Magický superúplněk v srpnu

A ne jeden superúplněk, ale rovnou dva. Druhý prázdninový měsíc nás očaruje úplněk rovnou dvakrát. Dva úplňky v měsíci jsou docela vzácný jen, fáze Měsíce se střídají rychleji než kalendářní měsíc, proto to tak jednou za čas vyjde. Čemu se říká superúplněk? Je ti plná fáze Měsíce, který je blíž Zemi, tak působí větší než jindy. Upřímně- rozdíl však pozná jen cvičené oko. A superúplněk nastane hned v úterý 1. srpna večer a také s ním prázdniny s námi rozloučí. Druhý ozáří noční oblohu ze středy na čtvrtek 31. srpna.

Šmoulí Modrý Měsíc

Nevím, jak vy, já si vždycky vzpomenu na Šmoulíky, jak čekali na Modrý Měsíc, aby se mohli vrátit domů. Bohužel to nebude jako ve zmíněné pohádce a Luna nezmodrá. Název pochází z anglického „once in a blue moon“. V našich končinách vy se to dalo přirovnat k výrazu „jednou za uherský rok“. Ale minimálně první superúplněk nás potěší tím, že můžeme spatřit „padat hvězdy“. A to co se má přece si něco přát, že?! Tak nám to Perseidy trošku vynahradí s těmi kouzly a magií. Zapřemýšlejte, kam se vydat do přírody nebo třeba koho pozvat na večerní grilovačku.

Vodnářský superúplněk

Jaký bude superúplněk, který nastane hned 1. srpna minutu po půl deváté večer? Pod patronátem ho bude mít znamení Vodnáře, což nám už hodně napoví. Tito vzdušní zrozenci nás mohou ohromit originálními myšlenkami a nápady. Jsou však hodně idealističtí a i toto přenesou na všechny. Proto by bylo moudré si všechny akce předem promyslet. Lehkovážnost by se nemusela vyplatit. Nechcete riskovat? Pak se raději více bavte, než byste řešili závažná a důležitá rozhodnutí. On na ně není superúplněk moc vhodný. Ono to pár dní počká a energie se také uklidní.

Každé znamení zvěrokruhu má své klady, ale i zápory. Chcete jednoduše a hravě zvládnout energie znamení, aby vás neblokovaly a naopak pomáhaly? Pak pokračujte tudy. A ještě mě napadlo, že možná milujete vůně a esence jako já. A firma Bewit má unikátní směsi pro každé znamení i obě pohlaví. Mrkněte sem.

Vztahy, přátelství a vazby s druhými

Znamení Vodnáře touží po svobodě a volnosti, během superúplňku se tedy opravdu nesnažte nikoho k sobě připoutat, připomínat závazky a sliby či dávat nabídky k sňatku. Pozornost věnujte spíše emocím. To platí o těch vašich i druhých. Můžete se třeba krásně zbavit žárlivosti či různých strachů nebo jiné popostrčit tím správným směrem. Buďte více se svou rodinou a příteli, povídejte si a sdílejte své úspěchy i starosti. Můžete si vzájemně být nápomocni. Zapřemýšlejte také nad tím, s kým trávíte více času a zda je vám to prospěšné. I prostředí a lidé, se kterými se stýkáme, ovlivňují náš život víc, než si možná myslíme.

Druhý srpnový superúplněk

Srpen se s námi rozloučí skutečně velkolepě. V noci na čtvrtek 31. srpna po půl čtvrté tu bude druhý superúplněk. Tentokrát se Luna nachází ve znamení Ryb. A vzhledem k tomu, že je to druhý úplněk v měsíci- Modrý Měsíc, tak bude jeho magická a kouzelná noc zesílena. Budeme citlivější a vnímavější. Najednou půjde i zpomalit a vychutnávat si čas a prostor jen pro sebe. Jak toho využijeme bude jen na nás. Intuice nás jistě navede co i naše tělo potřebuje. Dopřejte si péči, kvalitní stravu a klidně i trošku luxusu. Třeba masáž je dokonalým prostředkem. Ale i různé techniky na práci s dechem se vyplatí vyzkoušet. Posílíte tak nejen své zdraví, ale pookřeje i mysl a duše.

Sny, symbolika a přání

Za dávných časů bývaly chrámy, kde se pomocí snů léčilo. Vytvořte si takový kouzelný chrám uvnitř sebe. Požádejte si tam nahoru o pomoc, radu či nápovědu. Ať se potřebujete přiblížit ke svému přání, vyléčit si nějaký zdravotní problém, v něčem se posunout či něco překonat. Tento superúplněk vám podá pomocnou ruku. Je však potřeba si uvědomit, že sny mluví často symbolicky. Informace však jistě předají a časem vám zapadnou. Raději si své vize z této noci pečlivě zapište. Pokud si je nepamatujete, pak si zapište alespoň své pocity hned po probuzení. I emoce dokáží promlouvat.

Příklady snové symboliky

  • Zdá se vám, že jste vyhráli v loterii. Pak je před vámi nějaká zajímá nabídka či příležitost, které je potřeba se chopit.
  • Ve snu vás někdo pronásleduje a vy se jen marně snažíte uniknout. Zamyslete se nad tím, co si nechcete přiznat, kde nechcete vidět svůj problém. Postavte se svému strachu. Mnohdy stačí jen pomyslně vykročit ze stínu na světlo a vše se ukáže z jiné perspektivy.

Neumíte si sami poradit se svými strachy či se rozhodnout správně? Pak se ke mně objednejte na konzultaci.

Jeseteří úplněk

U srpnový úplněk má několik názvů. A nic na tom nemění, že v srpnu tu máme rovnou dva. Platí to pro oba. Ať už první nebo druhý superúplněk má jméno Jeseteří úplněk nebo Jeseterový Měsíc. Ozářená obloha v těchto teplých dnech poskytovala starým indiánům hojné příležitosti právě pro lov těchto ryb. Mohli je tak snadno chytit a zajistit si dostatek potravy bez větší námahy. Někde se objeví i označení srpnového úplňku jako Červený, Obilný či třeba Měsíc zelené kukuřice. Ať už si nazvete jakkoliv, hlavně si užijte kochání se nádhernou scenérií noční oblohy, superúplňku, meteorů, hvězd i viditelných planet.

Přeji magický superúplněk, vlastně oba!

S láskou vaše čarodějka Dana Chara

P.S. Chcete vědět, jak vykročit vstříc svým snům? Cítit se jistě, stabilně, věřit si, znát svou hodnotu a správně komunikovat? Vydejte se mnou na téměř tří měsíční cestu a najděte své skutečné já a žijte život, který chcete. Už jen pár dní je možné vstoupit do kurzu, tak to nepromeškejte a nenechávejte sami sebe a své štěstí opět na jindy. Mrkněte zde.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře