Jak ego dostalo pořádně na prdel

Jak ego dostalo pořádně na prdel

Také se vám někdy do něčeho nechce, i když víte, že to máte udělat? Moje ego se zarputile bránilo poznání reality. Dostala jsem příležitost otestovat nový program na zrychlené učení angličtiny. Několik dní jsem otálela s přihlášením. Něco mi říkalo: nedělej to. Pak jsem se konečně dokopala.

Já přece anglicky umím!

Nechápala jsem, co mi bránilo. Krásná a přehledná úvodní strany, všechny informace jako na stříbrném podnose. Tak kterou úroveň zvolit? Je jich tu 10 a jsem se učila angličtinu 7 let a měla těsně před státnicemi. Tak proč nevím? Je to už hodně, hodně let, kdo si to má pamatovat.  Naštěstí je zde možnost udělat si znalostí test, pokud si člověk není jistý.

fb-neuroconnectPak to začalo jít z kopce. Nejen, že jsem si někdy nebyla jistá se správnou odpovědí, ale u několika otázek jsem si nedokázala přeložit ani některá slovíčka v otázce. Začala jsem mírně nervóznět a utěšovala sama sebe, že mě nikdo nevidí a už vůbec ne do mé hlavy. Test dokončen, výsledek a nejhodnější úroveň přijde na email. OK. Snad to nebude tak hrozné a bohové na nebi i na zemi stáli při mě.

Co to je za blbost?

„No to si snad dělají srandu, to se spletli, to není možné.“ Nechápavě, naštvaně jsem hleděla na výsledek. Jakože mám zvládnuté jen první dvě začátečnické úrovně?!? To je prostě omyl!

Má hlava se tak silně bouřila, ego si silně chtělo dokázat, že toto není realita. Dvacet let angličtinu aktivně nepoužívám, ale toto, to ne! Otevřela jsem tedy třetí nejnižší úroveň a pustila se do učení. Hned po prvních minutách jsem se zoufale nadechla, já si fakt nic nepamatuji. Jak to? Když jsem o tomto kurzu slyšela, že používá opravdu jiné metody učení, tak informace nelhali.

Reset krátkodobé paměti

fb-ebbinghausTeď už vím, že to, že si nic nepamatuji, není má chyba (a ani vaše), ale systému výuky. Vše se vám ze školních let uložilo pouze do krátkodobé paměti, takže jste to věděli jen do té doby, dokud jste prostě potřebovali. A teď? Pokud jste několik let ze školy a jazyky jste aktivně nevyužívali, tak tam toho bohužel moc nezůstalo. Celkově, na tom jako národ nejsme zrovna dobře, spíš hodně mizerně. Podívejte se na tato videa.

Když se mé ego posadilo pěkně z výšky na zadek, tak jsem se více zabrala do studia. „ Jé, to mě baví“, bla má další nadšená reakce. Vůbec nezáleží na tom, jakou formou se učíte a pamatujete se, tady se najde každý. A opravdu nekecají, za 30 hodin výuky se dá zvládnout jedna jazyková úroveň úplně v pohodě.

Toužíte po lépe placené práci?

pohled-do-budoucnaV dnešní době se to opravdu bez znalostí jazyků neobejde. Asi to znáte, chcete dobré pracovní místo a chtějí minimálně angličtinu, kolegu povýšili, protože se na rozdíl od vás domluví. Možná jste už unavení neustálým začínáním. Chápu vás, také by se mi nechtělo investovat svůj čas a peníze, když je výsledek tak mizerný. Teď to můžete změnit jako já! Vyzkoušejte si to z pohodlí domova a pak se v klidu rozhodnete, zda vám tento zábavný a rychlý způsob výuky vyhovuje. Já se s vámi klidně vsadím, že to bude jasné „ANO“.

 

With love your Dana Chara

 

P.S.: Dejte mi vědět, s kým se potkám ve virtuální třídě! With whom do I speak?

 

Přihlašte se k odběru videí ZDARMA!

LP-PDF 97 zdrojů short

 

Dana Kratochvílová
Miluji práci s energiemi, proto učím ostatní, jak málo mnohdy stačí k velkým změnám! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře