Magické vůně a oleje (nejen) při rituálech

Vůně doprovází rituály od nepaměti. Výtažky jsou získávány z aromatických rostlin. Vyzařují čistou, mnohdy až nadpozemskou krásnou energii. Esenciální oleje vznikají destilací výtažků těchto rostlin. Ty pak jsou hojně využívány např. při masážích, do parfémů či jako aromatické oleje pro magické účely. Kouzlo provoněného domova zná snad každý. Můžete se při aromatických esencích uvolnit či navodit atmosféru, kterou potřebujete.

Samozřejmě každý olej má i své specifické využití. Doma jej můžete dát do aroma lampy (ty jsou v dnešní době běžně v prodeji nejen ve specializovaných obchodech), můžete přidat trošku teplé vody a zapálit svíčku. Tím je kouzlo voňavého domova hotovo. Je to opravdu jednoduché. Ale každá esence má své využití, svůj účel. Vybírat můžete buď intuitivně, co vám voní, je vám příjemné, nebo zacílit přímo na vůni k určitému účelu pro váš magický obřad či k určitému účelu.

Co pomůže na různé zdravotní komplikace?

Aromatické oleje můžete použít i k inhalaci nebo do koupele a k masáži. Mnoho bylinek má i lékařské využití. Určitě je vám známo, že citron má antivirové účinky, hřebíček pomůže na bolavé zuby a dásně, a levandule vás zklidní, navodí příjemný spánek a také může být využita jako první pomoc při popáleninách nebo na vyrážky. Dáváte si rádi mátu do letního osvěžujícího pití? Je to dobrá volba, ona pomůže se zažívacími potížemi a zlepší náladu. A jako bonus v kombinaci s citronem pomůže i se zrychlením metabolismu, takže ideální pití při redukční dietě. I poslední dobou stále oblíbenější koření jako oregano či starý známý rozmarýn pomohou s detoxikací organismu, zlepší imunitu a zmírní menstruační problémy.

Magie s oleji

O bylinkách a koření bychom mohly mluvit do nekonečna, dnes se ale chceme věnovat olejům a jejich využití při rituálech. Aby se vám dařilo po finanční stránce, použijte do aroma lampy bazalkový nebo třezalkový olej. Potřebujete znovu zažehnout plamen lásky ve vztahu? Pomůže vám vanilka a pačula, i jasmín zvládne hodně pro svou všestrannost. Olej z majoránky zabere, pokud si chcete udržet partnera a už to není tak jisté. Rozmarýnová nebo jasmínová esence napomůže k lepší koncentraci, pamatování si a zacílení mysli. Skořice a hřebíček dodají svěžest a přinesou čerstvou energii. Růže je zároveň antidepresivum i afrodisiakum. Tymián rozptýlí úzkost a donutí k aktivitě.

I u olejů a vůní platí jediné pravidlo: Co vám přijde jako správné, tak to pro vás také správné a vhodné je! V různých brožurkách, článcích i od různých lidí se dozvíte naprosto rozdílné informace. Co funguje jednomu, nemusí stejně působit na druhého. Vždy proto věřte vlastní intuici, ta vás nikdy nezklame. A nyní se už vrhneme na samotné rituály.

Chcete zjistit, co konkrétně blokuje vás nebo na co zaměřit svou pozornost? Objednejte se ke mně na osobní konzultaci, ráda vám pomohu.

Rituál na práci i na přivolání partnera

21 dní pro úžasnou práci i finance

Hned v úterý 16. července tu máme úplněk ve znamení Kozoroha. A ten mimo jiné myslí i na práci, kariéru a finance, tak mu trošku společně pomůžeme. Nejde o tak snadný rituál, protože bude vyžadovat trpělivost, trvá 21 dní. Několik „21“ ceremoniálů jsem vám již představila, tak víte, že těžké to tak úplně nebude. Konkrétní záměr si zvolíte sami, podle toho, co je pro vás aktuální (získat práci, zvýšit finance, dosáhnout povýšení apod.). Stačí si věřit, že vše zvládnete a ve skutečnosti tomu i tak bude.

Co si nachystat? Už zmíněnou víru, tužku a papír, zelenou svíčku (nebo bílou a esenciální olej do aroma lampy- bazalka, třezalka, santal nebo třeba tea tree oil). Pusťte si hudbu, která ve vás bude evokovat váš záměr, klidně může být i dynamická a z ní můžete mít pocit, že se vše uvádí do pohybu). Zapalte si svíčku a zaměřte svou pozornost na to, co si chcete přitáhnout. Vše si napište, naprosto detailně, pochvalte se za to, co již k danému účelu znáte, víte, co jste již pro to udělali. Pak si sepište v přítomném čase váš záměr (tak, jakoby se to tu už bylo a vy byste popisovali realitu).

Přečtete si svou novou realitu znovu po sobě. Zasněte se a užívejte si pocit, který se vám rozlévá po těle. Až budete nabaženi tohoto pocitu, nechte svíčku v klidu dohořet, aby se vůně nesla dál a vy jste si tuto atmosféru mohli lépe ukotvit. Každý den, po dobu 21 dní, znovu zapalte svíčku a zasněte se. Blažený pocit si tak můžete vsugerovat. Každým dnem se stáváte úspěšnějším člověkem a milujete svou práci i finance, které k vám proudí. Nezapomeňte vždy poděkovat za tuto novou skutečnost. Sen již brzy nebude snem, ale vaší novou realitou. Ráno vstávejte s tím, že jste blíž a blíž, nezapomeňte pro svůj sen i něco udělat, samo se nic nestane, chce to i vaši akci a přičinění.

Jak si k sobě přitáhnout partnera?

Ať je je či není úplněk nebo novoluní, milujícího partnera po svém boku chce snad každý. Ale někdy to není tak jednoduché, život se vám komplikuje a nebo nemáte čas ani na sebe natož si někoho „hledat“. Doporučila bych začít u sebe. Najdete si čas pro sebe, na to, co vás baví a naplňuje? Máte prostor jen a jen pro sebe nebo se neustále jen rozdáváte a žijete pro druhé? Pokud totiž nemáte pro sebe, pak ho těžko budete mít pro partnera, to je potřeba si uvědomit. Proto začněte u sebe, dělejte více věcí pro sebe a kvůli sobě. Milujte sami sebe!

K samotnému obřadu na lásku si nachystejte růžové věci (kamínky, růže, svíčky, ubrousky, růžové víno nebo džus a cokoliv dalšího vás napadne). Pokud nemáte rádi růžovou barvu a lásku vám připomíná spíš vášnivá červená, můžete zvolit tuto barvu. Zamyslete se nad tím, co od vztahu očekáváte, jak se chcete cítit a jaký by měl nový partner být. Vyvarujte se prosím snění o konkrétní osobě, můžete si ji sice přitáhnout, ale nemusí být pro vás tou pravou. Zaměřte se spíše na vlastní pocity a své emoce.

Přemýšlejte opravdu jen nad tím, co chcete, ne naopak. Často se stává, že lidé si přivolávají myšlenky typu: „Hlavně ať to zase není ulhanec a nevěrník!“, „Ať to zase není mrcha, která půjde jen po penězích!“ „Doufám, že to bude někdo schopný a nezůstane všechno zase jen na mně!“ A co se stane? Vaše přání je vyslyšeno. Vesmír nemá smysl pro humor (nebo možná má) a nerozumí negacím. Slyší: „Ulhanec a nevěrník“, „Zlatokopka“, „Neschopný mámin mazlíček“. A přání vám splní. Ano, opravdu dostanete to, o co si požádáte, jen možná to není to, co jste opravdu chtěli. Tak si dávejte dobrý pozor na svá přání, jak říká Terry Prachet „Pozor na to, co si přejete, mohlo by se vám to splnit“.

Připravte si příjemnou hudbu, obklopte se růžovou (červenou) barvou, zapalte si svíčku nebo aroma lampu s olejem (např. růže, růžové dřevo, majoránka), nalijte si svůj kouzelný nápoj lásky. Nyní se zaměřte na sebe samotné. Jak se cítíte po boku milované osoby? Co děláte, jak vnímáte na těle i duši jeho/ její přítomnost? Dejte volný průchod svým emocím, vše si přehrávejte před očima jako film. Nelíbí se vám něco? Změňte to, jen vy sami jste režiséry svého života. Jaké pocity máte? Jste šťastní, nádherní, voňaví, milující a milovaní! Vypijte si svůj nápoj lásky na počest vašeho vztahu a těšte se, brzy se i sen stane realitou.

Rituál si můžete zopakovat, kdykoliv ucítíte potřebu. Než se to stane, tak se ujistěte, že opravdu milujete sami sebe a máte čas a prostor pro sebe a tím pádem i pro budoucího partnera. Dokud tomu tak nebude, tak bohužel zůstanete jen u snění, a nebo si do života přitáhnete někoho, kdo pro vás bude jen další životní lekcí, aby vám zrcadlit, co děláte sami sobě. Opravdu vždy je nutné začít u sebe, pak teprve se promění i vaše okolí.

Na svých snech a cílech můžete pracovat kdykoliv budete mít chuť a čas s pomocí životního průvodce „Magie pro šťastný život bez kompromisů„.

Přeji vám kouzelné léto, ideálně ve dvou a v nekonečném proudu hojnosti!

S láskou Dana Chara

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře