Proč se vaše přání neplní?

Proč se vaše přání neplní?

nesplnene sny a praniMožná patříte i vy mezi naprostou většinu lidí, která na sobě usilovně pracuje, snaží se myslet pozitivně a stále nic. Je to krutá realita. Máte mnoho knih a návodu na štěstí, navštívili jste spoustu kurzů a seminářů, a… a nic? Nebo vás to sice posunulo o kus dál, ale jen velmi krátkodobě, anebo to nenabralo tak rychlé obrátky, jak byste si přáli? Ano, děje se to, pár hodin (dní) jste nadšení a vše pracuje pro vás, a pak, jakoby se to seklo, postupně ztrácíte motivaci a máte pocit, že s každým novým krokem vpřed jste vlastně 3 kroky zpátky.

 

Ale proč to tak je?

Ze začátku se daří, protože máte v sobě čerstvé informace a emoce pracují na plné obrátky. Je tak snadné si vše dokonale vizualizovat a dát do svých představ doslova vše (barvy, chutě, vůně, pocity a hlavně všechnu energii).  Postupem hodin, dní a týdne se vše odsune hlouběji a řešíte běžné denní činnosti a najednou nic není tak jasné a snadné jako bylo na začátku. Nikdo vám obvykle neřekne, že vše vyprchá a vy zapomenete, pokud nepůjdete hned do akce a ve svém tempu nebudete i nadále pokračovat. Ale, jak je možné, že někomu tyto „zaručené“ návody fungují a vám ne?

Tady je několik nejobvyklejších důvodů:

 • Možná ta vytoužená změna přijde, ale ne hned. Až ji budete skutečně potřebovat a ne ji jen chtít nebo až na ni budete skutečně připraveni. „Teď nejste v ten správný čas na správném místě.“
 • zivotni lekceMáte si ještě něčím projít a něco pochopit a přijmout. To platí, i když si zrovna připadáte na úplném dně a nechápete to. „Je to životní lekce, která vás posune dál, ale pochopíte ji až časem.“
 • Příliš lpíte na věcech (událostech, osobách) a chcete být hned v cíli. Ale ne každá zkratka vede tím správným směrem, někdy se z ní vyklube pořádná objížďka. „Cestu je lepší si naplánovat a promyslet po malých krůčcích, které jsou snadno zdolatelné, a uvidíte úspěch téměř okamžitě.“ Jeden takový návod i podrobným „akčním plánem“ krok po kroku najdete zde.
 • Máte v sobě příliš bloků, které vám brání. Ty jsou často uloženy opravdu hluboko v podvědomí (spíš nevědomí). „Ano, jsou to ta životní „moudra“a fráze, se kterými se setkáváte již od dětství.“

 

Jak ze začarovaného kruhu ven?

zacarovany kruhZ vašich vnitřních nepřátel si udělejte své spolupracovníky na cestě k úspěchu. Např. máte strach se postavit určité situaci. Pak si její domnělý průběh přehrajte v hlavě jako film. Kriticky se na ni podívejte jako nestranná osoba, která se akce přímo neúčastní. Jste nyní režisérem a ne hercem. Nelíbí se vám některé obsazení, pak herce vyměňte. Upravte si jednotlivé scény, změňte drobné souvislosti. Možná uvidíte i drobnosti, které vám předtím unikly. Vše je jen na vás a nikdo jiný než vy sami to nezměníte!  A co se stalo se strachem? Jeho role se změnila v úplně nepodstatnou nebo byl z vašeho filmu vyškrtnutý, protože se do role nehodil?

Jsou případy, kdy vnitřně cítíte, že vám něco brání, ale nemáte tušení co to je. A už vůbec ne, co s tím dělat a jak s tím zatočit. Pak se s tím „nenervujte“ dál a v klidu se objednejte ke mně na konzultaci (osobní nebo po telefonu). Mám „ v kapse“ několik metod, jak nahlédnout do zákoutí vaší duše a najít zakopaného psa.

 

„Pravdy“ o penězích, boháčích a snech

Nejobvyklejším důvodem proč se vám vaše sny a přání neplní, jsou právě tyto „pravdy“. Ty máte uloženy hluboko ve své mysli. Tak schválně, co jste slýchávali už od dětství o penězích, majetku a bohatých lidech? Je to až nepřeberná škála různých přesvědčení, které si často neseme po generace v sobě uložené. Jaké to třeba jsou?

 • V moci penezBez práce nejsou koláče.
 • Peníze kazí charakter.
 • Bez tvrdé práce nikdy ničeho nedosáhneš.
 • Peníze smrdí.
 • Úspěch vždy bolí.
 • Když budeš mít peníze a moc, tak nebudeš mít kolem sebe skutečné přátele.
 • Štěstí ve hře (v životě), neštěstí v lásce.
 • Všichni bohatí kradou.

Ale, co když si chcete splnit své sny, toužíte zabezpečit sebe i svou rodinu a život si užívat a ne jen přežívat? Pokud váš úspěch nepřichází (nebo vždy jen na krátký čas), pak máte v sobě někde hluboko zakořeněné právě nějaké podobné přesvědčení, a to vám v tom brání.  Najdete se v některém z níže uvedených?

 • Pokud na něco talent nebo mi to jde oproti ostatním snadno, tak si za to nezasloužím peníze (nebo jen velmi málo).
 • Když konám dobro (někomu pomáhám), tak je to zákonitě zdarma. Je to prostě dar. Malé zamyšlení. Neděláte to spíš NADARMO než ZADARMO? Proč? Mnoho lidí si totiž neváží ničeho, co je zdarma, nemá pro ně hodnotu, takže vlastně ani cenu do budoucna. Jedinou výjimkou je znovu podobná situace, kdy si na vás opět vzpomenou, opět vás (zdarma) potřebují. Už to jednou vyšlo, tak proč hledat někoho jiného.

Na začátku roku jsem udělala malý experiment (i když to původně takto myšlené nebylo). Několik týdnů jsem tvořila eBook s předpovědí pro jednotlivá znamení zvěrokruhu na celý rok 2018.

Váhala jsem, jakou cenu na něj dát, tak jsem jej dala volně ke stažení zdarma. Po jeho přečtení má každý možnost jej ocenit a ohodnotit sám (podle toho, co mu přinesl). Možná si říkáte, že je to férová nabídka a lidé nebudou mít potřebu „podvádět, i symbolických pár korun může poslat každý.

A víte, jak to dopadlo? I přes mou „urgenci“ (na druhou chystám příští týden) mi peníze poslalo cca 4% čtenářů. Smutné, ale taková je realita. Má práce byla NADARMO, jediná věc, kterou mi to přineslo, bylo celkem tvrdé ponaučení.

 • Bloky a omezení, které si sami často ani neuvědomujete. Mnohokrát se stydíte říct si o peníze (odměnu, výplatu) a raději mlčíte nebo z vás „vypadne“ něco na způsob: „To je dobrý.“, „O nic přece nejde.“, „Mě přece neubylo a nic mi to udělalo.“ Chápete, co tato tvrzení udělají s vaší duší i s Egem? Proč se takto snižujete a znevažujete svou vlastní hodnotu? Vaše sebevědomí takto klesá stále níž a níž. Možná máte někde v podvědomí ukotven program „skromnost“. Ale chápete rozdíl mezi skromností a pokorou?
 • rozpor duse a rozumuTaké je důležité zamyslet se nad svými myšlenkami. Možná chcete mít krásný dům, šťastnou rodinu a nepřemýšlet nad tím, co si můžete dovolit a co ne, ale co na to vaše mysl? Vaše myšlenky jsou jiného charakteru. „Hlavně ať nějak zaplatím složenky.“ „Ať nás znovu nevyhodí z podnájmu.“ „Třeba tento měsíc odložím nějakou kačku na dovolenou.“ Vnímáte ten rozpor? Ale i toto se dá „léčit“, jsou na to techniky, které vůbec nejsou tak složité, jak by se mohlo zdát.

Měla jsem možnost nahlédnout do kurzu, který vás na milión procent těchto bloků zbaví. Nese překrásný název „V hojnosti“. Pokud jste se právě přistihli při myšlence: „Ale to bude hodně peněz.“, tak si dejte nyní pomyslné stopku ve svých myšlenkových pochodech. Jaký máte teď blok? Co vám brání posunout se dál a žít konečně život, kde můžete všechno, co si sami dovolíte? Máte momentálně moc složenek na placení? Tolik peněz si vyhodit nemůžete dovolit?

Je to si sice investice, ale není to nijak závratná suma a hlavně se vám penízky brzy vrátí zpět. Investujete sice do sebe, ale změní vám to život a tím vy změníte život svým blízkým. Tak co, vyplatí se to? A mimochodem, pokud zjistíte, že toto není opravdu nic pro vás, tak jednoduše využijete záruku vrácení všech peněz zpět. Nemáte co ztratit.

 

Přeji vám krásné dny, plné hojnosti a radosti!

 

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře