Karetní poselství na ČERVENEC 2019

Začátkem července se bude ozývat ještě jistý neklid z posledního týdne předcházejícího měsíce. Možná jste trošku zariskovali a pustili se do něčeho, co není příliš jisté, nebo se naopak bojíte jít do něčeho nového a nevíte, co vás čeká. Zhluboka se nadechněte a a udělejte všechny kroky, které vám probleskly hlavou. Řiďte se svým vnitřním hlasem. Čekává vás sice poněkud dobrodružné období, ale vše se bude vyvíjet k vaší spokojenosti. Obavy stranou a překročte další svou pomyslnou hranici. Mantinely dáváme sami sobě zase jen my sami.

Umění požádat si

Zasekli jste se na něčem? Nevadí, požádejte někoho o pomoc. Vaše přání bude vyslyšeno. Stačí se jen obklopit podporujícím prostředím. Máte kolem sebe ty správné lidi? Mají podobné názory a směr jako vy? Pokud ano, máte vyhráno. Není to tak? Pak se zamyslete, jak vše změnit. Více spolupracujte a nesnažte se za každou cenu všechno zvládnout sami. Někdy druzí nepomohou jen proto, že jim tuto možnost ani nenabídnete.

Zpomalte, nikdy nemůže být vše naprosto perfektní

První třetina měsíce vás celkově dovede k zamyšlení. Nesnažte se mít vše dokonalé a být perfektní. U některých jedinců může v tomto čase jít až o posedlost. Jenže nic nebude nikdy zcela dokonalé. Pokud to budete vyžadovat, pak nikdy nebude spokojeni, a pocit nedostatečnosti vás zcela ovládne. Přijměte věci (i sebe samotné) takové, jaké jsou a věřte, že vše už je dokonalé (přesně takové, jaké má být).

Nesnažte dělat mnoho věcí naráz. Pokud nezpomalíte, hrozí, že se nic nepodaří nebo nedostane do toho správného konce, a ještě vám hrozí, že ulehnete s nemocí (jak se říká: padnete na hubu vyčerpáním). Máte-li pocit, že je to těžké období, podívejte se na vše z jiného úhlu. Jsou to zkoušky, které vás mají posílit a donutit změnit způsob života nebo minimálně myšlení. Přehodnoťte své kroky, neopakujte stále tytéž chyby dokola.

Vášeň a akce

Jakmile se červenec překlopí za druhou polovinu, uvidíte, jak se odstartuje vaše fantazie a touhy. K realizaci stačí jen popustit kohoutek vašich vášní. Každá touha je počátkem úspěchu. V tomto období mají velkou šanci uspět všechny navázané vztahy (osobní i pracovní a dojít až k manželství (u pracovních zde samozřejmě o metaforu). Musíte si však být plně vědomi svého závazku, mít jasno o jeho podstatě a přistupovat k němu zodpovědně.

Najdete-li ve svém okolí někoho, kdo nepřeje vašim tužbám a záměrům, nebojujte a nesnažte se vysvětlovat a obhajovat sebe samotné. Je to zbytečné plýtvání vlastní energií. A mohlo by se stát, že snahy „nepřítele“ vám přerostou přes hlavu, nebo naopak budete mít nutkání pasovat sami sebe do role oběti. Místo toho raději omezte kontakt s podobnými lidmi.

Přidejte si do života lásku a radost

Pro poslední část měsíce mám pro vás radu: Odložte smutek a lítost, nahraďte je láskou a radostí. Dejte sami sebe na 1. místo! Je docela dost možné, že v některé životní oblasti pociťujete nedostatek, ale ten se dá vždy nahradit dostatkem. Je nesmyslné vše schovávat za náplasti a náhražky. Ano, jakákoliv závislost (na lidem, věcech, vztazích) je takovou náplastí na nedostatek. Zázraky jsou možné a dějí se. Stačí se jen zbavit negativních myšlenek a nahradit je pozitivními.

Chcete, aby se vaše sny plnily? Pomůže vám v tom průvodce životem Magie pro šťastný život bez kompromisů. Získáte spolu s ním mnoho bonusů, vč. pracovního sešitu, který vás krok po kroku navede.

Rady pro jednotlivá znamení zvěrokruhu

Berani,

máte v sobě až příliš nezodpovězených otázek. Schází vám aktivní komunikace. I pokud nemáte zrovna s kým, věřte,že chytře položená otázka i sobě samotnému, se dočká té správné odpovědi. Najděte si čas ke komunikaci s někým, s kým jste dlouho nehovořili. Pokud již není na tomto světě, klidně si promluvte vnitřním hlasem. Máte pocit, že nikam nepostupujete? Někdy i pohyb směrem vzad vás může dostat k cíli. Pokud se vám něco v životě opakuje, nepochopili jste tuto lekci. Nyní udělejte něco jinak.

Ve druhé polovině měsíce budete mít tendenci očekávat to nejhorší, kdykoliv se objeví náznak problému. Nejste oběti nikoho a ničeho, jen je potřeba se zamyslet. Vzdejte se vlastních představ o tom, jak co má či nemá být. Přizpůsobte se novým okolnostem a přehodnoťte své postoje. Není vhodná doba na impulsivní reakce. Snažte se zachovat co největší klid. Nemusíte být hned podezřívaví, jen si dejte pozor komu důvěřujete.

Býci,

přichází k vám informace, které přes hluk všedních dní neslyšíte. Užijte si na chvíli pobyt v tichu, utřídíte si tak myšlenky a lépe se vám bude naslouchat lidem, okolnostem i zvukům z okolí. Nerozptylujte se hlukem kolem vás, pak zaslechnete i ty nejjemnější tóny a vaše kroky dostanou konkrétní podobu. Nenechte si však narušovat svoji vlastní hranici, najděte meze, které nesmí nikdo překročit. Když budete vědět, kdo jste a kam směřujete, pak snadno odhadnete kde začínáte a kde končíte vy a kde druzí. Spoléhejte sami na sebe a můžete dosáhnout čehokoliv.

Druhá polovina července vás donutí vstoupit do neznámého teritoria. Berte to jako dobrodružství, můžete objevit nové příležitosti. Nyní nejste ti, kdo cestu hledají, ale ti, co ji vytvářejí. Buďte v klidu, žádné nebezpečí vám nehrozí. Udělejte pomyslný krok do neznáma. Pokud budete mít pocit, že o něco přicházíte, neteskněte. I když se možná budete muset s něčím nebo někým rozloučit, ukončení nebude tak hrozné, jak si myslíte. Honí se vám něco hlavou? Zapisujte si své myšlenky, v budoucnu vám budou dávat smysl.

Blíženci,

v první polovině měsíce u vás započne proces sebezkoumání, návratu k sobě samotným. Je normální, že vás budou napadat otázky typu. „Kdo jsem?“, „Kam směřuji?“, „Jaký je smysl mého života?“. Do života vám přijdou také možnosti, jak tyto otázky zpracovat, ať už formou osob, knih, myšlenek, hudby či různých kurzů a seminářů. Dejte si na čas a detailně prozkoumejte své nitro. Nyní stejně není vhodná doba pro netrpělivost a snahu se drát dopředu.

Vyhněte se nostalgii a vzpomínání na staré dobré časy, stejně tak jako touze po něčem lepším, co by se mohlo stát v budoucnosti. Žijte více ze dne na den. Užívejte si kouzla okamžiku, buďte vděční za to, co již máte a radujte se z přítomnosti. Možná nastanou neshody v partnerském vztahu (pokud nikoho nemáte, pak se budete muset vyrovnat s odmítnutím), každopádně bude těžce váznou komunikace.

Raci,

tu největší sílu v sobě objevíte, až budete mít doslova pocit, že vás život trhá na kusy. Vaše životní síla byla vyčerpána. Co nejrychleji najděte nový zdroj a zároveň se rozlučte se vztahy, které pro vás nejsou přínosné, jen vás vyčerpávají. Zastavte se a soustřeďte se na sebe samotné. Podívejte se na svou situaci z odstupu, sundejte si růžové brýle a začněte vnímat skutečnou realitu. Osvoboďte sami sebe a poznejte rozdíl mezi fantazií a skutečnou, holou pravdou.

Pokud máte dojem, že jste uvízli v blátě a nemůžete se pohnout, věřte, že toto byl jediný způsob, jak vás zastavit., donutit zpomalit a rozhlédnout se. Chce to změnit směr, kterým ulpívá vaše pozornost. Nesnažte se trvat si na svém za každých okolností, zapadnete ještě hlouběji. Každý problém má své řešení, jen místo hrubé síly použijte jemný dotek. Buďte laskavější sami k sobě, dopřejte si více odpočinku. Dejte také rovnováhu mezi práci a volný čas.

Lvi,

vím, že se bojíte, ale strach je naprosto přirozenou součástí našich životů. Důležitý je jen zvolený postoj k němu. Začněte na něm pracovat, konkrétně si pojmenujte z čeho máte vlastně obavu, tím ho zvládnete přetransformovat do potřebné energie. Ta vám pomůže uskutečnit průlom ve vašem životě. Změnou úhlu pohledu přeměníte i program ve vašem mozku. Představte si, že jste ptáci a můžete se vysoko rozlétnout. Co vidíte? Je to nová perspektiva a ukázaly se vám i nové možnosti a příležitosti? Věřím, že ano.

Máte mnoho zkušeností z vyhraných i prohraných bitev. Slzy radosti i smutku vás dostaly do jedinečné pozice. Máte dostatek zkušeností i moudrosti jít ostatním příkladem. Nebojte se ani něco prozradit ze své minulosti, pomůžete tak někomu jinému. Pokud máte nějaké tajné přání, tento měsíc se vyplní. Štěstí na vás čeká doslova za rohem. Buďte sebejistí a odvážně vykročte. Možné je všechno, pokud ze sebe vydáte maximum.

Panny,

váš úsudek je nyní zkreslený, protože před vámi stojí hora nedořešených problémů a neuzavřených vztahů. Je to poněkud vyčerpávající, ale vše má svůj začátek i konec. Dejte všemu více volný průběh a najednou uvidíte světýlko na konci tunelu. Nevadí, že vaše první krůčky budou nejisté, časem získají na stabilitě. Vykročte na dobrodružnou cestu. Nezapomínejte ani na sebe samotné, soustřeďte se na sebeúctu a sebelásku. Spatříte-li lásku v sobě, pak ji můžete mnohonásobně vysílat do světa.

Ve druhé části července vás to bude lákat k riskování. Sice je pro to vhodná doba, ale raději si udržte pevnou půdu pod nohama. Postupujte tak, aby vše bylo bezpečné a zůstal vám pocit jistoty. Důležitá je i věrnost (sobě samotným, druhým i svým vlastním hodnotám). Na obzoru je velká změna, posledních pár týdnů vás obohatilo a nyní jsou všechny problémy stranou. Máte-li potřebu s někým sdílet, udělejte to.

Váhy,

zamyslete se nad vlastní hodnotou i svými prioritami. Je dost pravděpodobné, že vaše hodnoty v mnohém nesouvisí s prioritami. Naléhavost situace si vyžaduje detailnější prozkoumání. Teprve pak vše může nabrat ten správný spád a dostanete se tak z nepřehledného bludiště. Možná jste se nechali zlákat dočasným řešením nebo dlouho stojíte na místě, kam nepatříte. Každopádně je vhodné oddělit od sebe kusy této skládačky a najít skutečnou příčinu toho, proč se to stalo.

Druhá část měsíce již bude pro vás příjemnější. Budete prožívat pocity bezpečí, jistoty i to, že přesně víte, kam patříte. Zaměřte svou pozornost na podobně smýšlející osoby, přinese vám to prospěch. Ať už je vaše cesta jakákoliv, jdete tím správným, směrem. Začněte si opět věřit, zahoďte typickou nerozhodnost a vypusťte pochyby pryč. Překonejte stagnaci a usmějte se. Záleží jen na vás, zda budete zářit nebo se mračit.

Štíři,

život je od toho, aby byl naplno prožíván. Vychutnávejte si ho se vším, co nabízí, odložte své přežívání. Každý den dostáváte novou možnost dělat něco jinak, začít novou kapitolu svého života. Tak objevte tajemství života. Věnujte zvýšenou pozornost i svému zdraví. Vaše tělo vám dává jasné signály, když se něco vychýlilo z rovnováhy. Dopřejte mu odpočinek, pestrou stravu a třeba i pohyb a doteky. Zbavte se všeho, co vás obírá o životní sílu, a věřte, že přijde něco daleko lepšího. Stačí si to jen dovolit.

Druhá část července bude mít tendence vás vracet do starých známých kolejích. Je to proto, že jste se v minulosti nepoučili z nějaké situace, a tak se vám opakuje. Stačí se jen zamyslet a něco udělat jinak. Pokud budete dělat stále totéž, můžete totéž také očekávat. Dramatické a nečekané změny sice nastanou (tak či tak), ale teprve až se vše uklidní zjistíte, jaký význam toto všechno mělo.

Střelci,

naučte se říkat si o pomoc, Umění požádat si (i naopak poskytnout pomoc) dává nový rozměr vašim životům. A hlavně, když se toto kouzlo naučíte, stáváte se již předem vítězem. Pomoc druhých vám dá sílu i víru, že nejste na nic sami, odbourává stres a navíc získáte jiný pohled na věc, lidi i situace. Vyplatí se i udělat si malou přestávku na doplnění sil. Kdy jste naposledy skutečně odpočívali nebo si jen tak hráli?

Ve druhé polovině měsíce se nesnažte tolik vše analyzovat a rozpitvávat. Až příliš se vyčerpáváte svými vlastními domněnkami a vytvářením různých katastrofických scénářů. Neberte vše tak vážně a nechte se více unášet proudem života. Více důvěřujte, vše je přesně tak, jak má. Ať už se na vaší cestě vyskytnou jakékoliv překážky, neztrácejte víru. Vše se nakonec v dobré obrátí, chce to jen více trpělivosti než obvykle.

Kozorozi,

věřte, že jste na dobré cestě, jen přehlížíte ta malá plus kolem vás. Z nichž se totiž skládá jedno velké plus, které vás dovede až k prosperitě. Ta se projeví v celé své kráse, když začnete projevovat vděčnost za vše, co jste již zvládli a co se vám povedlo. Snažte se pochopit souvislosti mezi vztahy a situacemi, ve kterých se nacházíte. Abyste měli život takový, jaký chcete, musíte se s ním sladit a rezonovat. To se však nestane, pokud budete v sobě probouzet potřebu vzpomínat na svá zranění a zklamání.

Někdy je čas mluvit a jindy zase být z ticha. Teď máte příležitost naslouchat. Věnujte pozornost nejen tomu, co je slyšet nahlas, ale i tomu co není vysloveno. Poslouchejte srdcem a vše pochopíte, i svou vlastní situaci. Každopádně ve druhé části měsíce dojde k průlomu a překážky budou překonány. Chyby z minulosti mají sloužit jen k poučení, ne k ulpívání v ní. Raději se těšte na návrat radosti a lásky do vašeho života.

Vodnáři,

pocit samoty je pro vás depresivní, protože se nacházíte v situaci nebo ve vztazích, které vám navozují dojem samoty. Odložte své obavy z opuštění a osamocení, využijte ji k dočerpání sil a odpočinku. V tomto období také snadněji přijdete na to, co je pro vás skutečně důležité. Není čas pro náročné aktivity. S nikým se nehádejte a raději udělejte něco pro sebe. Klidně si jen tak sněte nebo si něco zajímavého přečtěte.

Možná někoho z vás donutím i zamyšlení. Skutečně si plníte své vlastní sny nebo jsou ve skutečnosti někoho jiného? Děláte věci kvůli sobě nebo kvůli „požehnání“ druhých či jejich názoru? Zhodnoťte kriticky platnost svých snů a ochoty pustit do realizace. Léčivý a tvořivý proces může začít jen a jen u vás. Nikdo jiný není pánem vašeho života, než vy sami. Nesnažte se ale na sebe za každou cenu strhnout pozornost. Váš vnitřní svět ovládá chaos a proto zatoužíte po nějaké provokaci. Pokud si nejste něčím nebo někým jisti, raději dejte ruce pryč.

Ryby,

máte ve svém životě pocity nedostatku (fyzické, psychické i materiální), jakoby se vám neustále něčeho nedostávalo. Pozor na tyto myšlenky! Pokud něco mám- vlastním, tak o to mohu také přijít. Svou pozornost raději nasměrujte na to, jak se stát úspěšným, šťastným a zdravým člověkem. Věřte, že vítr se již otočil, vy se tak můžete svést na vlně hojnosti. Všechno, co umíte a víte, spolu s vaší nadějí a sny, vás ponese vpřed. Pokud vás přepadá neskutečná aktivita, využijte ji ve svůj prospěch. Jste na správné cestě.

Ve druhé části července bude lepší zvolnit. Je čas na vytrvalost a klidné pohyby. S klidnějším tempem toho dosáhnete daleko víc. Však se říká: „Pomalý a vytrvalý běžec vyhrává závod“. Více si vychutnávejte život. V těchto dnech budete nuceni udělat i závažné rozhodnutí. Neohlížejte se do minulosti a věřte, že již máte všechny potřebné informace i zkušenosti, které potřebujete.

S láskou Dana Chara

Je to na vás příliš univerzální? Potřebujete individuální přístup? Chápu, každý jsme jedinečný. Osobní konzultaci/ výklad ( i na dálku) si můžete objednat zde.

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře