemí. Proto často řeší otázky smyslu jejich života a rozebírají ho. Pokud se nenaučí také odpočívat, hrozí jim přepracování a také velká, nekontrolovatelná nervozita. Rozhozené pětky se pak nemohou najít, nedokončují nic rozdělaného, mají tendence za každou cenu obhajovat své názory a postoje. Také mají ve všech soupeře. Naopak vyrovnané osoby umí uhladit i velmi vyhrocené spory a inspirovat druhé ke zlepšování se a postupu výše v mnoho směrech a ohledech.

Osobní roční vibrace roku „PĚT“

Tento rok je pro vás rokem svobody a také pořádných změn. Ty přijdou snad ve všech oblastech- možné je stěhování, změna práce i celkově životního stylu. Viditelné budou navenek i zevnitř. Zahodíte stereotyp i vše nefunkční a nevyhovující, a vrhnete se víru života i odpočinku po náročném předcházejícím roce. Nebojte se vyzkoušet něco nového a neosahaného. Více komunikujte a rozšiřujte své obzory i hranice. Buďte aktivní a činorodí.

Věřte si, osvoboďte se
sebeduvera, schopnosti, celek

Věnujte se více sobě a svým záměrům do budoucna, odhoďte obavy a věřte, že každá proměna tohoto roku bude velmi přínosná do dalších let. Sice to bude vyžadovat vaši větší samostatnost a víru ve vlastní schopnosti, ale rozhodně to stojí za to. Prověří si tak nejen své schopnosti a znalosti, ale naučíte si mnoho nového. I zkušenosti z tohoto roku budou k nezaplacení. Nedržte se při zemi a dovolte si roztáhnout svá křídla až do nebes. Nic, co platilo v předcházejících letech, letos platit nebude. Osvoboďte se a dopřejte si volnost.

Více inspirace i komunikace najdete i ve skupině Magie šťastného života na Facebooku i na Instagramu.

Zaměřená pozornost

Nesnažte se stihnout vše naráz, soustřeďte se. Je nutné, abyste se naučili cíleně zaměřovat svou pozornost na jednu věc, s konkrétním záměrem. Ano, bude to hodně o vůli i sebekázni. Rok pod vlivem pětky přinese mnoho inspirace a skvělých nápadů, dokonce i velmi živých snů. Nenechte se rozptýlit a vše si zapisujte. Vytvořte si přesný plán, kdy se na co vrhnete. Svůj čas si rozdělte nejen mezi práci a rodinu, ale také společenské styky a čas o samotě. I být jen tak sami se sebou, bude potřeba, k utřídění myšlenek.

Potřebujete-li osobní konzultaci, všechny potřebné informace najdete zde. I v této době vše společně zvládneme, nabízím výklad po telefonu nebo na e-mail (žijete-li v zahraničí).

Přeji kouzelné dny (nejen) všem pětkám!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře