Podzimní rituály s láskou a hojností

I na osobních konzultacích se mi velmi často stává, že se lidé nemají rádi. Myslím tím sami sebe. Nedostatek sebe lásky, hýčkání a drobných radostí jen tak pro sebe, vám stále dělá velké problémy. Častěji se to týká žen, ale v některých případech i mužů. Proto jsem dnes zvolila trošku netradiční úvod. Mrkneme se společně na sebelásku a celkově vnímání sebe samotných.

Pánové prominou, ale začátek bude spíše pro ženy. Pokud je to i váš „problém“, přetvořte si rituály pro sebe tak, aby vám to dávalo smysl a nešlo to proti mužské části vaší duše. Děkuji.

Dnešní doba není příliš přívětivá, a proto mají obzvláště ženy tendenci se neustále porovnávat. Je nám podstrkováno, že máme být dokonalé matky, děti volně vychovávat a dopřát jim rozlet v jakékoliv smyslu, máme být vždy skvěle, moderně a podle trendů upravené, mít dokonalou postavu i šatník, samozřejmostí je uhlazená domácnost podle nejnovějších katalogů, ale splňují všechny hygienické normy. My sami pak máme být excelentním vzorem pro naše ratolesti i kolegy v práci, a naprosto úžasné kuchařky, diplomatky, manželky a samozřejmě i milenky.

Moc se ale nemluví o tom, že na to všechno prostě není čas a už vůbec ne energie. Jak na to vyzrát a cítit se skvěle? Ano, jde to (ale ne vždy a za každých okolností). Někdy prostě nemáme své dny, ani kdybychom se na hlavu postavily. Respektujte svou cykličnost a své vlastní priority, nenechte si namluvit, že toto všechno jde naráz a vždy. Je naprosto běžné, že druhé vnímáme jako krásné, úspěšné a úžasné, ale sebe samotné vidíme z té horší stránky. Nebojte se proto pochválit, ocenit a začít vnímat i sebe z té krásnější strany.

Tento malý obřad je vhodné si udělat, když ucítíte potřebu, všimla jste si, že se nemáte příliš ráda, vaše sebevědomí kleslo nebo na sobě vidíte jen chyby. Ale zkrácenou verzi bych vám, milé dámy, doporučila dělat opravdu každý den, ideálně ráno, hned po probuzení, když sama sebe poprvé spatříte v zrcadle. A jdeme na to.

Delší verze rituálu

Nachystejte si ideálně větší růžovou svíčku (nebo takovou, která vám připomíná ženskost a máte tuto barvu ráda), nějaký vonný olej, tyčinku a třeba i sušené plátky růží nebo jiných aromatických květů, kamínek (ideálně také růžový) či malého andílka, aby vám dopomohl. Pokud chcete, tak i i sošku ženy nebo talisman, který vám bude připomínat, že jste jedinečná a úžasná žena i s domnělými nedostatky. Pokud si svůj „talismánek“ či kamínek můžete nosit sebou, na připomínku toho, jak se chcete cítit, je to naprosto ideální.

Posaďte se a zapalte si svou vůni, do růžové svíce vyryjte své jméno, navoňte ji také a pohodlně se posaďte nebo položte. Zavřete si oči a představujte si samu sebe, jak jste nádherná, úžasná, šťastná, úspěšná a skvělá. Máte se na milion procent ráda, tuto lásku ze sebe vyzařujete. Vážíte si sama sebe. Okolí vás uznává. Pak si klidně i polohlasně řekněte, co všechno se vám na sobě líbí (po fyzické stránce, i po povahové), v čem jste jedinečná, jaké jsou vaše přednosti. Pak můžete svíčku dát na místo, kde od ní nic nechytne, obložit ji květy, přiložit kamínek nebo talisman a zapálit. Ještě chvíli ji pozorujte a všímejte si, jak postupně roste vaše sebevědomí, láska k sobě samotné i pocit, že jste stále krásnější. Svíci nechte dohořet. Pokud to není možné, pak ji sfoukněte a při nejbližší příležitosti znovu zapalte. Vyhořelou svíčku i se zbytky květů pak můžete hodit do potoka nebo řeky, aby se vaše přání neslo dál. Kamínek nebo talisman, ale noste pokud možno u sebe denně.

Krátká verze

Ráno, když přijdete do koupelny a podíváte se na sebe do zrcadla, ihned vypněte vnitřního kritika. Usmějte se na sebe, i kdyby to bylo vynucené. Všimněte si, jak jste zkrásněla už jen tím úsměvem. Pak si řekněte (nahlas nebo v duchu) minimálně tři věci, které jsou na vás krásné (úsměv, vlasy, oči, ruce nebo třeba zadeček). Chvilinku se na sebe (své přednosti) ještě dívejte a můžete pokračovat tak, jak to máte ráno ráda. Toto dělejte každý den, abyste se cítila úžasná a nádherná hned od rána. Večer před spaním si zase řekněte minimálně tři věci, které se vám za den povedly. Nemusí to být zdolání nejvyšší hory světa, klidně drobnosti (vše jste stihla, uvařila jste úžasný oběd, vymyslela jsem plán na víkend , ustála jsem poradu v práci, poradila jsem kolegyni,…).

Jak se napojit na svou vlastní intuici a umět si vždy poradit, vám pomůže i program na 21 dní „Karty Magie života. Zjistit více můžete zde. Vyrobíte si také své vlastní karty? Myslela jsem i na „nemalíře“, nebojte se.

S aroma terapeutkou Petrou Torovou jsme pro vás natočily mini seriál „Voňavé rituály“. V prvním díle se dozvíte, jaké vůně volit ke svým vlastním rituálům a jak vlastně obřady provádět. Toto úvodní video najdete tady.

Další rituály na následující období – za novoluní na lásku a za úplňku na finance

Zamilované sváteční pondělí

V pondělí 28. října tu máme nov ve znamení Štíra, ten vám dovolí snadněji pracovat s emocemi. Zesílená bude obzvlášť touha po lásce.

Jak si správně přát v oblastech lásky se dozvíte i ve druhém díle mini video série „Voňavé rituály“. Nakouknete sem. Vše má svá pravidla, žádné přání nesmí nikomu ublížit a není ani vhodné představovat si konkrétní osobu, apod. Ve videu vám já a aroma terapeutka Petra Torová prozradíme více.

Co si nachystat? Hlavně klid, nenechte se nikým a ničím rušit. Něco na psaní, dvě krásné sklenice a něco voňavého (třeba bylinky nebo okvětní lístky). Pokud máte náladu, tak klidně i svíčky a příjemnou hudbu. Nejprve si vytvořte své poháry lásky. Pokud můžete, nalijte víno do obou pohárů (to je nejvhodnější, ale pokud to nejde, tak alespoň ovocnou šťávu) a přidejte i svou kouzelnou bylinku lásky.

Udělejte si pohodlí a sepište si vše, co si od partnerského života představujete, jak se chcete cítit ve vztahu, jaký má partnerka/partnerka být, jaký váš vztah. Pak se zasněte a vše si do detailu představujte jako film. Jak trávíte společný čas, kdy se potkáváte, o čem mluvíte, co spolu prožíváte, jak se těšíte domů apod. Poté si vše sepište znovu. Řekněte si „Jaké by to bylo kdyby,…“ a pokračujte ve psaní. Vše v přítomném čase, s co nejvíce emocemi a konkrétně. Věnujte zvýšenou pozornost svým pocitům. Napište si to, co skutečně vy sami chcete, a ne to, co je všeobecně pokládáno za dobré, vhodné a správné.

Pokud to tak cítíte, klidně nechte u svého listu přání hořet svíčku, kterou budete chodit pravidelně obměňovat, papír si můžete navonět nebo třeba pomalovat srdíčky. Správné je to, co vám osobně připadá, že je dobře, to si pamatujte. Najděte si ve svém diáři pravidelný čas sami pro sebe a své snění. Za svým vysněným partnerem/ partnerkou si můžete chodit povídat a dávat si s ním/ s ní vínko pravidelně. To vše až do doby, kdy toto bude skutečnou realitou.

Úplňkové zvýšení financí

Listopadový úplněk v Býku vám dopomůže k financím, hojnosti nebo třeba i k vyššímu vzdělání. Jak na to? Nachystejte si zelenou svíčku, a víte co, vlastně se doslova obklopte zelenou– kameny, živé rostliny,… Ideální by bylo udělat si tento rituál rovnou v přírodě, pokud máte tuto možnost. Nezapomeňte na příjemnou hudbu, v případě, že zůstáváte na ceremoniál doma. V přírodě postačí přirozené, tiché zvuky.

Jak je to s prosperitou a hojností, a jak si toto vše přitáhnete do svého života za pomocí rituálů, zjistíte i ve třetí části „Voňavých rituálů“. Poslední video z mini série najdete zde.

Nejprve se v klidu posaďte nebo položte a zamyslete se nad tím, co přesně pro vás znamená hojnost, prosperita. Co vám vlastně chybí k tomu, abyste se mohli cítit jako bohatí? Jsou to peníze celkově, správní lidé kolem vás, něco konkrétního- auto, dům, majetek? Poté si určete, co z toho je pro vás nejdůležitější, jakou prioritu to či ono , co z toho má pro vás skutečnou hodnotu. Vše si sepište, nezapomeňte si uvést i kroky, které můžete pro splnění svého přání udělat. Pokud chcete např. dělat práci svých snů, ale chybí vám potřebné vzdělání, dejte si svého přání i vystudovanou školu, kurz nebo absolvování semináře. V jakém směru se vlastně potřebujete posunout? Kam se chcete dostat?

Pokud máte možnost, jděte ven. Nemáte-li ji, pak použijte svou představivost (pusťte si hudbu z přírody a nasajte do sebe tuto atmosféru. Vyjděte z domu, usmívejte se na lidi kolem, aby vám radost mohli opětovat a jdete až na louku (do parku, do lesa), vyberte si strom, který pro vás symbolizuje hojnost a prosperitu. Nebojte se ani chladného počasí a vyzujte se. Budete tak moci lépe vnímat propojení s matkou Zemí. Vybraný strom obejměte a sdělte mu své přání, opakujte ho několikrát, až se dostaví pocit, že nebesa jej přijala. Požádejte, aby se k vám brzy dostaly ty správné informace, jak pokračovat a dobře se nasměrovat. U stromu se na chvíli posaďte a všímejte si silné proudící energie. Poděkujte. Pak se vraťte domů. Své sepsané přání zapalte (samozřejmě bezpečně, např. v nehořlavé misce) a dívejte se, jak hoří. Sdělte ohni, ať odstraní z vašeho života vše, co by vám mohlo překážet ve splnění snu. Opět poděkujte. Popel můžete také zakopat pod strom nebo jej poslat po vodě. Záleží na vás, jak to vnímáte jako správné.

Přeji vám mnoho úspěchů nejen při rituálech!

S láskou Dana Chara

P.S. 1. Poslední dobou narážím na úžasné projekty a akce. Tak ať vás nespamuji neustále, vychrlím na vás hned ty, na které si rychle vzpomenu. Pokud potřebuje dostat do života harmonii a vyrovnat jednotlivé životní oblasti, pak by vám mohlo pomoci staré učení Feng Shui. Tištěnou knihu od Zuzany Adam „Osvoboď se s Feng Shui“ najdete zde. Pokud vám kniha nestačí a raději byste se o tomto směru více dozvěděli, pak si nenechte ujít online kurz „Váš start s Feng Shui“, objednat si ho můžete tady. Toto učení se dá úžasně využít i v práci, takže tady je odkaz i na kurz pro podnikatele „Feng Shui pro business“.

P.S. 2. Když už jsem se dostala i k podnikaní, tak úžasných akcí je nyní celá hromada. Mě osobně hodně zaujal program od SocialsprintersProdej na 1. místě“, který dává i mnoho věcí opravdu zdarma (třeba celý kurz), nakouknout můžete zde. A pokud vám dává smysl podporovat ostatní podnikatele v tom, co dělají, můžete se zapojit do programu AffilBest, který vás dokáže ocenit. Všechny informace dohledáte tady.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře