Ohnivý úplněk v Beranu a vztahy za novoluní

Měsíc v říjnu (a nejen ten) nám na obloze udělá pěkné představení- mimo několika planet, které se přemístí nebo změní směr, si vychutnáme novoluní i k němu rovnou dva úplňky, úplněk v Beranu a druhý v Býku. Ano čeká nás „Modrý měsíc“. Neumím být moc stručná, takže dnes vám povím o prvním úplňku hned 1. října, bude to rovnou ohnivý úplněk v Beranu, zmíním podstatné změny pohybu u některých planet a nahlédnu i na energie kolem novoluní v pátek 16. října. O modrém úplňku, tedy o úplňku dvakrát v jednom měsíci, si něco řekneme zase příště. Ať se máte na co těšit. Prozradím jen, že Modrý Měsíc posílí to dobré a naopak vyčistí to zlé.

Ohnivý úplněk v Beranu

ohnivy upúlnek v Beranu

První plná Luna tohoto měsíce nás čeká ve čtvrtek 1. října pár minut po jedenácté v noci. Úplněk bude v Beranu, takže o temperamentních, ohnivých a energických vlnám asi moc vykládat nemusím. Dejte si pozor na proměny svých názorů a jejich vyjadřování. Pokud podlehnete emocím, tak si tuto nadílku budete ještě pár dní vychutnávat. Má to však i své pozitivní stránky. Jaké? Třeba zvýšené sebevědomí a chuť měnit sebe i své okolí. Takže pokud vás něco trápilo, změňte to. Nebojte se vrhnout se i do riskantnějších věcí, tvrdohlavost Berana vám bude nápomocná v malých i velkých věcech.

Otevřené staré rány

Aby se mohli uzdravit situace a vztahy, je nutné je nejdříve vyčistit. Ano, pro mnoho lidí to nebude zrovna příjemné. Ale neschovávejte se před bolestí. Určité životní kapitoly je nutné uzavřít, ať už jde o ty osobní nebo pracovní. Své pocity nepotlačujte, spíš je prozkoumejte, mohou vám hodně napovědět. To, co vám již neslouží ukončete. Možná to bude chvíli bolet, úleva však přijde, úplněk v Beranu vám dodá odvahu k řešení. Pokud něco vnímáte pocitově tak, že se nemůžete rozhodnout, co s tím, podívejte se na vše více z nadhledu.

Jak mít nadhled?

nadhled, jiny uhel pohledu

Mně pomáhá si vše sepsat. Na jednu stranu si dejte „plus“ a na druhou „mínus“. Nepřemýšlejte nad tím, kolik jste toho k jedné či druhé položce napsali. Když vás nebude nic dál napadat, tak si vyberte pár (pět, deset- podle délky seznamů) nejzásadnějších věcí z obou seznamů. Pak si k nim přiřaďte priority. Např.: 10 = je to velmi zásadní, 1 = není to téměř podstatné. A teď teprve přichází na řadu hodnocení. Výsledek je zřetelnější.

Další možností je nezaujatý pohled. Toho sami docílíte tak, že si z pohledu diváka prohlédnete celou situaci. Vyberte dva zásadní momenty, jeden velmi pozitivní (kdy jste se cítili opravdu šťastní, milovaní nebo úspěšní- podle situace, kterou řešíte) a druhý negativní (největší zklamání, ztráta, bezmoc apod.). Nehodnoťte, jen vše nechte na sebe působit. Na duši nebo po těle budete vnímat, co má větší vliv na vás a váš život.

Iluze, domněnky a zakořeněné podvědomé vzorce

Možná si říkáte, že toto k ohnivému úplňku v Beranu rozhodně nepatří. Bohužel patří. O některých lidem jsme si postupně vytvořili iluze. Předpokládáme, že se nějak zachovají, něco by jim ublížilo, a tak raději něco neřekneme. To má za následek, že si stále více a více fixujeme své domněnky hluboko do podvědomí. Buďte upřímní, k druhým a hlavně sami k sobě. Plná Luna vytáhne dost emocí na povrch, tak s nimi pracujte. Mluvte nahlas o tom, co chcete, po čem toužíte a jak co vnímáte. Rovnou zapomeňte na obviňování sebou samotných nebo druhých. Pokud se naučíte vědomě komunikovat na přímo, máte na půl vyhráno. Ústupky a kompromisy mají za následek to, že se necítíme svobodní. A jak si tato omezení uložíme do pomyslného zadního šuplíku někde v podvědomí, tak se to projeví dál. Aniž bychom si to uvědomovali začneme totéž dělat ostatním.

Nedaří se vám rozkódovat, kdy se vracíte do starých kolejích a kde děláte v životě chybu? Nevíte, jak dál? Objednejte se ke mě na konzultaci, pomohu vám najít tu správnou cestu.

Předci a nevědomý kolotoč akcí vynikne za úplňku v Beranu

kolotoc, zacykleni, podvedome vzorce chovani, predci

Často si odnášíme podvědomé vzorce chování a reakcí od našich předků. Zamyslete se, měli vaši rodiče, prarodiče a jiní příbuzní opravdu spokojený a naplnění život? Mohli jednat, jak chtěli? Mohli být sami sebou za všech okolností nebo si to nedovolili pod jakoukoliv záminkou? Poučte se z toho. Zapřemýšlejte, zda si něco z toho nepřenášíte i vy sami do svých nynějších životů. Pravděpodobně ano. Začněte žít skutečně podle sebe, vezměte otěže svého života opět pevně do svých rukou. Podle indiánů se tento úplněk v Beranu nazývá „Dožínkový“. Oni v tomto čase děkovali za celý rok a získané dary, a to společně- celá rodina. Poděkujte, alespoň v duchu, i vy. Nezapomeňte na svou rodinu, dala vám toho hodně, i když to v některých případech mohly být pořádné životní lekce.

Nebeské „škatule hejbejte se“

Vesmir, pohyby planet, vliv na vas

V říjnu toho docela v pohybu. Nebudu vás zatěžovat a zmíním jen to, co mi přijde podstatné. Kolem poloviny měsíce nabere Merkur zpětný chod ve Štíru na téměř tři týdny, pak se vydá do znamení Vah. Lze očekávat pořádné zvraty ve vztazích. Vyplave na povrch nedořešené, nevysvětlené a neukončené. Některým lidem se mohou ozývat staré lásky, to platí zejména pro Štíry a Váhy. Dobře zvažte, jak se zachováte. Zhruba v polovině října se přemístí i Lilith– Černá Luna, a to z Berana do Býka. Pobude si tam pěkně dlouho, více než tři čtvrtě roku. Co se bude dít? Budou se vracet témata jako majetek, pocit jistoty a stability, řešit vztahy v rodině. Docela to bude připomínat situace a stavy, které jsme již tady měli před zhruba osmi lety.

Svou jistotu a stabilita získáte i pomocí online kurzu „3+2 kroky k životu jako v krásném snu“. Pořídit si ho můžete zde.

Novoluní a vztahy, vztahy a zase ty vztahy

novoluni ve znameni Vah a vztahy

Nemusíte se hned děsit. Tento nov bude téměř sám navazovat nové vztahy a přihazovat různé příležitosti a nové možnosti. Kdy se můžete těšit? Novoluní ve Vahách připadá na pátek 16. října o půl desáté večer. Každý temný Měsíc symbolizuje novou životní etapu, tento však bude výjimečný právě pro navazovaní, léčení a upevňování vztahů. A platí to pro všechny, nejen pro Váhy. Každopádně si během celého října neberte nic osobně a na vše reagujte s úsměvem. Uvidíte sami, jak naštvaný obličej pomyslného protivníka promění k nepoznání.

Kde začínám a končím já? Stanovte si hranice

Mnoho lidí se ve vztahu, a nejen v něm, ztrácí. Co tím mám na mysli? Postupně se potlačujeme naše přirozené potřeby a přizpůsobujeme se lidem kolem nás. Nedělejte to, vede to totiž jen tomu, že se začneme cítit smutně, osamoceně a chybí nám stabilita a vnitřní rovnováha. Názory druhých si můžeme vyslechnout, pokud nám jsou sympatické, tak se jimi nechat inspirovat, ale to je vše. Nikdo jiný vás nezná lépe, než vy sami (i když se vám to pokouší namluvit). Respektujte sami sebe, stanovte si vnitřní hranice, přes které nikoho nepustíte (ani svého vnitřního kritika).

Dárek pro druhé nebo pro vás samotné?

Bojujete stále s něčím? Okupují vás strachy a obavy, nedovolíte si vyniknout a zazářit? Pak, mrkněte na energetické vibrační obrázky. Najdete zde výběr z těch jich hotových, s konkrétním záměrem, nebo si můžete nechat ode mě namalovat svůj osobní. Je to také skvělý dárek pro vaše blízké. A ještě vám něco prozradím, pokud jste si nestihli objednat „Karty Magie života“ před zdražením, tak k objednávce harmonizačních obrázků je můžete získat za původní zavádějící cenu, jinde už ne. Svůj obrázek (nebo i karty) si vyberete zde.

Přítomný okamžik

pritomny okamzik, sebelaska, prijeti, odpusteni

Snažte se dělat to, co si ve skutečnosti přejete a po čem toužíte. Nenechte se v manipulovat do něčeho, s čím nejste v souladu. A je jedno, co by se mělo nebo bylo „lepší“. Pokud budete dělat více pro sebe samotné a kvůli sobě, pak se zlepší i vaše vztahy. Odpusťte lidem z minulosti a nechte ji odejít. Neuděláte-li to, budou se vám vracet do života osoby i situace, které vám to všechno budou připomínat. Z toho, co bylo, se poučte, ale nežijte v tom. Skutečně šťastný a naplněný život se žije v přítomnosti. Tady a teď je jediný rozhodující okamžik pro vás i vaše krásné vztahy.

Detox- vnitřní i vnější

uklid, detoxikace, ocista, zacit znovu a jinak

Měsíc dokáže pohnout i oceány, tak proč by to nezvládl s naší psychikou a tělem? Pokud trošku bojujete s váhou, dejte si právě o novoluní půst. Jen pijte vodu, čaje nebo minerálky. Máte-li nezvladatelný hlad, dejte si čistý vývar (zeleninový nebo masový). Místo času tráveného v kuchyni nebo restauraci vykliďte vše nepotřebné i kolem vás. Na psychiku při hubnutí pomáhá i úklid šatníku. Mrkněte do skříně. Co jste už dlouho neměli na sobě? V čem se necítíte dobře? Co vám již nesedí? Dejte všechno pryč. I v mysli se tak uvolní místo a vy se budete moci těšit na nové a krásné věci.

Napište mi, pokud

– chcete poradit něco opravdu účinného, co vám ve vaší snaze zhubnout pomůže

– jednoduše se chcete cítit krásnější, zdravější a vitálnější

Kdo mě znáte, tak víte, že já zhubnout nepotřebuji, ale vím, tato téma trápí hodně z vás. Proto jsem zjišťovala, co je nejúčinnější a hlavně, kdo z mého blízkého okolí má s čím skvělé osobní zkušenosti. Tak vás mohu nasměrovat tak, jak potřebujete.

Milujte sami sebe tak, jak to nejvíc jde. Okolí vám to postupně začne krásně zrcadlit. Užijte si barevný říjen a ke konci se měsíce se opět ozvu s dalším článkem na tato témata.

S láskou Dana Chara

P.S. Budu ráda, když se mnou propojíte ještě více (pokud jste to již neudělali). Do skupiny na Facebooku vstoupíte tudy, sledovat mě můžete i na Instagramu zde a nějaké to video můžete zhlédnout na Youtube tady. Byla bych nerada, kdyby vám něco uniklo- soutěže, akce nebo třeba tipy na dárky.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře