Karetní poselství na KVĚTEN 2019

Stále je tu krize, kterou se vám nedaří překonat? Příčinou problému jste pravděpodobně vy sami. Je tu totiž něco, co nechcete opustit, s čím se rozloučit. Čeho se to bojíte nechat? Co nechcete ukončit? Jaké emoce a pocity to v sobě potlačujete? Nedržte se svých zastaralých představ. Jediné, co vám ve skutečnosti překáží v cestě, je váš vlastní strach. Pokud najdete odvahu a všechno dokážete „pustit“, pak se věci změní k lepšímu. Nesetrvávejte v situacích nebo vztazích, které jsou pro vás negativní. Připusťte si, že existuje i jiná cesta.

Cesta do nitra duše

Všímejte si více možností a lidí, které vám chodí do života. Začněte aktivně pracovat se svým vědomím. Započnete tak proces sebezkoumání a získáte tak volnou cestu do svého vlastního nitra. Počítejte s tím, že se na vaší cestě mohou objevit nějaké objížďky. Reagujte pružně, používejte svou intuici. Věřte, že vše má svůj důvod, i když to teď možná nechápete. Žití není o stagnaci a předem jasných, nalinkovaných trasách, je to dobrodružná výprava. Tak si ji užijte!

Nebuďte zklamaní, pokud nabudete dojmu, že vám všichni hází neustále pod nohy klacky. Teď prostě nejste úplně na vrcholu svých sil, a proto se něco může komplikovat nebo nevycházet. Jedinou radu pro vás mám, ponořte se více do sebe a naslouchejte své intuici. Jen vy sami nejlépe více, jak ze všeho ven. Zbrklostí a urputným prorážením zdí ničeho nedosáhnete a ještě se zraníte. Zamyslete se nad svými prioritami a životními hodnotami. Možná právě v tom bude klíč, proč to nejde tak, jak si představujete. Když uspokojíte své priority, váš život dostane nový směr a spád.

Dejte hlavu hrdě nahoru a ozdobte se úsměvem (sluší každému)

Tento měsíc nebude zrovna snadný, to nepopírám. Pokud propadnete depresím nebo vaše sebevědomí utrpí ztráty, udělejte protiútok. Vytvořte něco kreativního. Z výsledku budete mít radost a výsledek budete mít na očích. Překonejte stagnaci a uvědomte si, že záleží jen na vás, zda se budete usmívat nebo mračit. Sebelítostí nic nevyřešíte. Přemýšlím, jak vás podpořit. A asi to mám! Před několika týdny jsem na pár dní otevřela online video kurz „3+2 kroky k životu jako v krásném snu za předprodejní limitovanou cenu. Z toho, co mi prvních 70 účastníků napsalo, vím, že jim opravdu pomohl (nejen se sebevědomím). Takže i pro vás, mé milované čtenáře, ještě na chvíli otevřu brány za nízkou cenu, která opravdu neohrozí rozpočet nikoho z vás. Pod tajemnou roušku můžete nahlédnout zde.

Dejte svému životu exklusivní palivo

Chcete získat zpět svou energii? Životní síla je velmi vzácné palivo, kterým často plýtváme. Jak vše uvést opět do rovnováhy? Zapřemýšlejte, kam tuto drahocennou mízu investujete a jak s ní hospodaříte. Opravdu vše děláte pro sebe a kvůli sobě samotným nebo (bez)významně pečujete jen o druhé? Jste unaveni? Dobijte se v přírodě, v příjemné společnosti či při sportu nebo jen tak odpočívejte. Najednou se objeví i láska. Jak? Třeba se zamilujete do někoho (někdo do vás nebo vy sami do sebe). V každém případě, když získáte zpět svou energii, budete jako magnet přitahovat k sobě lásku ve všech jejích podobách, formách a výrazech. A to určitě stojí za to!

Rady pro jednotlivá znamení zvěrokruhu

Berani,

myšlenky jsou jako bumerang, vrací se zpět k odesílateli. Jakého druhu jsou ty vaše? Opravdu jsou pozitivního charakteru nebo se zaměřujete na nedostatek? Posílejte do Vesmíru jen příjemné vzkazy. Máte schopnost zhmotnit si, cokoliv chcete. Naplňte své sny a nebojte se vykročit do neznáma. Vždyť při objevování nových teritorií můžete zažít úžasná dobrodružství. Nehledejte cestu, vytvořte si ji. Věřte si a pak můžete očekávat doslova zázraky.

Druhá polovina května vás donutí přemýšlet o tom, na kom nebo na čem jste závislí. Závislost je jen náplast na nedostatek. Jenže jen na malou chvíli zastaví slzy a nepříjemné pocity. Ale co dál? Odložte smutek a lítost, vraťte si do života radost a lásku. Dejte sami sebe na první místo. Své myšlenky, pocity, představy i emoce dejte jasně najevo. Sklidíte vždy jen to, co jste zaseli. Tak mějte velkolepé plány, dělejte patřičné kroky k realizaci.

Býci,

vaše hladině energie výrazně poklesla. Cítíte se unaveni a bez nálady. Dejte na sebe větší pozor, více odpočívejte nebo budete donuceni si lehnout (minimálně s chřipkou). Nepřehánějte to ani s prací, dopřejte si vitamínovou kůru a více spánku. Nenechte se omezovat ani svým okolím a přehnanými nároky druhých. Máte pocit, že se nemůžete pohnout z místa nebo dokonce couváte? Pak je to proto, že jste vynechali něco velmi důležitého a máte ještě objevit svůj poklad na místě, kde jste předtím nehledali. Pokud se vám životní lekce opakují, udělejte něco jinak´, aby mohl být i výsledek jiný.

Soustřeďte se na své myšlenky a vdechněte jim život. Poslední dobou jste jich nechali až příliš jen tak proplout. Nyní chtějí být převedeny do reality. A druhá polovina měsíce je k tomu jako stvořená. Své myšlenky si můžete představit jako pampeliškové chmýří. Když do něj fouknete, tak se na jaře zrodí žlutá louka. Stejně tak je to s inspirací převedenou do přítomnosti. Věnujte pozornost jen těm pozitivním myšlenkám, nechce si zasadit na své pole snů plevel, že? Věřte, že si opravdu zasloužíte to, po čem toužíte, a nepřesvědčujte sami sebe, že to nevyjde.

Blíženci,                                                                                           

máte pocit, že život s vámi nehraje férově. Cítíte se jako oběti. Je sice možné, že mezi svými přáteli máte falešného kamaráda nebo je zde někdo, kdo vám nepřeje, ale hádkami a výbuchy hněvu opravdu nic nevyřešíte. Brzděte, ať už v autě nebo v životě. Jinak vám hrozí pokuta či vyloučení (ze školy, z nějakého okruhu apod.). Nelpěte na ničem, žijte v přítomném okamžiku. Pak se můžete připravit na probuzení neviditelných sil, které vám umožní nové začátky.

Máj vás ve své druhé části vyzve k projevení vašich talentů. Možná jste se až příliš zabývali rutinními činnostmi nebo jste se příliš ponořili do práce či studia. Zapojte do života více kreativity, vyzkoušejte něco nového nebo udělejte něco, co jste již dlouho nedělali. Prostě změňte směr a probuďte své tvůrčí schopnosti. Tím však rozhodně nemyslím, abyste si přidali do života více chaosu a dramatických událostí. Pozor si dejte i na slova, mohou velmi zranit.

Raci,

můžete si oddechnout, období neklidu a horlivé činnosti končí. Nemusíte se cítit frustrovaní, když odpovědi na vaše otázky nepřijdou hned. Musíte nalézt pravou podstatu své otázky a pojmenovat ji. Pak najdete i odpověď, kterou hledáte.  Dopřejte také svému tělu odpočinek, stáhněte se na čas do vlastního světa. I dočasná samota vám může pomoci obnovit životní síly. Máte-li potřebu s někým sdílet, vyhledejte nějakého opravdu blízkého přítele.

Ve druhé polovině května se ujistíte v tom, že tu největší sílu v sobě najdete, když si už myslíte, že vás život doslova trhá na kusy. Dojem dna a vyčerpání veškerých energetických zásob způsobí, že najdete nový zdroj své životní síly. Uzavřete a ukončete situace a vztahy, které vám již neslouží. Odeberte i věci pozbývající smysl. Zastavte se a zhluboka se nadechněte. S každým nádechem vdechujte novou životní energii. Vyprázdněte mysl od povrchních myšlenek a nechte ticho prostoupit celou vaší bytostí. Mnoho věcí se vyřeší jen tím, že budete více odpočívat, uvidíte.

Lvi,

naslouchejte své intuici, ale nechte si poradit i od druhých, protože pro vás v současné době může být těžké porozumět vlastním potřebám a podvědomím poselstvím. Dejte si však pozor na falešné přátele a podvodníky. Nebuďte vystrašení a skleslí, naopak překonejte své dosavadní hranice a limity. Věřte, že každý váš nápad bude Vesmírem plně podpořen. Dovolte si, aby vaše staré myšlenky, nahradila větší vize, protože teď není nic nemožné.

Květen ve své druhé polovině vám ukáže, že jste na správné cestě, jen možná přehlížíte ta malá plus, která jsou cestou k velkému celku. Aby se vám začalo dařit ve všech směrem a mohli jste si užívat hojnosti a prosperity, zaměřte se právě na ty malá, drobná plus ve vašem životě. Připomeňte si své dosavadní úspěchy a zjistěte, co vám chybí k dokonalosti. Je dost možné, že jste se nechali zlákat dočasným řešením nebo jste příliš dlouho na jednom místě.

Panny,

vaše snaha nevede k výsledku, který očekáváte. Máte dojem, že jen narážíte na překážky. I když už jste ze všeho unavení, vytrvejte. Dejte hlavu vzhůru, věřte si a neztrácejte víru. Nakonec se vše v dobré obrátí. Otevřete se inspiraci, obdivujte krásu kolem sebe a účastněte se jejího vytváření. Je dost možné, že se v prvních dvou týdnech tohoto měsíce u vás zrodí něco nového. Co to bude? Možná nápad, úžasná myšlenka nebo projekt, klidně i nový vztah. Pokud budete radost a příjemné aspekty života sdílet s ostatními, tak jich budete k sobě přitahovat daleko víc.

Zdravá sexualita je další formou, jak čerpat energii. Je také přímím vyjádřením vás samotných. Dovolte si ji prožívat a dejte tak průchod této životní síle. Věnujte pozornost svým pocitům a možnostem, jak ji otevřeně projevit. Sdílejte ji se svým partnerem nebo sami se sebou. Přinesete tak prospěch nejen svému tělu, ale odplaví se i emoční bloky. Pak už snadno zjistíte, proč cesta, na kterou jste se vydali, vede ke zklamání. Odbouráním bloků a pomyslných zdí před sebou, najdete způsob, jak překonat nepříjemnosti a najít něco, co je pro vás vhodnější.

Váhy,

vaše úsilí je u konce. Prošli jste si těžkým obdobím a nyní je čas na odměnu. I pokud máte pocit, že vám v životě něco chybí nebo se cítíte prázdní, nebude to mít již dlouhého trvání. Odvedli jste skvělou práci, tak teď si můžete znovu život vychutnávat plnými doušky. Konečně i na nevyvážené Váhy čeká harmonie. Věřte, že když o něco nebo někoho přijdete, má to svůj důvod. Šlo o vztah založený na špatných základech. Poddejte se svým pocitům a emocím. I slzy mohou být léčivým prostředkem. Smíření a přijmutím se vám otevřou brány z vyprahlého světa do krásné krajiny snů.

Druhá polovina května vás donutí zastavit se a naslouchat vašemu vnitřnímu dítěti. Zavede vás znovu do časů her, radosti a smíchu. Zamyslete se, co můžete udělat proto, aby se do vašeho života vrátilo dětské nadšení a zvídavost. Žijete příliš hekticky a rutině, tak to změňte. Více hrajte s dětmi, pozorujte je a naslouchejte jim. Zaměřte svou pozornost na všechno krásné a příjemné. Žijte tady a teď, nesnažte se lpět na představě, jaký má život být. Prostě jej žijte naplno.

Štíři,

sice u vás dojde ukončení něčeho nebo se budete muset něčeho vzdát, ale rozhodně to nebude tak tragické, jak si myslíte. Život vám teď může připadat poněkud nudný. Nečekejte, až se něco samo stane, rozpohybujte se. Jak? Vraťte si do života kreativitu a tvořivost- kreslete, tančete, zpívejte, pište. Tak vše snadno překonáte a ještě se něčemu přiučíte. Své myšlenky a postřehy si zapisujte. Pokud se vám neustále opakují situace z minulosti, berte to jako výzvu. Zamyslete se a reagujte jinak. Když budete dělat totéž, co předtím, dostanete totéž, co předtím.

Druhá část měsíce bude náročná. Stojí před vámi hora nedořešených věcí a otevřených otázek. Stojíte na místě, proto je váš úsudek zkreslený. Nesnažte se tolik analyzovat a o všem přemýšlet. Neberte život tak vážně, naučte se tančit v proudu. Dejte věcem volný průběh, nebojte se požádat o pomoc. První krůčky budou vratké, ale s každým dalším získáte na stabilitě. Otevřete se a více důvěřujte. Jediné, čeho se můžete obávat, je strach samotný.

Střelci,

pokud máte udělat nějaké důležité rozhodnutí nebo začít s něčím novým, odložte to, minimálně o pár týdnů. Teď prostě nic nebude vycházet tak, jak si představujete. Budete mít dojem, že se nemůžete pohnout z místa nebo ještě hůř, že snad couváte. Nebojte se, je to přechodný stav. Vyčkávejte na příhodnější situaci. Cesta, po které jdete, prověří vaše schopnosti do detailu. Ano, život se neodehrává vždy jen v bezpečí a jistotě. Tato nová zkušenost prověří vaši odvahu. Ale můžete se těšit na to, co nového objevíte.

Druhá polovina máje vám umožní učinit průlom v životě. Začnete pracovat se svými strachy a věřím, že je zvládnete přetransformovat v potřebnou energii, která vás požene vpřed. Změňte úhel pohledu na své obavy, prověřte své postoje a přepište si ukotvené programy v hlavě. Jen ta můžete vyhrát. Zregenerujte své síly, přehodnoťte své projekty a plány, utřiďte si myšlenky. Postarejte se hlavně sami o sebe, více odpočívejte a sněte.

Kozorozi,

nastanou dramatické změny. Nahromaděné zmatky a stresy vyústí v pořádný výbuch. Vše proběhne rychle a nečekaně. Nemůžete tomu zabránit. Až se vše uklidní, porozumíte tomu, co se vlastně stalo a proč to tak bylo. Bude to velmi cenná lekce, po které nic nezůstane jako dřív. Je vždy lepší držet se v přítomnosti. Staré dobré časy stejně nevrátíte a růžová budoucnost ještě nemá základy v realitě. Žijte ze dne na den. Každý den totiž můžete být novým začátkem úžasné kapitoly vašeho života.

Ve druhé části měsíce se zaměřte sami na sebe. Jednáte vždy tak, aby to bylo v souladu s vaším vnitřním světem? Nepřizpůsobujete se příliš okolí? Respektujte pravidla a pocity, které ladí s vaší duší. Neustálým přizpůsobováním se někomu klesá vaše sebeúcta a hodnota, kterou máte sami pro sebe. A to přece nechcete. Buďte přístupni změnám. Udělejte něco jinak, abyste mohli očekávat i jiný výsledek.

Vodnáři,

je dost možné, že jste učinili nějaké špatné rozhodnutí nebo vás sžírají strachy a obavy. Nebuďte horlivý a ani nepřekrucujte pravdu (ani milosrdná lež není omluvou). Pokud budete s někým manipulovat, někoho zneužívat nebo zraňovat, vrátí se vám to zpět jako bumerang. Na to pamatujte. Máte pocit, že vás nikdo neposlouchá nebo neslyší? Přestaňte naznačovat, mluvte jasně. Sdělujte své pocity nahlas a nebojte se požádat o to, co si přejete. Také vnímejte, co vám říkají ostatní. Máte tendence slyšet jen to, co chcete.

Ve druhé polovině května se rozpohybujte. Vraťte aktivní pohyb do svého života. Skrze něj probudí v sobě radost, emoce i příjemné pocity. Dejte rovnováhu mezi práci a zábavu. Možná si tak uvědomíte své další skryté vlohy nebo dáte prostor novým, tvůrčím myšlenkám. Buďte však trpělivý a nepřeceňujte své síly. Svá křídla si zasloužíte, až dokončíte vše započaté. Nechtějte všechno hned, zabránilo by vám to v pozdějším nádherném letu.

Ryby,

v první polovině měsíce vás čeká obrovský chaos. Přestalo vás bavit být pro druhé svatým, tak se pokusíte trhnout. I když vás bude lákat udělat nějaký skandál, zůstaňte ve střehu, můžete se ocitnout na neprobádaném a nebezpečném území. Nejste si něčím nebo někým jisti? Rychle ruce pryč! V životě se vám opakují známá schémata. Důvěrně známé situace sebou nesou připomínky událostí, které již nechcete znovu zažít. Najděte jinou cestu, zvolte jiný směr. Přece už po několikáté nespadnete do stejné jámy!?

Život je tu od toho, aby byl plně prožíván. Tak si užívejte plnými doušky, odložte přežívání. Život není těžký, ani pes. Záleží jen na vás samotných, jaký si ho uděláte. Se soumrakem něco končí a s východem slunce může začít něco nového. Tak objevte skutečné tajemství života. Zastavte se a podívejte se na vše z odstupu. Máte jasnou představu o tom, kdo jste a kam směřujete? Přehodnoťte své cíle a úmysly s jakými do nich jdete. Doplňte své síly.


S láskou Dana Chara

Je vaše situace momentálně obtížná? Nevíte si rady? Objednejte se ke mně na výklad/ konzultaci, ráda vám pomohu, osobně, po telefonu či e-mailu.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře